У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах

Туристично-інформаційний центр відкрито напередодні нового року у закарпатському селищі Великий Березний. Тут можна отримати інформацію про вільні місця в готелях і на турбазах, замовити екскурсію, отримати консультацію, придбати сувеніри, буклети, карти, переглянути фільми про туристичний потенціал Закарпаття і т.д.

У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах

Як розповів кореспондентові УКРІНФОРМУ начальник управління з питань євроінтеграції, туризму і курортів Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко, днями такий самий центр запрацював і в замку "Сант-Міклош", що у селищі Чинадійове Мукачівського району. "Навідуючись сюди, щоб оглянути історичну споруду, мандрівники заходять і в наш центр, де отримують інформацію про туристично-рекреаційні можливості Закарпаття взагалі і кожного об'єкта цієї галузі - зокрема", - зазначив О.Марченко.

Він поінформував, що нині в області діють сім таких центрів. "Відкриттям цих закладів у Великому Березному та Чинадійові ми фактично завершуємо 2008-ий - Рік туризму і курортів", - підкреслив посадовець. За його словами, незважаючи на економічну кризу, фінішуємо з непоганими здобутками. Наведу кілька цифр: порівнячно з аналогічним періодом минулого року кількість прийнятих цьогоріч гостей збільшилась майже на 40% і сягнула 450 тисяч осіб. Обсяг наданих послуг зріс на 44%, а сума отриманого балансового прибутку збільшилась на 9%. На 33 відсотки зросли відрахування до бюджетів усіх рівнів. Збільшилась сума коштів, скерованих на модернізацію (реконструкцію) матеріально-технічної бази. У туристично-рекреаційній галузі цьогоріч створено близько 170 нових робочих місць.

В області діють 318 санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів, здатних одночасно прийняти понад 25 тисяч осіб. За два останні роки до ладу стало 40 нових об'єктів (цьогоріч - 19), ще сорок будуть здані в експлуатацію незабаром. Серед нових готельно-оздоровчих комплексів - "Термал-Стар", "Карпатія", "Тиса-тур", "Унгварський", "Дует-2", "Прага" та інші. Незабаром стане до ладу один із найбільших на Закарпатті санаторних комплексів - у селі Сойми Міжгірського району, розповів О.Марченко.

У ці дні стартує зимовий туристичний сезон у Карпатах, нагадав він. У гори потягнулися шанувальники швидкісних лижних спусків. Правда, якщо торік всі місця на новорічно-різдвяний період були розкуплені, то цьогоріч можна помітити зміни на туристичному ринку. На Новий рік вже немає місць на турбазах, у готелях і санаторіях, але є ще трохи вільних місць на Різдво. "Робимо все, щоб кризові явища не позначилися на ціні санаторно-туристичних путівок. Радимо туроператорам і керівникам туроб'єктів піднімати не ціни, а рівень обслуговування, поліпшувати умови проживання, якість харчування і т.д", - зазначив начальник управління з питань євроінтеграції, туризму і курортів Закарпатської ОДА.

За його словами, всі туристи і гості краю - в очікуванні снігу. На жаль, поки що він є тільки на полонині Драгобрат, у Воловецькому та Міжгірському районах. Утім, прогнози - оптимістичні. Синоптики обіцяють сніг вже ближчим часом і в інших гірських місцевостях краю. До роботи готові 65 підіймачів. Нові гірськолижні витяги цьогоріч змонтовано у селах Пилипець та Ізки (Міжгірський район), на горі Красія (Великоберезнянський район). Прокатні пункти закупили новий інвентар - лижі, спеціальне взуття тощо. З'явилися й сноуборди. На внутрішній ринок переорієнтовується СП "Фішер-Мукачеве", яке виготовляє лижі європейського класу. Біля кількох гірськолижних трас відкрилися спеціалізовані магазини із сучасним спортінвентарем.

Як зазначив О.Марченко, "подбали ми і про безпеку туристів". Більшість об'єктів сертифіковано, у кожному районі проведено огляди готовності до зимового сезону. Розроблені спеціальні інструкції і пам'ятки, проведено відповідні заняття. Напоготові аварійно-рятувальний загін МНС України. "Словом, у нас безпечніше і надійніше, ніж, скажімо, у Таїланді чи Греції, де тривають народні заворушення, або в Єгипті, де час від часу перекидаються туристичні автобуси і гинуть мандрівники, у т.ч. й наші співвітчизники", - запевнив посадовець.

З огляду на все це, а також на дорожнечу закордонного відпочинку, складнощі з отриманням шенгенських віз багато українських любителів зимового катання звертають свої погляди на Карпати. Тим паче, що й сервіс подекуди тут вже не гірший, ніж у Європі. Не варто й казати про ціни... Приміром, середня ціна одного місця (проживання і харчування) у наших готелях - 170-300 гривень, а в санаторіях і на турбазах - в середньому 200 грн з людини. Це значно менше, ніж за кордоном чи навіть у Києві, підкреслив О.Марченко. А в сільському туризмі можна обійтися й 150-160 гривнями (за проживання, сніданок і вечерю - в інший час турист катається).

Попит на відпочинок у Карпатах традиційно високий у новорічно-різдвяний період. У цей час можна не тільки покататися на лижах, але й познайомитися зі звичаями і традиціями гуцулів та верховинців, почути їхні коляди і щедрівки, побачити вертеп. Саме у цей період в краї відбуваються численні фестивалі колядницьких колективів, а в Мукачевім - традиційний фест "Червене вино". У цей період на Закарпатті ніколи не буває нудно.

Словом, буде сніг чи ні - приїжджайте до нас, запрошує Олександр Марченко. Якщо не вистачить місць на турбазах, в готелях і санаторіях, то на допомогу прийде вже згаданий сільський (зелений) туризм: відпочинок у селі, на свіжому повітрі, а також смакування народними стравами, цілющими мінеральними водами, домашнім вином, прогулянки мальовничими сільськими околицями пішки й верхи на конях - все це надовго запам'ятається кожному, хто обере для відпочинку зимові Карпати.

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
27 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:37
Пасажирам потяга з Чопа до Праги загрожують штрафи до €5000 євро
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
11:43
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим Героєм Тарасом Гаврішем
11:28
Системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляє в Ужгороді завод Jabil Circuit, масово імпортуються в росію – "Слідство.Інфо"
11:07
У Негрові Мукачівської громади прощатимуться з полеглим Героєм Миколою Батриним
19:00
/ 5
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 38
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 14
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
» Всі новини