В Ужгороді, крім лікарні, тиск виміряти практично ніде

Про те, що кро­в’яний тиск у людини буває високий і низький, у нас, напевно, знають навіть діти. Та й про проблеми, пов’язані з хворобами системи кровообігу, останнім часом дістаємо вдосталь інформації. Зазвичай як буває: заболіла в людини голова, погіршилося самопочуття – вона насамперед скаржиться на те, що тиск стрибає. І одразу ж береться його вимірювати. Добре, якщо вдома є для цього потрібний прилад – сфігмоманометр, або простіше – тонометр. Хоча все-таки найкраще виміряє тиск саме фахівець. Медики ж зобов’язані проводити це рутинне дослідження навіть тоді, коли пацієнт скаржиться на нежить чи кашель. А от що робити, якщо тонометра немає або зле стало на роботі? Закарпатці ж не звикли за найменшого нездужання викликати швидку...

В Ужгороді, крім лікарні, тиск виміряти практично ніде
У літню спеку ця проблема особливо актуальна, адже від "пе­ре­грі­ву" організм навіть здорової людини може поводитися геть неочікувано. "Замок" вирішив поцікавитися, де в Ужгороді, крім лікувальних закладів, можна виміряти тиск. Нещодавно в подіб­ну ситуацію потрапив знайомий ужгородець. Молодий чоловік на здоров'я ніколи не скаржився, але одного разу раптово забо­ліла голова, з'явилися кола перед очима, та й на потилицю, каже, щось ніби тисло. Оскільки ж на роботі тонометра не було, то вирішив вийти до найближчої аптеки, бо колись чув, ніби в цих закладах можна виміряти тиск. Чоловік обійшов декілька міських фармацевтичних закладів, проте ніде такої послуги йому не надали. У пошуках дійшов до обласної клінічної лікарні, тож тиск йому виміряли саме там. Й одразу ж виписали потрібні медикаменти.
 
Заступник начальника управління охорони здоров'я закарпатської ОДА Володимир Брич зауважив, що немає жодної інструкції чи вказівки, яка б зобов'язувала аптеки вимірювати тиск. Якщо є така потреба, то людина має звернутися до медичного закладу. Коли ж знає, що можуть виникнути проблеми з тиском, хай краще одразу викликає швидку.
 
Одне слово, лише власники аптеки вирішують, чи виділяти окремий тонометр для того, аби вимірювати охочим тиск, чи ні. В Ужгороді, до прикладу, його вимірюють далеко не в кожному фармацевтичному закладі. Приміром, на проспекті Свободи у напрямку від 16-поверхівки до універмагу "Україна", де аптеки, так би мовити, на кожному кроці, тиск вимірюють тільки в одній – на площі Кирила і Мефодія в колишньому міському будинку побуту "Смерічка". Навіть у цілодобовій аптеці на проспекті такої послуги не надавали. Та сама ситуація з аптеками на вулиці Швабській.
 
Щодо власне медичних закладів, де можна виміряти тиск, то в центральній частині міста – це тільки обласна клінічна лікарня ім. Новака. В іншому разі треба їхати на Бам (до міської лікарні) чи в поліклініку № 2, що на вулиці Гагаріна.
 
У цій ситуації дивує позиція фармацевтів. Логічно ж бо: "зайвий" прилад в аптеці лише вигідний. Якщо людина поміряє там тиск, однаково, як у нас заведено, порадиться з фармацевтом, що їй приймати (хоч він високий, чи низький), та й ліків тут же прикупить. А те, що люди не проти в разі чого дізнатися про стан свого здоров'я, довели акції, які час від часу проводять у місті фірми-виробники тонометрів. Людей біля таких яток завжди вистачає. Крім того, медики за­охочують вимірювати тиск профілактично: коли нічого не турбує і не болить. В обласному центрі лікарі не раз організовували різноманітні акції й закликали "подружитися" з тонометром. Та й нещодавно неврологи та ней­рохірурги, кардіологи з майже всіх регіонів України зібралися в Ужгороді на п'яту ювілейну конференцію "Школа клінічних нейронаук Карпатські читання", в рамках якої проходила акція "Стоп інсульт". Усі охочі могли виміряти тиск, адже, як відомо, саме артеріальна гіпертензія є одною з причин виникнення інсульту. А медики на конференції обмінювалися досвідом щодо лікування серцево-судинних захворювань і запобігання їх появі. Тож виходить трохи дивно: у нас улаштовують такі серйозні наукові заходи, а найпростіша ділянка в профілактиці захворювань системи кровообігу – залишає бажати кращого.
 
І насамкінець цікавинка. В Інтернеті авторка надибала цікавий спосіб організації такого собі міні-бізнесу на вимірюванні артеріального тиску. Ним пропонують займатися пенсіонерам, бажано – колишнім медичним працівникам. Великого заробітку не обіцяють, але якусь допомогу до пенсії можна отримати. Насамперед слід вибрати одне з людних місць, купити два переносні стіль­чики й розкладний столик і, звісно, прилад для вимірювання тиску (коштуватиме менше ста доларів). Встановити невисоку ціну за "сеанс" вимірювання – і заробляти! Тим більше, що святе місце порожнім не буде. 
 
Лариса Романюк
04 липня 2011р.

Теги: тиск, тонометр, сфігмоманометр

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи