Закарпаття успішно бореться з безробіттям та злочинністю, проте не докладає зусиль для покращення інфраструктури

Закарпаття – хоч один з найбідніших регіонів України, проте завдяки низці сильних сторін посідає високе третє місце(після Києва і Дніпропетровської області) у рейтингу конкурентоспроможності 12–ти регіонів України та 57 місце в глобальному рейтингу конкурентоспроможності країн, поступаючись Кіпру і Казахстану та випереджаючи Туреччину і Росію.

Проект з оцінки конкурентоспроможності України на національному і регіональному рівнях був реалізований Фондом «Ефективне Управління» у партнерстві з Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ). Результатом проекту став підсумковий Звіт про конкурентоспроможність економіки України. Починаючи з 1997 року ВЕФ аналізував конкурентоспроможність України у щорічних звітах про глобальну конкурентоспроможність країн. Цього року, завдяки підтримці Фонду, окрім визначення глобального рейтингу серед 131 країни, Україна також отримала рейтинг конкурентоспроможності 12-ти окремо взятих областей: Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Сумської, Хмельницької, Донецької, Полтавської, Вінницької, Херсонської, Черкаської, міста Києва та Республіки Крим. Області були обрані з урахуванням різних географічних частин країни, різної структури економіки й культурних особливостей.
За словами Наталії Ізосімової, цей всесторонній аналіз 12-ти регіонів є першим такого роду дослідженням для України, що дозволяє зрозуміти суть слабких і сильних сторін конкурентоспроможності кожного регіону. «Такий підхід здатний допомогти виробленню регіональної державної політики, а також допомогти кожному регіону визначити пріоритетні області свого розвитку, - заявляє директор Фонду «Ефективне Управління» Наталія Ізосімова. – Зрозуміти, що на рівні регіону можна робити вже сьогодні, щоб життя в ньому стало кращим».
Крім використання статистичних даних, у кожному регіоні було опитано 50 бізнес-лідерів. Ставилися такі ж запитання як і для оцінювання рівня країни в цілому, зокрема, про здоров’я і освіту, про ефективність ринку товарів і послуг, ефективність ринку праці, розвиненість фінансового ринку, оснащеність новими технологіями, конкурентоспроможність бізнесу тощо.
Закарпаття – хоч один з найбідніших регіонів України, проте впродовж 10 останніх років регіон продемонстрував інтенсивний економічний розвиток. Не зважаючи на низький рівень прибутку на душу населення, область завдяки чітко визначеним сильним сторонам посідає високе третє місце у рейтингу конкурентоспроможності регіонів.
До цих сильних сторін належить відносно ефективна і прозора робота державних установ. В інституціональних показниках цей фактор оцінений значно вище, ніж у середньому по країні – 76 місце в порівнянні з 108 місцем України в глобальному рейтингу.
Фактори, пов’язані з ефективністю влади, такі як прозорість політики, адміністративний тиск і розтрата коштів, одержали кращу оцінку ніж національні показники, також як і загальна криміногенна ситуація. Закарпаття стійко займає лідируючу позицію щодо показників безпеки.
Показники макроекономічної стабільності, охорони здоров’я й початкової освіти регіону дещо кращі, ніж у середньому по країні.
Те ж саме стосується ефективності ринку товарів області. Він найефективніший серед 12 досліджуваних регіонів і 45-й серед 131 країни в глобальному рейтингу у порівнянні з 88 позицією України. Ринок товарів регіону ефективніший ніж в Угорщині, а за окремими показниками навіть дотягується до показників більш розвинених економік. Зокрема, за рівнем інтенсивності внутрішньої конкуренції , Закарпаття на 15 місці, після Франції. Щодо ефективності фінансового ринку й ринку праці регіон оцінений відповідно 51 і 45 позицією (Україна на 68 і 63 місці відповідно). Висока оцінка ринку праці відображає позитивні тенденції в зменшенні безробіття в регіоні. Падіння безробіття тут перевищує загальнонаціональні показники.
Технологічна готовність Закарпатської області приблизно відповідає середньому національному показнику, а за рівнем розвитку бізнесу та інновацій Закарпаття дещо перевищує середні показники в державі.
Найбільшим негативом області є нерозвинена інфраструктура, навіть не зважаючи на важливу роль Закарпаття як транзитного регіону для товарів, що постачаються з країн ЄС в Україну і Кавказ. Якість доріг оцінена як дуже низька, так само як і в цілому по Україні. За цим показником область знаходиться на рівні з Демократичною Республікою Тимор, що має одні з найгірших показників за загальним звітом. Також інфраструктура телефонного зв’язку Закарпаття менш доступна, ніж в інших регіонах України.
Згідно із Звітом, Україна посідає 73-е місце серед 131 країни у Глобальному Рейтингу Конкурентоспроможності за 2007-2008 рік. Країна знаходиться на перехідній стадії розвитку економіки, тобто між стадією, у якій економічне зростання залежить від основних факторів виробництва (некваліфікованої робочої сили і природних ресурсів), і стадією, у якій економічне зростання відбувається за умови підвищення ефективності виробництва (розвиток товарних ринків і оснащеність новими технологіями).
Детальнішу інформацію про проект Фонду «Ефективне Управління» з всебічного дослідження конкурентоспроможності України Ви можете знайти на офіційному сайті фонду: www.feg.org.ua.
Довідка
Фонд «Ефективне Управління» (www.feg.org.ua) створений у 2007 році з ініціативи Ріната Ахметова для розробки і реалізації проектів і програм, спрямованих на довготерміновий розвиток української економіки. Мета діяльності організації - сприяти досягненню загальнополітичного консенсусу в основних напрямках реалізації програм економічних перетворень.
Для вирішення цих завдань Фонд залучає провідних українських і міжнародних експертів з бездоганною репутацією. Незалежність організації гарантує Опікунська рада, в яку входять відомі суспільні і політичні діячі з різних країн. Серед них - колишній прем’єр-міністр Канади Кім Кемпбелл, колишній сенатор США Лінкольн Чафі, колишній президент національного банку Угорщини Джорджі Шурані, Управляючий директор українського офісу міжнародного інвестиційного банку Morgan Stanley Ігор Мітюков. Опікунська рада Бере участь у формуванні стратегії фонду, допомагає обрати пріоритетні проекти, а також є представником організації в Україні і за кордоном.

Шановні колеги, за додатковою інформацією звертайтеся до «Агентства стратегічних рішень «Голуб і Шинкаренко».
Контактна особа – Олеся Винницька
тел.: (044) 235-9-777, 587-9-444
моб. тел.: 8 (097) 649-88-91
e-mail: press@strategi.com.ua

16 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
11:43
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим Героєм Тарасом Гаврішем
11:28
Системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляє в Ужгороді завод Jabil Circuit, масово імпортуються в росію – "Слідство.Інфо"
11:07
У Негрові Мукачівської громади прощатимуться з полеглим Героєм Миколою Батриним
19:00
/ 5
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 38
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 14
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
» Всі новини