Про "Виклики національного самовизначення" розповідав в УжНУ політолог Максим Розумний (ФОТО)

10 лютого в стінах Ужгородського національного університету відбулася презентація книги Максима Розумного «Виклики національного самовизначення». Під час зустрічі всі охочі мали змогу поспілкуватися з автором та подискутувати на важливі теми.

Про "Виклики національного самовизначення" розповідав в УжНУ політолог Максим Розумний (ФОТО)

Презентацію організували радник при дирекції Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Світлана Мітряєва та проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел, яка наголосила на актуальності та гостроті презентованої монографії: «Сьогодні у нас є нагода поспілкуватися на тему національного самовизначення, пояснювати актуальність цієї теми немає жодних потреб. Я вже встигла переглянути книгу й була заінтригована тим, що автор пропонує розглядати зазначену проблему через призму трьох факторів: націоналізація, демократизація та інтеграція».

«На Закарпатті багато небайдужих, кого ці проблеми чіпають не на політичному рівні, а на особистому. Зазначу, що тиждень тому видання вже було презентовано в Національному інституті стратегічних досліджень, а вчора книга була представлена у Львівському університеті» - розповіла Світлана Мітряєва.

Автор монографії, доктор політичних наук, директор Центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень, Максим Розумний зазначає, що презентація книги в стінах УжНУ один із важливих кроків. Автор розповів, що монографія «Виклики національного самовизначення» складається з трьох розділів: націоналізація, демократизація та інтеграція. Національне самовизначення тлумачиться як складний процес самоорганізації спільноти, що стала на шлях модернізації. Цей процес включає в себе націоналізацію колективної свідомості, демократизацію політичного життя та інтеграцію в існуючі міжнародні зв’язки і комунікації.

На думку автора в першу чергу українцям необхідно створити свою модель національного самовизначення. «Самовизначення, як поняття, існує в міжнародному праві, політології, загалом, як принцип національного саморозвитку. Для того аби самовизначення відбулося, спочатку перед спільнотою повинна постати проблема, яку спільнота повинна усвідомити. Наступним кроком є обговорення – проблема повинна отримати не тільки інтелектуальне висвітлення, за цим повинен стояти життєвий інтерес, справжня пристрасть, інтерес соціальних груп і т.д. І тоді на основі інтелектуальної та вольової напруги, емоційної підтримки і відбувається самовизначення».

Теплий відгук про презентовану монографію залишив завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько. Він розповів, що особисто книгу перечитав уже двічі: «Мені дуже імпонує ідея побудувати українця майбутнього, як у політичних, економічних питаннях,  так і в питаннях національної ідентифікації».

Окрім відгуків учасники зустрічі мали змогу поставити ряд питань автору книги. Зокрема до дискусії долучилися професор кафедри країнознавства Ігор Тодоров та декан факультету суспільних наук Юрій Остапець. Останній наголосив на тому, що автор презентованої нині монографії зачепив та розкрив ті теми, про які ніхто не наважується говорити відверто.

Презентація монографії Максима Розумного тривала близько двох годин і зачепила ряд важливих проблем. Національна ідея, ідентичність та еліта, необхідність та наявність харизматичних лідерів в Україні, та багато інших питань, відповідь на які можна знайти в монографії «Виклики національного самовизначення». Учасники зустрічі, по завершенню презентації, мали можливість поспілкуватися з автором вже в невимушеній атмосфері та отримати автограф.  

 

 

Вероніка Кобаль, прес-служба УжНУ

11 лютого 2017р.

Теги: Максим Розумний, презентація, виклики

НОВИНИ: Соціо

11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
» Всі новини