Закарпаття входить до шістки лідерів за кількістю парафій Російської православної церкви

Російська православна церква в Україні (так звана Українська православна церква Московського патріархату) налічує понад 11 тисяч парафій. Найбільше з них – у центральних регіонах країни.

Закарпаття входить до шістки лідерів за кількістю парафій Російської православної церкви

Про це йдеться в офіційних даних Російської православної церкви в Україні (так званої УПЦ МП), пише 24 канал.

Московський патріархат має найбільшу кількість парафій на Хмельниччині, а найменшу в Івано-Франківській області. Окрім того, майже 300 релігійних громад вже покинули РПЦ в Україні (УПЦ МП) та перейшли до новоствореної Православної церкви України.

Список областей, на території яких функціонують парафії РПЦ в Україні:

  1. Хмельницька область – 968 парафій;

  2. Вінницька область – 885 парафій;

  3. Житомирська область – 661 парафія;

  4. Київська область – 649 парафій;

  5. Дніпропетровська область – 641 парафія;

  6. Закарпатська область – 621 парафія;

  7. Волинська область – 618 парафій;

  8. Одеська область – 608 парафій;

  9. Чернігівська область – 561 парафія;

  10. Рівненська область – 548 парафій;

  11. Полтавська область – 486 парафій;

  12. Донецька область – 473 парафії;

  13. Черкаська область – 445 парафій;

  14. Сумська область – 393 парафії;

  15. Херсонська область – 371 парафія;

  16. Запорізька область – 370 парафій;

  17. Харківська область – 367 парафій;

  18. Кіровоградська область – 307 парафій;

  19. Окупований Крим – близько 300 парафій;

  20. Чернівецька область – 292 парафії;

  21. Миколаївська область – 285 парафій;

  22. Київ – 265 парафій;

  23. Луганська область – 179 парафій;

  24. Тернопільська область – 101 парафія;

  25. Львівська область – 59 парафій;

  26. Івано-Франківська область – 29 парафій.

Проте, як зауважив архієрей ПЦУ Олександр Драбинко, реальна кількість парафій Московського патріархату в Україні є меншою від кількості офіційно зареєстрованих. Загалом, їх кількість може налічувати близько 9-10 тисяч реальних громад.

13 лютого 2019р.

Теги: РПЦ, УПЦ МП, ПЦУ

Коментарі

jurius 2019-02-21 / 15:37:52
А що буде? Путінввєді будете кричати, як ваші брати по безголовості?

Стебний 2019-02-18 / 19:06:37
Попробуйте лиш прийти в стебний мети видiти шо з вами будет!

Стибнян 2019-02-18 / 19:02:11
Бунтарь ти кiлко ти грошей украв у нас меш у пеклiгорiти

Бунтушак Михайло 2019-02-18 / 18:28:47
Ми Гуцули в Ясінях уже прогнали 4-ти кацапські феесбешні путінські церковні парафіі!!! Ще залишилось тоже 4 ри, але в неділю Перейде Заріцька церква і Стебнянська , залишатс Струкіаська і в долішньому кінці Коло фабрики

атеїст 2019-02-14 / 08:00:20
Місіонере, ви хворий на голову? :)

Місіонер 2019-02-13 / 18:07:09
Хлопці думайте,що говорите про святого Олексія Кабалюка.
Зверніться до історії та згадайте,що жодний хто гнав Христову церкву не помер своєю смертю.запитайте старих людей!!!

njksr 2019-02-13 / 17:44:09
гуцуле! лишайся, ти неборе, з маскальом фьодором і московськими лизоблюдами петровціями , бо ти не за українську церкву, а за сатанинську((((

п.с. не добрі вам священики з Тернополя - то хто вам дохтор, що виховуєте і "даруєте" Україні виключно пуканичів, кабалюків і іншу нечисть((((((

Степан Крук -Гуцулу з рахова 2019-02-13 / 17:31:46
Все у ваших руках, у руках релігійної православної громади ПЦУ. Зверніться до владики і попросіть змінити священника (попи в РПЦ, в ПЦУ -священники)на закарпатця. І Вам воздасться...

Гуцул з рахова 2019-02-13 / 16:32:35
Я за украінську поавославну церкву і руками і ногами , але не розумію чому Священниками замість тих що вигнали московських повинні бути виключно попи родом з Тернопільщини!!!!! Чому так??? Що Закарпатських попів немає???? Чи нас закарпатців перевиховувати повинні тернопільчани??? А іхній Ворсофоній 165 кілограмовий -бідолашний видно що постить сегенятко дуже звідки родом тоже тернопільський чи удкиль???

Тарас 2019-02-13 / 13:52:40
Спитайта Папу Римского ,Варфоломея або Кирила - Бог Один ! Священники мучились в ГУЛАГах незалежно від церковної належності. Комуністи іх знищували,бо вони атеісти.

Пішта 2019-02-13 / 13:26:05
На кількість населення, Закарпаття впереді планети всей.

njksr 2019-02-13 / 11:46:50
то чудо безграмотне кабалюк і сраліну писав аби їх прийняв 16 - ю республікою... але, на щастя, "шісток" не слухають ніколи, а лише використовують як резиновий засіб №2.

Степан Крук - Місцевому 2019-02-13 / 09:11:46
Саме так! Але як пояснити це свинство нашим закарпатським людям, котрі по-своїй суті за Шевченком є " золотого Тамерлана правнуки погані". Колись іх дідів гноїли в ГУЛАГах, а вони зараз цілують руки гундяївсько-кримлівським сатрапам!

Місцевий 2019-02-13 / 08:14:27
Це наслідки совєтизації після другої світової війни - греко-католицькі священики репресовані, закарпатці як богобойні люди молилися у своїх греко-католицьких храмах з православними священиками російської патріархії, бо інших не було, і згодом зрадили своїх предків, коли греко-католицька віра була реабілітована. А молодь і середнього віку населення вже все православне. Ось і маємо ще один негативний наслідок радянської комуністичної влади.

Газда 2019-02-13 / 07:51:38
Рускій мір почали впроваджквати на Закарпатті ще Після першої світової...Агент ще царської Росії Кабалюк використав мадяризацію закарпатців і дурив народ, що Росія братній народ і визволить від мадярської неволі

НОВИНИ: Політика

22:20
/ 4
Зеленський призначив Сергія Кононенка начальником УСБУ в Закарпатській області
20:08
/ 2
Зеленський звільнив Гузинця з посади голови Ужгородської РДА
23:53
/ 38
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 3
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 15
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 13
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср