угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України

угорщина просить Україну повернути права своїй національній меншині на Закарпатті, якими вона користувалася до 2015 року.

угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України

Слова міністра закордонних справ угорщини петера сійярто на спільному з українським колегою Дмитром Кулебою та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком брифінгу за підсумками переговорів в Ужгороді наводить Укрінформ

"Починаючи з 2017 року, приймали такі закони, які зменшували права угорської нацменшини. В грудні парламент прийняв закон, який це зупинив. Але у нас прохання – може, це і занадто, і ви вважатимете що, я не ввічливий, – але ми просимо повернути угорській меншині усі ті права, які вона мала до 2015 року. Ми нічого більше не просимо", – сказав сійярто.

сійярто заявив, що делегації двох країн зустрілися, щоб відновити добросусідські відносини. За його словами, угорська сторона сформулювала прохання в 11 пунктах: зокрема, відновлення статусу національної школи, можливості складати атестат зрілості угорською мовою та користуватися угорською у сфері суспільного життя.

За словами сійярта, було доручено комісії домовитися про ці питання якомога швидше і розробити пропозиції для міністерств.

29 січня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що переговори з главою МЗС угорщини засвідчили взаємне прагнення Києва й будапешта провести зустріч на найвищому рівні.

 

29 січня 2024р.

Теги: сійярто, угорці, угорщина

Коментарі

РУХ-інфо 2024-01-30 / 17:34:04
Як це користуватись іноземноюв суспільному житті і плюватим на державну мову і не бути дискримінованому??? Це виходить маленька держава -у великій. В якій унітарній державі стіту виконуються угорські вимоги?

карпатором 2024-01-30 / 16:37:53
Читам і думаву, ош яка то полова може бити у головах людських. Пак треба било попросиьися у ього сіярта, ци на мадярах треба знати мадярську бисіду немадярам, як то суть румуни, хорвати, австріяки, словаки тай наші руснаки. Гута би побила іх. Хотів я мати пашпорт мадярський, бо дідо ми войова щи за ференца йовшки. І шо? Уповіли же нич з того, бо не знаву по мадярськи. Но та де правда? Не йде мт тото до копоні.

до Нижнього 2024-01-30 / 10:24:33
А чого?... Калян-катлєта авторитетно заявляв "вєнгри наші друззя... павтарі!" А він теж "квартального розливу". Зі столиці їм видніше?

Закарпаття 2024-01-30 / 10:10:11
Смутні часи чекають нас у близькому майбутньому. Круки закружляли в небі над Закарпаттям в очікуванні свіжої крові.

до honkon 2024-01-30 / 10:10:03


Не докус подуріли...

Климпушка лем за чоловіком "грузинка" - она печена гуцулка, ги їв дідо, який мадярів у 39-му воював. Правда, врятувався потім на Чехи, айбо то інша історіч. Так шо она спуску не дасть!

А Клімкін - він тоді пару років ту "кашу заварив" з міносвіти, коли прийшов у берегівськоє консульство, там паспорти видавали. Він до людей українською - а вони повний "нем ейртем"!

А він по-їхньому такий самий "нем ейртем". Чії громадяни? України! От і понеслося.

Так що цих спеців у ту комісію - буде чіткий "но пасаран!", підступність не проповзе.

Коментар, до якого ви апелюєте, видалено через перехід на особистості за відсутності будь-якого конструктивного змісту. Адмін


до "До конаря" 2024-01-30 / 10:03:19
(с) Мабуть, українських шкіл немає, бо саме Україні треба було їх відкривати в Угорщині, за українські кошти.

А угорщина тут, в Україні, угорські школи власним коштом відкривала? Чи це, все ж, українські державні школи? В яких орбануті хочуть виховувати не громадян України, а громадян Угорщини?
Законом про освіту передбачено відкриття приватних шкіл із якою завгодно мовою викладання. То і створюйте, хто вам не дає? Але вам рогом вперлося напаскудити в наших школах. По факту - поставити невиконувані умови, щоби просто виконувати забаганки росії і власні, блокуючи під цим приводом, усе під ряд у ЄС і НАТО

Читач 2024-01-30 / 10:01:10
А в Угорщині наші українці мають такі самі права, які хочуть тут мадяри? - мають національні школи, можливість складати атестат зрілості українською мовою та користуватися українською у сфері суспільного життя?

Фраїр 2024-01-30 / 07:51:06

Може їм ще другу державну мову угорську зробить?
Тоді би вже стулили пельку і перестали би скиглити.

Кучма здивований 2024-01-30 / 00:07:07
Так це вже було!
Захотіли "міндент віссо"?! Пропоную у ту комісію Клімпуш-Ц. та Клімкіна, Зеркаль. Оті ім усе ой як "повернуть"

До конаря 2024-01-29 / 22:19:34
Українських шкіл немає. Але південне місто Сегед, що на межі із Сербією, має угорські та сербські таблички на назвах вулиць. В Будапешті, до речі, є Сербські школи. Так, до прикладу.
Мабуть, українських шкіл немає, бо саме Україні треба було їх відкривати в Угорщині, за українські кошти. Якось так.

Конарь 2024-01-29 / 21:43:36
Інтересно а скільки шкіл для наших людей в мадярщині???а скільки вивісок по нашому???Скільки прапорів по сільрадах Українських???То що хочуть мадярони . .

Ужгород 2024-01-29 / 20:18:08
Скоро угорців на Закарпатті вже не буде, бо всі виїхали за кордон, а він ще щось вимагає. Для кого? В угорській шоклі в Ужгороді діти говорять між собою по-українськи, бо мадярів вже майже не залишилося

НОВИНИ: Політика

22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
23:53
/ 38
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 3
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 15
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 13
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04