На Ужгородщині говорили про екологічну безпеку та екологічні виклики

Днями в конференц-залі державного підприємства “Ужгородське лісове господарство” в селі Кам’яниця відбувся круглий стіл на тему “Сучасні виклики екологічної безпеки Закарпаття та шляхи їх вирішення”. Ініціатором проведення акції виступила Закарпатська обласна організація Національної спілки краєзнавців України (голова – кандидат історичних наук Михайло Делеган), співорганізатори: Громадська рада Закарпатської ОДА, Закарпатський обласний центр розвитку сільського туризму та Кам’яницька сільська рада. У роботі круглого столу взяли участь науковці, представники влади та громадських організацій.

Завідувач кафедри фізичної географії  і раціонального природокористування Ужгородського національного університету, доктор фізико-математичних наук Степан Поп ознайомив присутніх із особливостями природокористування в Карпатському регіоні, вказав на проблемами та шляхи їх вирішення. Порушив також питання про культуру користування природними ресурсами, розкрив грубі помилки, що були допущені і привели до локальної екологічної катастрофи на території Закарпаття, зокрема в Мужієві, говорив про необхідність гармонізації життя людини в природі, як обов’язкової умови для виживання людства.

Перший заступник голови Громадської ради при Закарпатській ОДА, співголова Форуму екологічного порятунку Закарпаття, кандидат фізико-математичних наук Олег Лукша вказав на екологічні проблеми Закарпаття і стратегічні підходи до їх вирішення. Йшлося про те, що у нашому краї, незважаючи на багаті водні ресурси, в багатьох містах і селах не вистачає чистої питної води. Він також наводив факти корупції у владі, пов’язані з використанням природних ресурсів, отриманням ліцензій тощо. Закликав не бути байдужими й активно боротися за збереження природного середовища краю.

Голова правління Закарпатського обласного центру розвитку сільського туризму Богдан Пранничук розповів про вплив розвитку сільского туризму на збереження екології Карпатського регіону, а Михайло Делеган торкнувся питання перспектив екологічного руху в нашому краї.

Своїм баченням екологічної безпеки Закарпаття поділились інші учасники круглого столу. Серед них доцент УжНУ Олександр Бокотей, координатор Громадської ради Майдану Василь Печко, гість зі Словаччини інженер лісового господарства Йосип Гренко, національний координатор програми розвитку сталого туризму в країнах Причорномор’я Володимир Триліс, есперт у галузі садівництва Михайло Бабидорич, правозахисник Василь Кузьо та інші.

Останні десятиріччя людство Землі стоїть на порозі самознищення. Тому проблеми, які висвітлили учасники круглого столу, є особливо актуальними. Екологічні катастрофи, спричинені нерозумним використанням природних ресурсів, стали звичним явищем у багатьох країнах світу. І Закарпаття нині не є винятком, ще донедавна один із екологічно найчистіших регіонів із багатими водними ресурсами, чистим цілющим повітрям. Проблеми екологічного характеру загострюються з кожним днем і несуть серйозну загрозу здоров’ю і життю краян. Господарська діяльність без екологічної експертизи вже стала звичним явищем, нерідко ведеться самовільна рубка лісів, є багато фактів невпорядкованості місць, де складають тверді побутові відходи. Про ці та багато інших зловживань йдеться в засобах масової інформації, але, на жаль, майже нічого не робиться, щоб їх усунути. Тому учасники круглого столу з метою забезпечення екологічної безпеки Закарпаття розробили чіткий план заходів, спрямованих на його виконання.

 
 

Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн

30 квітня 2015р.

Теги: екологія, безпека, виклики

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 2
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 25
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини