Питання вивезення сміття на Виноградівщини обговорили на рівні області (ФОТО)

Нагальне питання щодо вивозу твердих побутових відходів від населення Виноградівського району та пошук місць для їх захоронення було предметом обговорення під час зустрічі голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка з в.о.голови Виноградівської РДА Наталії Костелеби-Веремчук та голови Виноградівської райради Віталієм Любкою.

Питання вивезення сміття на Виноградівщини обговорили на рівні області (ФОТО)

Як поінформувала Наталія Юріївна, ТОВ «АВЕ Виноградово» з 2006 року обробляло тверді та рідкі відходи. Підприємство має спеціалізований транспорт та укомплектований штат працівників. У власності товариства є 8 сміттєвозів, ущільнювач сміття тощо. 

"Впродовж кількох років захоронення побутових відходів, зібраних від населення району, завозилося на Виноградівське міське сміттєзвалище. Через відмову Виноградівської міської ради у складуванні відходів, зібраних від сільських населених пунктів району на міському сміттєзвалищі, починаючи з 2017 року побутові відходи майже три роки вивозилося за межі району, а саме Мукачівське міське комунальне підприємство «Чисте місто» приймало сміття на свій полігон", - розповіла очільниця Виноградвської РДА. 

За словами Віталія Любки, щороку з місцевого бюджету надавалася дотація ТОВ «АВЕ Виноградів» за перевезення сміття від Виноградова до місця призначення. Обсяг субвенцій торік склав 1 млн 700 тис грн, з яких 1 млн 300 тис грн – районний бюджет та 400 тис грн. – сільські бюджети.

Звучало й те, що річний обсяг збирання та перевезення твердих побутових відходів на території району минулого року становив 56,9 тис.м3. Наприкінці липня п.р. підприємство «Чисте місто» листом повідомило ТОВ «АВЕ Виноградово» про відмову у продовженні укладеного договору, згодом з серпня дане підприємство припинило збір та вивезення побутових відходів з населених пунктів Виноградівщини.

Наразі Виноградівською РДА спільно з органами місцевого самоврядування проводиться пошук місць для організації перевантаження твердих побутових відходів для подальшого транспортування на сміттєпереробні комплекси та полігони.

За результатами зустрічі Ігор Бондаренко наголосив на тому, що у світі тверді побутові відходи це вторинна сировина, тобто підлягає переробці. Наприклад, Швеції уже не вистачає власних відходів для переробки, а ми ще до цього часу шукаємо місця видалення відходів, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

03 вересня 2019р.

Теги: сміття, вивезення

Коментарі

Вуву 2019-09-04 / 07:23:56
Таке враження наче ступачка і йовбак попали на екологічну консультацію.

Ps.
На мімці Бондаренка яб сказав так ... Ребята даю вам мімяць часу ... І вже з готовим планом або проектом прийдете і тут мені відчитаєтесь.
Ні ... Буду просити про вашу відставку і переобрання на інші кандидатури.

Byby 2019-09-04 / 07:12:44
А це тому ... що перевозити сміття на інший полігон і заплатити за це бюджетіими кошти може кожен дурень.
А мудрий керівник відразу починає вирішувати питання з пошуку інвесторів і переробки самого міття.

Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-03 / 17:20:41
Дешевий і ефективний підхід, який в руслі з програмними документами ЄС, пропонований нашою українською командою наковців і інженерів, не цікавий київскій владі в Закарпатті.
Наш підхід на основі використання наших малорозмірних газифікаторів дозволив би заробляти Виноградівщині на своїх побутових відходах приблизно 80-100 млн. грн. Тому, що всі відходи були б переведені в енергію і продані місцевому населенню за звичайним (не завишеними) тарифами.
Я почав односторонній діалог з Ужгородом ще в квітні-травні 2017 р. На сьогодні вже могло б працювати 20 газифікаторів в Ужгороді переробляючи побутові відходи в енергію. І Ужгород почав би зароблти собі - з літа цього року - приблизно 100 млн. гривень в рік.

Цікаво також навести приклад Львова. Сьогодні їхні збитки пов'язані з збиранням та вивезенням відходів з міста на сміттєзвалища сягають 10 млн. євро в рік. Але якщо б вони запровадили наш підхід - встановлення по місту малорозмірних газифікторів, то вони могли б заробляти понад 40 млн. євро в рік. Отже, реальні збитки які несе Львів завдячуючи його постбрежневській владі становить приблизно 50 млн. євро в рік...

Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-03 / 17:07:09
Отже, пластик палять в спеціальних печах при температурі до 2000 градусів, що надзвичайно дорого. Такий інсінератор споживає газу і електрики не менше 5 млн. євро на рік. Ціна його на рівні 0,5 - 1 млн. євро. Залишки їжі переробляють в біогазових устаткованнях. Ціна типового утстаткування 6 млн. євро.

Volodymyr Krasnoholovets 2019-09-03 / 17:02:53
громадянин Ігор Бондаренко виглядає як особа, котра прилетіла в Закарпаття прямо з Швеції. В Швеції відходи сортують ще з середини 1980-х років. Наразі відходи люди самі сортують вдома і виносять в окремі контейнери:
- скло (пляшки),
- метал (в основному алюмінієві бляшанки),
- папір,
- пластикові пляшки,
- відходи їжі.
Перші три вивозять на переробку.
Пластик (мабуть з залишками одягу та взуття) пальт в так званих інсинераторах - спецільні печі з високою температурою до 1800 градусів Цельсія. Ці печі потребують дуже велику кількість природного газу метану. Паління пластика в одній такій печі обходиться в 5 млн. євро за рік.
Відходи їжі вивозять до біогазового устатковання і вибирають так званий "біогаз" (десь 50% - це метан, а решта то суміш інших газів в тому числі і пальних як бутан, пропан та ін.). Біогаз іде на спалювання для отримання тепла, а залишки - перегній - йдуть на добриво.

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 2
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 8
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 23
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини