Дитячі табори відпочинку, квест-екскурсії, туристичні походи: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти" (ФОТО)

Коли ж іще, як не влітку, необхідно влаштовувати цікаві пригоди, ходити в походи в гори, розважатися на воді, досліджувати світ, проходити квести, радіти життю й загалом насолоджуватися щасливим дитинством?

Дитячі табори відпочинку, квест-екскурсії, туристичні походи: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти" (ФОТО)

Літо має бути саме таким – вирішили у ГО «Щасливі діти» і запустили влітку одразу кілька різнопланових проєктів, розрахованих на дітей різного віку. Більше того, у цей літній сезон «Щасливі діти» не обмежилися лише заходами в Ужгороді: кілька проєктів наразі успішно втілюються також і у Рахівському районі.

В Ужгороді, зокрема, триває вже четверта зміна літнього табору для дітей молодшого шкільного віку. Загалом передбачено провести 6 змін тривалістю по 5 днів кожна. Щодня, з понеділка по п’ятницю, у таборі відбуваються творчі, освітні та спортивні активності: кулінарні та мистецькі майстер-класи, екскурсії, відвідування кіно та басейну, заняття з арт-терапії та екозаняття, командні ігри та естафети, зустрічі з психологом. Оскільки в таборі діти перебувають зранку і до вечора, організатори подбали також і про обіди. З малечею в таборі працюють відповідальні та дбайливі вожаті, які створюють дружню атмосферу, турбуються про дітей та є для них справжніми наставниками.

Для дітей середнього шкільного віку «Щасливі діти» підготували театралізовані квест-екскурсії «Таємниці старовинного Ужгороді». Це – продовження проєкту, який кілька років тому мав у місті шалений успіх. Під час квест-екскурсій учасники розгадують таємниці історичних об’єктів Ужгорода, з’ясовують походження назв вулиць, вивчають архітектуру – старовинну і сучасну, зустрічаються з героями минулого, шукають скарби, куштують традиційні страви, виготовляють символ міста і насамкінець отримують пам’ятні подарунки.

Для підлітків в Ужгороді «Щасливі діти» організували групи психологічної підтримки, покликані підтримати дітей у цьому непростому віці в умовах війни. У межах груп відбуваються практичні тренінги з психологом. На зустрічах підлітки дізнаються, що таке самопізнання, самооцінка та саморозвиток; досліджують свої емоції та вчаться керувати ними; опановують навички ефективної комунікації та лідерства. 

Денні табори для дітей активісти організації влаштували також і в Рахівському районі – у Ясінях успішно завершилася вже друга зміна табору для дошкільнят «Kids Klab». Табори розраховані для малечі саме дошкільного віку з тим, аби вирішити проблему нестачі в дитсадках та забезпечити якісне дозвілля для дітлахів, включно із дітками вимушених переселенців. Табірна зміна триває впродовж п’яти днів, щотижня стартуючи з понеділка. У таборі дітками опікуються турботливі уважні вожаті, які щодня залучають малечу до різноманітних активностей – тут тобі і розмальовування футболок, і пікнік із піцою та рухливими іграми в парку, і шоу з мильними бульбашками, і екскурсія в парк динозаврів. 

Для дітей середнього шкільного віку у Ясінях діє туристичний екоклуб. Заняття в екоклубі відбуваються раз на тиждень, його мета – в цікавій освітньо-розважальній формі прищепити дітям любов до рідного краю, ближче познайомити їх з природою, зацікавити до вивчення історії їхньої малої батьківщини, загалом виховати сильних духом та тілом екосвідомих людей. Учасники клубу зустрічаються з професійними гідами та екскурсоводами; вивчають базові правила безпечного туризму; мандрують до мальовничих визначних природних місцин, як от до водоспаду Труфанець чи у Карпатський біосферний заповідник; виготовляють туристичні вказівники та маркують туристичні стежки, розчищають туристичні маршрути. 

