Закарпатську глину віддали за дешево? На проведених аукціонах спецдозволів на видобуток глини підозрюють змову учасників

Закарпатську глину віддали за дешево? На проведених аукціонах спецдозволів на видобуток глини підозрюють змову учасників

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила Громадська організація «Геологія України», передає УНІАН. Компанії, що «розіграли» між собою спецдозволи, повʼязані з депутатом Харківської облради від партії «Блок Кернеса – успішний Харків» Валентином Шеветовським.

Так, ГО «Геологія України» звернулась до Антимонопольного комітету України (АМКУ) з проханням перевірити правомірність дій учасників аукціонів, проведених Державною службою геології та надр України (Держгеонадра) з продажу спецдозволів на користування надрами на Закарпатті.

Зокрема, йдеться про пʼять родовищ:

  • Зняцівську ділянку, що розташована на території Середняньскої ОТГ;
  • Чабанівську ділянку, що також розташована на території Середнянської ОТГ;
  • Оноцьке родовище, що розташоване на території Виноградівської міської ОТГ;
  • Нижньокоропецьке родовище, що розташоване на території Мукачівської міської ОТГ;
  • Квасівську ділянку, що розташована на території Великоберезької сільської громади

«Через можливу змову учасників зазначених аукціонів – порушення законодавства про захист економічної конкуренції – державний бюджет міг недоотримати мільйони гривень», – зазначено у заяві. .

За інформацією «Геології України», 6 вересня 2022 року відбулося пʼять аукціонів в системі Prozorro.Продажі, на спецдозволи з користування вищезазначеними родовищами різних типів глин (легкоплавких, каоліну) на Закарпатті.

У торгах брали участь по два учасники. Одним з них був або ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів», або колективне підприємство «Полонський завод «Маяк», які і вигравали той чи інший аукціон. А от конкурентом цим підприємствам на кожному аукціоні виступило ТОВ «Арт Буд Сервіс».

«Дії аутсайдера аукціонів ТОВ «Арт Буд Сервіс» носили технічний характер створення вигляду конкуренції на аукціонах. Ми вважаємо, що у всіх трьох компаніях, які брали участь в аукціонах, наявні ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій. Ці дії полягають у спотворені результатів аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, а відтак – призводять до втрат державного бюджету», – заявили в ГО «Геології України».

У громадській організації також привели докази на користь своїх тверджень. Зокрема, нею було виявлено, що усі три компанії під час подачі заявки та проведення аукціонів на «Прозорро.Продажі» заходили до особистого кабінету електронного майданчика з однієї і тієї самої IP-адреси та використовували одну й ту ж операційну систему.

Також, в організації зазначають, що IP-адреса, з якої «Арт Буд Сервіс» заходив на торги, належить хосту, який є субдоменом домену, де розміщено веб-сайт ПрАТ «Голден гейт бізнес».

«Ця інформація підтверджується наявними у нас документами, а саме листами-відповідями на наш запит від ДП «Прозорро.Продажі» та ТОВ «Українська енергетична біржа», – сказано у повідомленні.

Бенефіціаром «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» (переможець двох аукціонів), «Полонський завод «Маяк» (переможець трьох аукціонів) та «Голден гейт бізнес» є одна особа – Валентин Шеветовський.

Крім того, за даними ГО, «Арт Буд Сервіс» пов'язаний з компаніями Валентина Шеветовського близькими партнерськими бізнес-інтересами. Зокрема, «Арт Буд Сервіс» є підрядником будівництва комплексу магнітного збагачення шихти польовошпатової мокрим способом для замовника – ТОВ «Майдан-Вільський кар'єр» (що підтверджується відповідним дозвільним документом на будівництво). Бенефіціаром «Майдан-Вільського кар'єру» також є Валентин Шеветовський.

«Ми звернулися до АМКУ із заявою про перевірку викладених нами фактів та обставин, із проханням розпочати справу про порушення учасниками зазначених вище аукціонів законодавства про захист економічної конкуренції», – зазначається у пресрелізі «Геології України».

Попри сумнівну правомірність результатів аукціонів Держгеонадр, за даними наших джерел, згоду на буріння Оноцького родовища вже отримано КП «Полонським заводом «Маяк» від Виноградівської міської ради за підписом голови Степана Бочкая. Такий самий дозвіл на геологічне дослідження Квасівської ділянки КП «Полонський завод «Маяк» отримав і від голови Великоберезької сільської громади Івана Урста  Інші громади поки що не поспішають надавати згоди на буріння компаніям-«переможцям» аукціонів Держгеонадр.

Зазначимо, що власник компаній-переможниць Валентин Шеветовський – засновник групи компаній Golden Tile Ceramic Group (виробництво керамічної плитки та видобуток глин).  Група, за даними Nadra.info, контролює таких надрокористувачів: КП «Полонський завод «Маяк», ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів», ПрАТ «Харківський плитковий завод», ТОВ «Керамік-Арт», ТОВ «ВО «Шахтобуд». Він є депутатом Харківської облради від політичної партії «Блок Кернеса – успішний Харків» (був одним із її спонсорів). За даними Руху ЧЕСНО, у 2021 році депутат жодного разу не відвідав засідання своєї профільної комісії та усього лише 14% сесій обласної ради, а тому є кандидатом на відкликання.

 

 

 

20 квітня 2023р.

Теги: глина, каолін, вогнетрив, аукціон, спецдозвіл,

НОВИНИ: Економіка

17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
» Всі новини