Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин

Через махінації компаній Голден Тайл на аукціонах Держгеонадр родовища можуть повернути державі. Прокуратура вимагає у суду визнати недійсними результати цих аукціонів, договорів купівлі-продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин

Про це повідомляє УНІАН.

Так, прокурори встановили, що у вересні 2022 року через електронний портал Prozorro проводилися 4 аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами чотирьох родовищ глини на території Закарпатської області.

За даними прокуратури, учасники вчинили протиправні дії. А саме: використовували одну ІР-адресу, надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

З Єдиного державного реєстру судових рішень (до прикладу див. тут і тут) відомо, що мова йде про аукціони, які у змові з ТОВ «Арт буд сервіс» виграли компанії керамічної групи «Голден Тайл»: ПрАТ «Майдан-Вильський комбінат вогнетривів» та КП «Полонський завод «Маяк».

Крім вимоги щодо анулювання торгів, прокуратура просить застосувати правові наслідки недійсності правочинів, встановивши, що гроші, сплачені переможцями аукціонів 15 млн гривень за придбання спецдозволів мають бути стягнутими в дохід держави.

ЗМІ писали, що у листопаді 2023 року, громадська організація «Геологія України» звернулась із запитом до Офісу Генерального прокурора ініціювати подання позову щодо виявленої змови на п’яти аукціонах Держгеонадр.

Як зазначали в  ГО «Геологія України», через порушення законодавства про захист економічної конкуренції держбюджет міг недоотримати десятки мільйонів гривень.

Раніше, 20 вересня 2023 року, за антиконкурентні дії на цих торгах Антимонопольний комітет України призначив штрафи компаніям керамічної групи Golden Tile Ceramic Group («Голден Тайл»; засновник Валентин Шеветовський). Під час розгляду справ АМКУ зібрало низку доказів, що свідчать про наявність узгодженої поведінки між відповідачами під час підготовки та участі в п’яти аукціонах, зокрема: використання ними спільної ІР-адреси, комунікація та господарські відносини між згаданими компаніями.

Як зауважила додатково прокуратура, учасники надавали один одному фінансову допомогу для здійснення господарської діяльності, у тому числі, з метою оплати участі в аукціоні.

Доля ще одного, п’ятого аукціону (чи є по ньому судове провадження), наразі невідома. Прокуратура поки повідомила про розгляд справи по чотирьом торгам.

В групі «Голден Тайл», що належить бізнесмену Валентину Шеветовському, та в «Арт Буд Сервіс» відмовились прокоментувати журналістам викладену інформацію про факти змови на аукціонах.

Видання Nadra.info писало, що рішення АМКУ щодо узгоджених дій на аукціонах Держгеонадр вже призвели до відміни результатів таких торгів. Суди двічі визнавали недійсними спецдзоволи, куплені у змові.

15 лютого 2024р.

Теги: родовища, глина, аукціон, надра

Коментарі

Мукачівець 2024-06-07 / 09:34:43
і до ворожкт не ходи Черничко з облпрокуратури обділилиі тут зразу ж кримінал.

Коп 2024-02-15 / 18:56:46
Прокурори гроші чекають

НОВИНИ: Економіка

17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
18:51
/ 5
ФДМУ готує до приватизації агропромислову фірму "Леанка" на Закарпатті
22:57
У першому півріччі на Закарпатті кількість новостворених суб’єктів господарювання на 1464 перевищила кількість тих, хто припинив бізнес
23:08
Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту
15:52
На Закарпатті найбільше туристичного збору надійшло у бюджети Ужгорода, Поляни, Баранинців
17:13
На Закарпатті підприємство вирощує кілька видів екзотичних грибів
22:17
Закарпатська область належить до числа лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
13:38
Через аномально раннє тепло закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно
13:47
Cезон лохини на Закарпатті стартував на два тижні раніше, ніж торік
19:14
У травні пасажиропотік залізничним маршрутом Київ-Чоп зріс на 221% – Укрзалізниця
14:54
Через змову на аукціонах суди визнали недійсними вже два спецдозволи "Голден Тайл" на видобуток глин на Закарпатті – дані прокуратури
01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
» Всі новини