До Мінекології надіслано спільне звернення щодо недопущення забудови Свидовецького масиву Карпат під мега-курорт

Крім того, науковці і екологи наполягають на необхідності створення на Свидовці ландшафтного заказника загальнодержавного значення

До Мінекології надіслано спільне звернення щодо недопущення забудови Свидовецького масиву Карпат під мега-курорт

Спільне звернення щодо недопущення будівництва гірськолижного курорту на гірському хребті Свидовець у Карпатах до Міністерства екології та природних ресурсів України та пана міністра Остапа Семерака надіслано від коаліції громадських організацій та незалежних експертів Ініціативної групи Free Svydovets.

Паралельно з цим до Мінекології надіслано звернення науковців Інституту екології Карпат НАН України та Львівського національного університету ім. І. Франка про необхідність створення на Свидовці ландшафтного заказника загальнодержавного значення для збереження унікальних для України і Європи високогірних водно-болотяних угідь, оселищ та видів флори фауни.

Слід нагадати громадськості, що 10 січня 2018 року суд також став на захист Карпат, задовільнивши позов місцевих активістів до Тячівської РДА та Рахівської РДА та скасувавши як протиправні розпорядження, якими були затвердженні детальні плани щодо забудови закарпатського Свидовецького масиву мега-курортом.

Свидовець - Панорама високогірних озер кару Ворожески

Картосхема проектованої інфраструктури курорту Свидовець

19 лютого 2018р.

Теги: Свидовець, курорт, заказник

Коментарі

Ungvar 2018-02-25 / 06:34:56
no comments:
https://www.researchgate.net/publication/323113960_NATURE_CONSERVATION_VALUE_OF_THE_CENTRAL_SVYDOVETS_MOUNTAINS_UKRAINIAN_CARPATHIANS_In_Ukrainian_Prirodoohoronne_znacenna_teritorii_Centralnogo_Svidovca_Ukrainski_Karpati


Міша 2018-02-23 / 23:54:44
Шановні представники "Free Svydovets"! Скажіть будь-ласка, а в Швейцарських, Італійських та Австрійських Альпах, де побудували в рази більші десятки курортів, хіба там знищили унікальні гірські масиви? Чи ви їхніх екологів тупими й сліпими вважаєте? Думаю, не знищили, а дали можливість людям побачити цю красу на власні очі й відчути під власними ногами! Ви ссилаєтесь на знищення едельвейсу, та він росте на таких стрімких скелях, що туди ніхто з курортом лізти не буде. Цей вид давно би вимер, якби він був доступний людині! Знаєте скільки туристів за ним лазить щоліта??!! І давайте на чистоту! Може не вам вирішувати, розвиватись селу чи занепадати, а вирішувати місцевій громаді, яка віками тут живе і місцевій владі!!! Вам кинь жменьку грошей і ви лаєтесь як ті собацюри, щоб кинули ще шматок! Ви подивіться на Німеччину чи ту ж Швейцарію, яка там сітка доріг у горах, інфраструктури, готелів, і порівняйте з Українськими Карпатами. Небо і земля! Але, як кажуть, чому бідні, бо дурні, чому дурні, бо бідні!!!

ві-й 2018-02-21 / 20:07:59
А що там тепер "місцевий" щось краще??? Окрім того що всі повиїзджали та поїдуть тай селище забуте

місцевий 2018-02-19 / 18:47:16
Ромбу: якщо місцеве населення не бачить для себе інших можливостей у такому багатому та райському краї, окрім красти ліс, то не бачитиме їх і надалі. Великий курорт нічого у свідомості місцевого населення не змінить: воно й далі буде красти ліс, займатись браконьєрством іще у більших масштабах - благо, попит у клієнтів курорту на незаконно добуті шкури, м'ясо, селфі і т.д., лише зростатиме. До цього додасться конрабанда, наркотики, проституція - усі прєлєсті дорогих курортів. І знищене довкілля...

Ромб 2018-02-19 / 17:21:18
Цей проект єдиний шанс місцевого населення жити краще і перестати красти ліс,мені цікаво чи з цих «активістів» хочаб раз хтось був в цій місцевості, і чи вони знають як тут живуть люди, як заробляють гроші?...

гуцул 2018-02-19 / 14:32:37
З такими "запереченнями" до усіх проектів ,які пропонуються на Закарпатті скоро дійдемо до середньовіччя .Доречі кожний з цих підписантів користується -інтернетом ,мобільним звязком,їздить на автомобілях ,носить всякі штучні вироби і тому подібне: будь-ласка відмовтесь від усіх благ цивілізації і йдіть жити до нас в гори тоді я Вас зрозумію. Таке відчуття що Ви відпрацьовуєте "тридцять срібляних".

Микола 2018-02-19 / 14:11:10
то все кришує Москаль, поки він буде тут всім пофігу на вашу екології, закони і т.д. Напевно губернатор в долі якщо не бачить таких грубих порушень, які бачить вже весь світ

патріот 2018-02-19 / 08:24:17
Якби таке чудо було у наших сусідів то там би вже давно півєвропи відпочивало а люди були б зайняті і казна поповнювалась

НОВИНИ: Соціо

21:05
/ 9
У православних і греко-католиків України розпочався Великий піст. Вперше в історії – без греко-католиків Закарпаття
19:25
/ 9
Ужгородський депутат-військовий звинуватив Ужгородську міськраду, мера Андріїва та депутата-блогера Глаголу у "дроновій" брехні
14:45
В Ужгороді за тиждень народилося 26 малюків, у Мукачеві – 24
14:34
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Сергієм Шпонтаком
23:18
На Закарпатті збирають підписи під зверненням до міністра захисту довкілля проти забудови Карпат вітряками
21:36
Відкрито продаж квитків на перший рейс потяга RegioJet Чоп – Прага на 27 березня (ДЕТАЛІ)
18:08
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим Героєм Сергієм Нестеренком
10:37
/ 15
Закарпатський "військкомат" розповів про спробу самогубства, вчинену в Хустському РТЦК затриманим на кордоні "ухилянтом"
20:05
/ 1
У Вишківській громаді зустріли та провели в останню дорогу Героя з Яблунівки Василя Канюку
13:28
У Тячеві бюджетним коштом стерилізують, вакцинують і чипують безпритульних собак
02:33
/ 4
У Білках провели в останню дорогу полеглого Героя Юрія Пітру
23:23
На Закарпатті відзначать 85-ї річницю проголошення незалежності Карпатської України та 150-річчя від дня народження Августина Волошина
19:38
/ 8
Ужгородці вимагають від міської влади зберегти Липову алею. Триває збір підписів
17:42
/ 19
Військовослужбовець ЗСУ і депутат міськради повідомив, що влада Ужгорода не закупила жодного дрона
18:32
/ 26
Щоби відкрити аеропорт в Ужгороді треба сотні мільйонів доларів, які потрібні для армії – нардеп
16:17
На Тячівщині медики "швидкої" майже годину пішки добиралися до травмованого хлопчика-велофрістайліста
15:36
/ 1
В Ужгороді на Фединця - Баконія збільшили кількість платних паркомісць
09:54
/ 2
"Титановий" Стас з РТЦК та СП: "Гидко бачити чоловіків, які ховаються, замість захистити свою країну"
18:34
/ 6
У середу в Берегові поховають ексзаступницю мера і ексдепутатку міськради, військовослужбовицю ЗСУ Ольгу Бізілю, яка загинула в ДТП
15:43
/ 1
У Поляні попрощалися з полеглим Героєм Дмитром Куцкіром
21:48
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим захисником Олексієм Хотіним
21:25
/ 3
Нересницька громада на Закарпатті блокує евакуацію людей із прифронтових територій – "Схід SOS"
10:36
/ 2
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування ряду вулиць і площі
15:01
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олексієм Хотіним