Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні

Угорщина закликала ОБСЄ направити постійну місію ОБСЄ в Закарпатську область, через "напруженість" в регіоні.

Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в рамках 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні, передає Європейська правда.

"Угорщина підтримує Україну у багатьох сферах... ми фінансуємо багато інфраструктурних та інституційних проектів, саме тому прийняття парламентом (України) закон про освіту у вересні цього року стало для нас справжнім розчарування. Цей закон забирає існуючі права осіб, які належать до нацменшин, що стосується освіти та навчання рідною мовою. Він абсолютно суперечить двостороннім та багатостороннім зобов'язанням України, включаючи зобов'язання щодо ОБСЄ", - сказав він, заявивши про наявність так званих "націоналістичних сентиментів" в Україні.

Після заяви про "дискримінаційний" освітній закон, Сійярто перейшов до так званого питання напруженої ситуації в Закарпатській області.

"Леді та джентльмени, ми занепокоєні напруженістю в Закарпатській області, де проживає 150 тисяч угорців. Там відбувалися антиугорські демонстрації, до яких долучилися жителі інших регіонів України, в ході яких відбувалися наруги над національними символами і скандувалися антиугорські гасла. У зв'язку з цим ми наполягаємо на постійній присутності спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Закарпатській області", - заявив він.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повторив тезу про "дискримінаційність" українського закону про освіту і заявив, що Будапешт не може підтримати євроатлантичні зусилля України до скасування відповідного законодавства. 

Нагадаємо, віце-прем’єр Угорщини Жолт Шем’єн заявив, що етнічні угорці за кордоном мають право на автономію та угорське громадянство.

07 грудня 2017р.

Теги: Угорщина, ОБСЄ, напруженість

Коментарі

Степан 2017-12-12 / 06:44:53
Дивлюся на цю мадярську владу вже блювати хочеться.Кому що вони хочуть доказати?Чмошна кремлівська сволота.Тьфу.

Вуву 2017-12-08 / 20:55:05
Істваня ... Знаєш раніше часи були інші і уклад життя ... Тепер все цілком інакше ... І компютери є ... Так що "розкачуватись" хунам ще 26 років з вивченням украйінськойі мови ... Ніяк невийде.
По тобі сюдячи ... Ти почуваєшся комфортно бо знаєш три мови (а то й чотири) ... І нічого поганого ... "Куди не підеш ...нігде не пропадеш"

сорри 2017-12-08 / 15:32:53


István, українці (русини) жили не в складі Угорщини, а на своїй землі. Це не вони прийшли до Угорщини, це угорці прийшли до них.

Вчи українську - Венеційська комісія відкинула мовний шантаж Угорщини. А угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч.


Читач 2017-12-08 / 14:30:09
Венеційська комісія ухвалила рішення щодо скандальної "мовної" статті закону "Про освіту". Експерти не підтримали звинувачення з боку Угорщини та прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону "Про освіту" звужує права представників національних меншин. Тобто шановні мадяри - готуйтесь вчити і вчіть українську державну мову!!!

István 2017-12-08 / 13:25:18
Русины сколько лет жили в составе Венгрии? 1000-1100? Даже за такое время не все успели все выучить венгерский язык. А венгры Закарпатья смколько лет живут в складе Украины? 25-26?

берегівчанин 2017-12-08 / 11:57:55
*патріоти*
08.12.2017 11:21
Шановне товариство !!!! Шукайте корінь зла в собі. Біла втому, що наш народ продає душу тому. хто при владі. Наші місцеві великі патріоти-угорці, ше в недалекому минулому служили партії соціалістів. Грощі крали наліво-направо, обріхували КМКС. Лише подивіть, шо осталося в Європейському домі в Берегово, як звідти пішла організація *КОМОТ*, розікрали до нитки- оргтехніку, транспорт. меблі коври. І все це дома у бувших працівників цієї оргнізації.А сьогодні ці патріоти з протягнутою рукою беруть гроші від КМКС. Вам не соромно ???? Дурна влада сусідньої країни, що не бере до уваги- продав раз продасть і другий раз. Народ- живіть з честю і тоді не буде мучити совість. Хоча де у вас совість!!!! В школах і садиках працівники відреклися від національності за одноразові дпомоги.

ІВАН 2017-12-08 / 09:32:41
Тепер Брензовичу треба напружитися аби організувати напруженість серед мадярів. Може десь у центрі Берегова зібрати хоч десять мадярів та двадцять циганчуків та хором пукнути?

Робін 2017-12-07 / 22:17:10
Мадяри самі по собі нормальні люди ‚ але політики в них такі ‚ як і в Украіні - ідіоти

111 2017-12-07 / 20:37:23
до аноніма.
Ілдика Орос чудово володіє українською мовою. Тож вона мабуть не бажає, щоб і інші мадяри нею володіли на її рівні, а то можуть їй конкуренцію зробити.

йовбак йоббік 2017-12-07 / 19:45:06
Ей, Лоци Брензовичі Ілдика Орос! В Будапешті вже дали відмашку. Пора робити напруженість і дестабілізацію. Бо підставите своєю бездіяльністю роботодавців.

??? 2017-12-07 / 19:39:55
Він обкурений? Яке напруження?

Фері 2017-12-07 / 19:20:28
а напруженістю на Донбасі і в Криму Будапешт не занепокоєний?... Так і буде співробітничати з країною-агресором та державою - порушником багатьох міжнародних угод?... Угорський міністр взагалі читав підручники історії про ДСВ та що стало з Угорщиною, коли вона була союзником агресора та думала, що занадто розумна?...

Вуву 2017-12-07 / 19:16:02
Коли попугай повторює одне і те саме ... В нього хохолок так раз і догори піднімається . І він тоді дуже "читаво" виглядає ... Яко сіяртов.

До 111 2017-12-07 / 19:12:42
Як ти такий розумний то звернись до іллдикой орски ...вона тобі розкаже .
Заодно привітаєте один одного з наступаючими празниками.

111 2017-12-07 / 19:09:22
А проблем не було навіть тоді, коли мадяри панували у Підкарпатській Русі і примушували русинів розмовляти лише мадярською. Русини не дурні і мадярську вивчили. Нині мадяри в Закарпатті не можуть вивчити українську мову. То виходить, що вони дурні? Як же це дурні так довго керували розумними?

Вуву 2017-12-07 / 18:44:32
Як пісні висоцького ... "А в цирке на манеже , клоуни всьо теже".

Степан Крук 2017-12-07 / 18:35:37
Я заявою Сійярто задоволений - клоуни є не тільки в українській політиці, але й в угорській!

Вуву 2017-12-07 / 18:29:41
"Переливає з пустого в порожнє"

НОВИНИ: Політика

10:39
Двох підозрюваних у викраденні ужгородця взято під варту без визначення суми застави
06:35
/ 2
МЗС України відповіло Угорщині: не варто вільно тлумачити висновки "Венеційки"
06:26
/ 3
Угорщина після рішення Венеційської комісії оголосила три умови для підтримки України
18:47
/ 5
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)
03:44
/ 11
Феномен Саакашвілі
15:48
/ 10
Клімкін: Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською
14:58
/ 21
Венеційська комісія підтримала "мовну" статтю про освіту нацменшин
07:28
/ 2
"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
05:30
/ 14
Клімкін зустрівся з Сійярто і з'ясував, що угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч
04:36
/ 2
Через виявлене в Чопі м'ясо, вражене АЧС, Угорщина заборонила ввезення м'яса з України
13:36
В Іршаві відкриють унікальну виставку старовинного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
06:58
/ 4
Угорський міністр вирішив, що заради НАТО Україна має скасувати закон про освіту
17:03
/ 20
Закарпатський "відродженець" Ланьо хоче зняти Соболєва з голови антикорупційного комітету (ДОКУМЕНТ)
06:10
/ 20
Україна не сприйматиме шантажу Угорщини і не відмовиться від мовної статті закону про освіту - заступник глави МЗС
05:41
/ 1
Україна та Угорщина планують провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії – Клімкін
02:54
/ 10
Клімкін напередодні візиту на Закарпаття: Україна не визнає ультиматумів в питанні імплементації закону "Про освіту"
20:50
/ 8
На Закарпаття знову навідався високопосадовець країни, що блокує і шантажує Україну
07:49
/ 7
Спікер ВР допустив відтермінування мовного закону в частині навчання нацменшин українською
07:38
/ 2
Екс-міністр закордонних справ України порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад
11:27
/ 8
Уряд Угорщини консультується з Шуфричем про проблеми у відносинах з Україною
18:35
/ 13
Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини
13:37
/ 39
Угорські триколори на Закарпатті: прояв сили чи безсилля?
04:56
/ 16
Шантаж триває: Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України без скасування закону про освіту – Сійярто
07:36
/ 10
Порошенко сподівається, що Україна отримає макрофінансову допомогу від ЄС з умовою відновлення експорту лісу-кругляка
07:02
/ 2
Ціна лояльності: "Відродженець" Ланьо потрапив у топ-5 нардепів з найбільшими субвенціями на округ
» Всі новини