Днями у Ясінях також стартувала перша зміна молодіжного туристичного табору для підлітків віком від 16 років. Програма табору розрахована на те, аби згуртувати молодь та стимулювати до активності в громаді, розвинути компетенції та розширити можливості учасників. З цією метою під час таборування для молоді проводять тематичні заняття з молодіжного лідерства, громадянської освіти, підприємництва та фінансової грамотності. Поміж тим, учасники табору в супроводі професійних гідів ходять у походи, здійснюють сходження на гірські вершини та розчищають маршрути. Проживання у кемпінгу в горах, спортивні командні активності, спільне здобуття нових знань та навичок, долання перешкод на шляху до вершин – все це додає учасникам табору здоров’я, сміливості, впевненості, вправності та допомагає здружити їх між собою.   

Липень наближається до завершення, і «Щасливі діти» на повних обертах рухаються вперед з готовністю активно й цікаво зустрічати серпень. У планах – ще чимало нового й небанального. Адже, як упевнені в організації, попри складні і трагічні часи, у дітей повинно бути щасливе дитинство, сповнене радісними емоціями та теплими спогадами, які вони понесуть з собою крізь усе життя.

****

Активності відбувають в рамках реалізації проєкту «Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні шляхом надання безпечних притулків, забезпечення продуктами харчування та непродовольчими товарами, а також психосоціальної підтримки» (ER-AA-UKR-2023). Проєкт реалізується Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» у співпраці з ГО «Щасливі діти» за підтримки «terre des hommes Deutschland e. V.» та фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

29 липня 2023р.

Теги: Сюзева, Щасливі діти, екскурсії, табори, походи

НОВИНИ: Світське життя

21:38
/ 3
Закарпатський розробник виробництва паперу з опалого листя отримав Європейську премію молодих винахідників
21:34
/ 2
340 млн переглядів у Youtube, 41 млн у Facebook: 17-річна закарпатка стала відомою, коли за 16 секунд розібрала та зібрала автомат
12:43
80-річний велоспортсмен з Мукачева долає по 200 кілометрів на день
20:09
/ 7
Стоянка первісних людей в закарпатському Королеві виявилася найстарішим людським поселенням Європи – 1,4 млн років
00:03
Мукачівець Сергій Кузьма здав 24,4 літри крові протягом 20 років
11:05
/ 1
Вина Срібної Землі. Як на Закарпатті малі винороби просувають свій продукт
18:21
/ 3
Родина з Нижньої Апші зробила вирощування тюльпанів сімейним бізнесом
19:27
Через COVID та війну равликовий бізнес на Закарпатті вимирає
10:20
"Винна мануфактура Штифко": винороб з освітою фізика відроджує виноградарські традиції на Закарпатті
17:31
Залізничник з Мукачева виготовляє металеві мініскульптури на підтримку ЗСУ
15:06
"Вина Срібної Землі": як на Закарпатті відроджують виноробську славу
15:02
/ 1
Кореєць Сонгджін, який 10 років жив в Ужгороді, переклав "Червону руту" на рідну мову
10:52
/ 7
Ужгородець відтворив старовинний струнний інструмент із фрески Горянської ротонди
10:18
Ужгородка виростила двометрові чорнобривці і потрапила до Книги рекордів
22:42
106-річний ужгородець Микола Деревляник сам готує, прибирає та пере одяг руками
20:46
На Закарпатті ветеранів війни та членів їх сімей професійно адаптують за кошти держави
10:17
Медик з Мукачева Валентин Вракін рятує поранених на передовій
14:11
На Закарпатті почали готувати собак-терапевтів для психологічної підтримки ветеранів
17:44
В Ужгороді волонтерки готують їжу для поранених військових, які лікуються в медзакладах
11:32
/ 2
На Рахівщині виготовляють морозиво із пива та сидру та варять варення із гострого перцю
10:57
У нацпраку "Синевир" на Закарпатті встановили фотозону з "портретом" хранительки лісу – Мавки
10:55
В Ужгороді виготовляють натуральну косметику із квітів і трав
11:34
Школяр із Донеччини вигуляв в Ужгороді службового собаку Нацгвардії й отримав у винагороду шкільне приладдя
11:27
Волонтери в Ясінях на Рахівщині шиють маскувальні сітки для бійців на передовій
17:52
Спортсмен із Мукачева Богдан Черепаня став чемпіоном України з бойового самбо
» Всі новини