Процес волевиявлення в угорськомовних селах Закарпаття ускладнює незнання української (ВІДЕО)

Зміст бюлетенів ледь розуміють, але на дільниці приходять активно.

Процес волевиявлення в угорськомовних селах Закарпаття ускладнює незнання української (ВІДЕО)

Закарпатські угорці кажуть: зручними для них були б двомовні бюлетені. Сюжет про вибори на Берегівщини - далі.

31 березня 2019р.

Теги: незнання, волевиявлення, угорська, села

Коментарі

jurius 2019-04-07 / 13:27:21
Швейцарці та канадці політичні нації, українці, як доречі і угорці нації етнічні, тому порівняння недоречне. Політика Фінляндії це справа фінів. Очевидно, що шведська меншина не виявляє неповаги до Фінляндії, а самій країні не загрожує зовнішній агресор. Але це таке... До речі і в Швейцарії, і в Фінляндії національні меншини зобов'язані знати домінуючі німецьку та фінську мови, незалежно від етнічного походження, а наші угорці не бажають вивчати українську мову, вимагаючи для себе особливого відношення. Угорцям краще згадати, яку національну політику проводила їх держава, коли кількість меншин досягала 60% і частіше переосмислювати инуле

Magyar-Hun 2019-04-01 / 20:09:10
Пан читач, назвіть хоть одне українське село в Угорщині. Таке як Бене, як Пейтерфолво, як Дерцен, як Есень. Назвете, будуть і бюллетени!

Для Вуву 2019-04-01 / 19:23:15
Дело в том, что Первая Чехословацкая республика была самой демократической страной в Европе. Вот у нее и надо бы учиться. А словакам и румынам столько страху нагнали, что они до сих пор трясутся. А если вам трудно посмотреть в прошлое- гляньте на сегодняшнюю Швейцарию...на Финляндию...на Канаду. Или упомянутые страны не демократичны?

патріот 2019-04-01 / 16:20:28
Magyar-Hun, а ти в курсі, якими мовами друкуються бюлетені в сусідніх Словаччині і Румунії?

Magyar-Hun 2019-04-01 / 11:39:26
Прі совітах і у 90х роках ще були на мовах нацменшинст.

Читач 2019-04-01 / 11:36:01
А що мадяри в Будапешті друкують бюлетені на інших мовах в т.ч. і на українській? Наглота мадярська!!! Тому українську треба вимагати з 1 класу!!!

Byby 2019-04-01 / 09:50:01
При чому тут чехословаччина ?
якщо хунам роздрукують по йіхньому ... То вони то почнуть розуміти по свому.
1.що не треба йім вчити украйінську бо всьо хунською дублють.
2. Будуть себе вважати на якомусь "пільговому" положенні і думати що вони майвищі за украйінців.
3. Зникає всякий стимул до вивчення мови.

А так ... Хочуть - не хочуть
Чи як собі хочуть ... Але точно будуть знати що вони (хуни) не особливі і не вище за украйінців ...
А такі як всі і рівні з усіма.
А то що не хочуть вчити украйінську ... Так то йіхні тепер проблеми а не украйінців.
Бо хто з украйінців хотів той хунську вивчив (або вчить)
А розсипатися перед ними особливо нема чого.
Раз тут живуть то мусять знати мову і нашу культуру і історію ...
а не лем "заштапільоватися" на свому та варитися в тому соці.

микола 2019-04-01 / 09:15:52
дикість у 21 столітті люди не знають читати на мові держави де вони живуть причому поряд з українцями уже 1000 років і ще цим пишаються

Сергій 2019-03-31 / 21:56:51
До явор737...Не порівнюй Чехословаччину з Україною.Чехословаччина було розвиненою демократичною державою .....

javor737 2019-03-31 / 20:50:47
Во времена Чехословакии бюллетени на выборы были отпечатаны для Подкарпатской Руси всегда на трех языках: чешском, венгерском и русинском, равно как и остальные важные официальные документы.

Вуву 2019-03-31 / 19:56:37
С. Бене ... голосує за кандидата ..."Бєні".

Степан Крук 2019-03-31 / 19:05:44
Раніше, коли кандидати в бюлетенях були пронумеровані, питань не виникало! Сказали голосувати за №6 - за нього голосували. Іштенем, Іштенем!

Йой 2019-03-31 / 18:39:54
Жить в Украине - не уменьшить почитать и слова на украинском. Нонсенс. Ещё и квоты им при поступлении в ВУЗы. Утопия

НОВИНИ: Політика

11:07
Художник Василь Вовчок представив в Ужгороді персональну виставку з нагоди ювілею
14:27
Закарпатська філармонія запрошує на прем’єру вечора пам’яті Володимира Івасюка
12:43
Закарпатська асоціація футболу закликає спортсменів не брати участь у турнірі "сепаратистської" CONIFA
22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
23:53
/ 38
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 3
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 15
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 13
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль