У суботу відбудеться телевізійна прем'єра фільму "Іван Сила"

У суботу, 7 червня, о 22:35 на телеканалі "Інтер" відбудеться телевізійна прем'єра одного з найкращих українських фільмів останніх років - "Іван Сила".

У суботу відбудеться телевізійна прем

За словами творців картини, це надзвичайна історія про на диво сильного, доброго і справжнього у почуттях і вчинках героя, про його дивовижних друзів і несподіваних ворогів. Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, якого у 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар'єри у США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, - і повернувся на батьківщину, на Закарпаття. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили і духу.

Один з найкращих фільмів українського виробництва знятий за мотивами книги українського письменника Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили". Автори сценарію і режисери - Віктор Андрієнко та Ігор Письменний.

У фільмі знялася ціла плеяда українських зірок - і не лише кінематографічних.

Виконавцем ролі Івана Фірцака став український силач грецького походження Дмитро Халаджі. У 15 років Дмитро став чемпіоном України з рукопашного бою. Пізніше здобув титул чемпіона України з народної боротьби, звання "Найсильнішого у Донбасі", нарешті, став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса України та Росії. Дмитру вдалося одразу на 10 кг перевершити рекорд легендарного античного силача Бібона, який мізинцем піднімав 152-кілограмовий камінь. У Дмитром є й інші фантастичні досягнення. У 2011-2012 роках Дмитро Халаджі працював у США в цирку "Рінглінг Бразерс". Коли йому зателефонували з України з пропозицією знятися у ролі Фірцака, Дмитро одразу ж погодився, розірвавши контракт з американцями. Він, як і його герой Фірцак, повернувся в Україну.

Також у картині знялися Василь Вірастюк, Ольга Сумська, Лесь Задніпровський, Богдан Бенюк, Борис Барський, Олексій Вертинський, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Сергій Романюк, Володимир Комаров.

Події фільму розгортаються в Європі початку ХХ століття. Усі сцени зняті у живих будівлях і справжніх інтер'єрах тієї епохи, у справжній фортеці, у реальному цирку. Усі до єдиного люди в кадрі, включно із численною масовкою, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеської студією "Баррандов". Під час зйомок було задіяно 20 польських ретро-автомобілів. Посуд, старовинні речі, газети, меблі тощо надані приватними колекціонерами та музеями.

Усі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо. У фільмі знялося більше 4000 тисячі акторів масових сцен. Усі циркові сцени знімалися у справжньому цирку Шапіто в Києві.

Більшість європейських сцен знімались у Чернівцях, а також у Кам'янець-Подільському. Частина зйомок була здійснена на батьківщині Івана Фірцака - в Іршавському районі Закарпатської області, у будинку родини Фірцак.

Пряма мова

Віктор Андрієнко (автор сценарію, режисер і виконавець однієї з ролей): "Наш фільм - не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі у ньому видатних атлетів сучасності - Дмитра Халаджі, Василя Вірастюка та інших, - нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме у цих вимірах існують наші герої - як мінімум їх об'єднує ціле століття. Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя - адже і Фірцак, і Халаджі, і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити перед собою мету і як досягати її, розраховуючи виключно на власні сили".

Ігор Письменний (автор сценарію, режисер і виконавець однієї з ролей): "Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід - не просто вірний, а гідний".

Дмитро Халаджі (виконавець головної ролі): "Я був ще підлітком, коли мені до рук потрапила книга Шапошникова "Російська сила, або Секрети атлетизму". Там зібрано величезну кількість старовинних систем тренувань. За ними й почав займатися, щось доповнював, дещо удосконалював. Тоді ж дізнався і про Івана Фірцака, коли прочитав публікацію у газеті "Советский спорт", і був здивований, адже до того вважав, що знаю біографії усіх наших атлетів різних часів. Уявляєте, в Європі існує два музеї Фірцака, а у нас, в Україні, про нього майже ніхто не чув! Саме завдяки Івану Фірцаку я багато чому навчився. Тому з радістю і задоволенням знявся у фільмі "Іван Сила". Головний посил фільму - духовне та патріотичне виховання молоді. Чомусь у нас так виходить, що прикладів для юного покоління в історії нашої країни безліч, але ми їх не помічаємо. Найчастіше звертаємо увагу на чужих героїв. Але нам потрібно згадувати про своє національне надбання".

Нагороди

Автор книги Олександр Гаврош - переможець у конкурсі "Коронація слова" у 2011 році (I місце в номінації "П'єси для дітей") за п'єсу "Цирк Івана Сили".

Автори сценарію Віктор Андрієнко та Ігор Письменний - переможці у "Коронації слова" у 2012 році (I місце в номінації "Кіносценарії для дітей") за кіносценарій фільму "Іван Сила".

Фільм "Іван Сила" отримав диплом журі Дитячого конкурсу сорок третього Київського міжнародного фестивалю "Молодість".

  • Рік: 2013

  • Країна: Україна

  • Режисери: Віктор Андрієнко, Ігор Письменний

  • Продюсери: Алла Овсянникова, Андрій Суярко

  • Сценаристи: Віктор Андрієнко, Ігор Письменний

  • Оператор: Олександр Кристалович

  • Композитор: Ігор Стецюк

  • У ролях: Дмитро Халаджі, Василь Вірастюк, Ольга Сумська, Лесь Задніпровський, Богдан Бенюк, Борис Барський, Олексій Вертинський, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Сергій Романюк, Володимир Комаров

 

05 червня 2014р.

Теги: Фірцак, Кротон, Іван Сила

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 5
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 31
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 14
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини