За останні роки 13 закарпатців постраждали від торгівлі людьми

Вчора, 4 лютого, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбулася прес-конференція, присвячена підведенню підсумків реалізації проекту із впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми в Закарпатській області.

За останні роки 13 закарпатців постраждали від торгівлі людьми

Проект із поліпшення координації між відповідними державними та неурядовими структурами на Закарпатті фінансувався Європейським Союзом, співфінансувався Королівством Данія та реалізувався Міжнародною організацією з міграції (МОМ) і Закарпатською громадською жіночою організацією «Веста» у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Закарпатської області.

У прес-конференції взяли участь: Апшай Федір Васильович – заступник директора Департаменту соціального захисту населення   Закарпатської області, Стрельцова Ольга Анатоліївна – спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні та Сабадош Інна Василівна – голова Закарпатської громадської жіночої організації (ЗГЖО) «Веста»

Проект «Впровадження національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Закарпатській області" реалізовувався в краї із жовтня 2013 по січень 2015 року. 

Під час впровадження проекту було продовжено надання допомоги ПТЛ, які вже отримали статус. Кількість осіб, які отримали статус в Закарпатській області: за 2013 рік  - 6 осіб, за 2014 рік  - 5 осіб, за 2015 рік  - 2 осіб, кількість відмов – 0. Загалом по Закарпатській області за 2013 - 2015 рік - 13 осіб отримали статус ПТЛ. Це найбільша цифра по Україні.

До цього часу в Україні загалом та на Закарпатті зокрема допомога особам, які постраждали від торгівлі людьми, надавалася переважно громадськими та міжнародними організаціями. Утім з осені 2012 року в державі, відповідно до нового законодавства, запрацював Національний механізм взаємодії суб’єктів, які протидіють торгівлі людьми. ЄС, Королівство Данія та МОМ допомагають ефективніше впроваджувати його в окремих регіонах України. За період 2012-2014 роки офіційний статус постраждалих від сучасного рабства було надано 79 особам, що уможливило отримання ними допомоги від українських державних органів. 

Довідково:

Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми. За оцінками Представництва МОМ в Україні, з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. Новими тенденціями цього загрозливого явища є збільшення масштабів торгівлі людьми з метою трудової експлуатації, зростання кількості постраждалих чоловіків, розширення видів торгівлі людьми за рахунок примусового жебрацтва та інших форм, зростання випадків експлуатації українців та іноземців на території самої України.   

Проект Європейського Союзу MIGRECO («Зміцнення управління міграцією та співпраця із реадмісії у Східній Європі») підтримує Україну на шляху створення комплексної та сучасної системи управління міграцією, яка відповідала би найкращим європейським стандартам, імплементації плану дій із лібералізації візового режиму з ЄС. У рамках проекту Європейський Союз та Міжнародна організація з міграції (МОМ) допомагають українським державним органам втілювати в життя законодавчі та адміністративні зміни, пов’язані із планом дій із лібералізації візового режиму між Україною та ЄС. Проект сприяє впровадженню в регіонах України Національного механізму взаємодії для допомоги постраждалим від торгівлі людьми, що передбачає поєднання зусиль державних і неурядових структур із ідентифікації постраждалих, надання їм необхідної допомоги, захисту їхніх прав та гарантування доступу до правосуддя, повідомляють у прес-центрі Закарпатської ОДА.

 
05 лютого 2015р.

Теги: торгівля людьми, закарпатці, постраждалі

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 2
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 25
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини