Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста привезе до Ужгорода дві прем'єри

24-25 квітня Закарпатський обласний театр драми та комедії з міста Хуст завітає до Ужгорода з гастролями, в межах яких зіграє дві вистави – "Гуцулка Ксеня" та "Остання ніч у Хусті". Прем'єрні покази анонсували під час брифінгу в пресцентрі Закарпатської ОВА.

Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста привезе до Ужгорода дві прем'єри

Директор департаменту культури, заслужений артист України Євген Тищук нагадав, що на Закарпатті, у відповідь на значний суспільний інтерес, вирує театральне життя – чи не щомісяця відбуваються прем’єри, фестивалі, інші театральні проєкти. Хустський театр, хоча й розташований віддалено від обласного центру, не стоїть осторонь цих процесів. "Так, нещодавно на його базі відбувався Всеукраїнський фестиваль незламних театрів "FantaziaFest", а ще театр спільно з департаментом культури працює над відновленням і осучасненням обласного фестивалю імені Всеволода Майданного. Паралельно – підготував нові вистави. Це дуже цікаві творчі роботи: мюзикл "Гуцулка Ксеня" та історична драма про Августина Волошина "Остання ніч у Хусті". Я бачив їх і рекомендую – дуже професійно, емоційно, дійсно є про що подумати і чому повчитися".

Першою театр представить виставу "Гуцулка Ксеня", створену за мотивами однойменної оперети Ярослава Барнича. "Наш театр має в своєму складі високопрофесійний оркестр, наші актори співають і ми розвиваємо цю співочу складову, й саме тому ми замахнулися на таку грандіозну річ, як мюзикл. За рекомендацією Євгена Тищука, в нас з’явилася чудова співпраця з талановитим київським режисером Іваном Войтюком. У результаті маємо виставу, що вже зібрала сім аншлагів у Хусті, на покази до нас приїжджали і глядачі з сусідніх районів. А зараз мюзикл побачать мешканці та гості Ужгорода", – розповіла директорка-художня керівниця Закарпатського обласного театру драми та комедії Олеся Чепелюк.

Робота над музичною частиною вистави тривала майже пів року. "Ми писали партитуру, підлаштовували під наш оркестр, адже в нас досить нетиповий склад оркестру – він у нас більш естрадно-симфонічний. Та зрештою, ми змогли передати увесь той колорит карпатської музики. У виставі представлено 19 музичних творів – це і сольні, і дуети, і ансамблева музика. Протягом усього мюзиклу лейтмотивом є пісня "Гуцулка Ксеня", яка на початку звучить лірично та ніжно, перетворюється, і до кінця стає танговою, пристрасною", – каже музична керівниця театру Тетяна Бунчикова.

Друга вистава – історична хроніка "Остання ніч у Хусті", прем’єра якої відбулася нещодавно, з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина та 85-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України. За словами Олесі Чепелюк, такі вистави потрібно створювати, аби не тільки з підручників історії, а й через мистецтво, через яскраві засоби художньої виразності показувати молоді, що наша історія є не просто вагомою, але й цікавою та різноманітною. "Ми показали Августина Волошина і як величну постать, і як живу людину, котра теж має сумніви, має свої вагання, переживання, живі емоції, які є не чужими жодній людині. В цій виставі ми також проводимо паралель між минулим та сучасним, тим очікуванням перемоги і теперішнім, навіть наприкінці вистави в нас буде такий собі місточок із сучасністю, який не залишить глядачів байдужими".

Історичну драму за однойменною п’єсою, написаною драматургом Олександром Гаврошем на замовлення театру, поставив режисер Володимир Завальнюк. Він є і виконавцем головної ролі – Августина Волошина. Хоча Карпатська Україна припинила своє існування, та її ідеї продовжують жити й відлунювати в наших серцях, надто зараз, коли за існування своєї держави українці так само платять найвищу ціну – свої життя. "Подивившись виставу, по закінченні люди підходили і казали: "Боже мій, зараз те саме повторюється…", – поділився Володимир Завальнюк.

Принагідно режисер запросив усіх шанувальників театрального мистецтва здобути власні глядацькі враження, відвідавши дві різнопланові прем’єри в Ужгороді.

24 квітня о 18:00 – "Гуцулка Ксеня" в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.братів Ю.-А. та Є.Шерегіїв.

25 квітня о 18:00 – "Остання ніч у Хусті" в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок.

20 квітня 2024р.

Теги: театр, вистава, прем'єра, Хуст, Тищук, Чепелюк

НОВИНИ: Культура

22:58
/ 4
Незрівнянний Стефан Мострянський
21:50
/ 1
В краєзнавчому музеї в Ужгороді відкрилася виставка до 150-річчя від дня народження Дюло Ійяса
02:27
Два Івани
19:12
У четвер в Ужгороді представлять нові книжки закарпатських письменників зі США Петра Часто і Любові Дмитришин
15:11
У Музеї української культури в Свиднику відбудеться 70-е Свято русинсько-української культури
20:28
З понеділка в Ужгороді стає доступною нова туристична послуга – "Єдиний квиток" до трьох обласних музеїв
09:59
Доля президента
11:23
"We are the world": в Ужгороді відбудеться справжній sympho rock concert
15:34
В Ужгороді до 1 липня прийматимуть документи на здобуття міської премії імені Петра Скунця
19:13
У неділю в філармонії відбудеться концерт Олександра Садварія "Ми діти твої, Україно"
11:03
У Мукачеві можна переглянути пленерну виставку "Мукачівська весна 2024"
19:17
В Ужгороді в філармонії відбудеться концерт класичної музики "Музична палітра"
17:22
В Ужгороді оголосили короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
11:34
В Ужгородському скансені відбулися день відкритих дверей та фестиваль "Веселковий передзвін"
22:58
У Косівській Поляні на Рахівщині попрощаються з Василем Бочкором, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:19
/ 1
В Ужгороді презентували нову збірку художніх творів Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"
05:53
Весна всупереч усьому
22:48
Як заримувати "Манчестер" і "Ліверпуль"
16:15
/ 1
Загадковий Іриней
13:37
В Ужгороді презентують художню книжку Івана Чендея "Птах у своєму гнізді"
11:07
Художник Василь Вовчок представив в Ужгороді персональну виставку з нагоди ювілею
14:27
Закарпатська філармонія запрошує на прем’єру вечора пам’яті Володимира Івасюка
00:39
Закарпатський народний хор представить в облмуздрамтеатрі неповторне етно-шоу "Дайме собі співаночку"
19:14
У День Європи на сцені облмуздрамтеатру кияни представлять балет "Сойчине крило"
18:11
/ 1
Андрій Любка написав книжку казок у "співавторстві" з 3-річною донькою
» Всі новини