На черговому конгресі Демократичної спілки угорців України знову скаржилися на утиски та переслідування угорців (ФОТО)

У суботу, 7 грудня, в Берегов відбувся черговий ХХІІ конгрес Демократичної спілки угорців України (ДСУУ, UMDSZ).

На черговому конгресі Демократичної спілки угорців України знову скаржилися на утиски та переслідування угорців (ФОТО)

На звітно-виборному форумі головою ДСУУ на наступні чотири роки знову обрали викладача УжНУ, кандидата історичних наук Ласла Зубанича.

Зібрання завершилось прийняттям політичної заяви, в якій делегати закріпили своє бачення основних положень нинішнього становища угорської національної спільноти в Україні, накреслили пріоритетні завдання на перспективу, засудили сьогоднішню практику української влади щодо, на їх думку, утиску та звуження прав представників національних меншин, провокативні виступи проти них.

Серед головних викликів було названо об’єднання зусиль двох найвпливовіших угорських організацій країни, спільна боротьба за збереження прав і свобод та захист інтересів угорської спільноти, що проживає в Україні, створення гідних умов для того, щоб угорські молодь, інтелігенція, кваліфіковані та інші працівники не виїжджали в пошуках кращої долі за кордон, а залишались жити й трудитись на землі, де народились.

Про це говорив у звітній доповіді Ласло Зубанич, перший заступник голови обласної ради, віце-очільник крайового осередку КМКС Йожеф Борто, керівник Національної ради ДСУУ Шандор Шпеник, інші виступаючі.

Аналізуючи спільну діяльність КМКС та ДСУУ, Йожеф Борто наголосив: "Нам потрібно там, де раніше копали рівчаки між двома організаціями, нині будувати мости, де зводились стіни між ними – зруйнувати їх, і діяти спільно на благо всієї угорської громади."Ці слова зал зустрів оплесками.

На конгресі з вітальною промовою виступила уповноважена прем’єр-міністра Угорщини, колишній спікер Угорського парламенту Каталін Сілі. Вона передала найщиріші побажання делегатам форуму, а в їх особі всім закарпатцям від віце-прем’єр-міністра Жолта Шем’єна та держсекретаря з питань національної політики Яноша Арпада Потапі.

"Проживи цікаві часи" – нагадала одне з китайських проклять високопосадовець з сусідньої країни. На її думку, закарпатські угорці, на жаль, тепер саме в такому періоді: замість того, аби після 27 років проголошення Україною незалежності говорити про форми самоутвердження, на думку К.Сілі мають місце утиски прав національних меншин, провокативні виступи проти їх представників, масова міграція кордон.

Промовець закликала КМКС та ДСУУ спільно працювати над тим, щоб угорці Закарпаття залишались на рідній землі, аби саме тут бачили особисте майбутнє.

Нині УМДС має первинні осередки у 19 областях України, 14 з них були представлені на конгресі. Загалом у роботі форуму взяли участь 254 делегати.

 

09 грудня 2018р.

Теги: угорці, Угорщина, ДСУУ, UMDSZ

Коментарі

Іван 2018-12-13 / 06:25:52
Мадяри кажуть ло*фос

Вуву 2018-12-11 / 21:13:06
Анікдот
Прийіздить мадяр із заробітків ... Дивить а у дворі сидить мала дитина.
Він до жінки ... Чія це дитина?
Мадярка наша !?
Мадяр як наша ?
Я на заробітках був мене дома не було.
Мадярка ... Ти як пойіхав була одна корова ... А тепер ще й теля.
Курей було 20 ... Тепер 40.
Мачка була одна ... Тепер ще 4 малих.
ТО ШО Х*Ю ДУРНИЙ ХОЧЕШ СКАЗАТИ ШО Я ПОГАНА ХАЗЯЙКА ???

Іван 2018-12-11 / 11:14:50
Byby2
Тобі СТЫДНО ,
а мені соромно за тебе.
Навіть кирилицю не можеш поставити.

Byby2 2018-12-10 / 19:30:02
Byby tu syks
Mini studno za vas:(

до-Вуву 2018-12-09 / 20:02:15
ДАЙОШ норм.вэнську часть-В БЕРЕГОВО-окремий батальон-не менше або ж полк! І все-порядок!Окремий батальон-то тіки солдат-срочников 800-900-до 1,0тис чоловік +офыцери,прапорщики,сержанти+контрактни -ки (типу сверхсрочники - "сверчки").І їм-мадяркам не треба вже чоловіків буде...І тишина буде+дружба..бо норм.военна часть-запорука дружбик

Вуву 2018-12-09 / 19:12:20
Діло з "УТИСКАМИ" можна поправити як відкриють нормальну воєнську часть.
Зразу всякі "УТИСКИ" пропадуть а заодно і мі.ж(о)народні стосунки покращаться.

вуву 2018-12-09 / 19:07:23
Брешуть суки ганебні . Ой як Брешуть.
Бо якби хотіли щоб хуни лишилися тут ... Ніяких паспортів би не видавали.
А як хто має два паспорти ... То який дурень буде сидіти тут без роботи.
Ще як є робота і більш - менш "нормальна" зарплата ... То ще тримають рідні стіни.
А так одна говорільня "фа фа ла ла".
Утиски. Утиски.
Навірно шо деяким хунським жінкам мужиків явно бракує ... Нима кому йіх "УТИСКАТИ" за монтелеси .

Михайку 2018-12-09 / 13:53:19
Кмкс с ДСУУ можуть хоч до втрати пульсу працювати але думаю років через 10 тут взагалі Угорців не залишется

Михайку 2018-12-09 / 13:51:53
До Сорри...Йой пане погялнте які зарплати в країні,щороку мілйон Українців виїжджає які знають мову і не можуть достойну роботу найти бо її нема.Угорців закарпаття вже ніщо не зупинить від еміграції знають вони мову чи ні.Середня зарплата в Україні 200 євро і цим все сказано

сорри 2018-12-09 / 12:01:04
Щоби угорці залишалися на рідній землі і, при цьому, мали більші перспективи, аніж бути двірниками і асенізаторами, треба, щоби вони володіли державною українською мовою. Але саме це блокує офіційний Будапешт.
Тобто, по факту Модьорорсаґ не хоче, аби угорці Закарпаття залишалися на Закарпатті

Іван 2018-12-09 / 11:45:51

ВЖЕ ЗАКЛИКАЮТЬ!
Промовець закликала КМКС та ДСУУ спільно працювати над тим, щоб угорці Закарпаття залишались на рідній землі, аби саме тут бачили особисте майбутнє.

Михайку 2018-12-09 / 11:09:44
До Івана...На які граблі?Я особисто не бачу страждання власників 2 паспортів.А населення Угорщіни стала більшою на значну кількість населення.Виграли всі

Степан Крук 2018-12-09 / 09:09:16
Ніхто тих угорок не тискає окрім угорців! Так що не треба ля-ля...

Іген Ігенович 2018-12-09 / 08:07:13
Інтересну фамилию має мадярська фивничка Котія - по-англійскому докус не доброє означає.
А чому лем єнну свічку запалили? Економлять? Тать на Хануку вже 6 авадь 7 мали горіти.

Іван 2018-12-09 / 07:09:10
Хуни з видачею паспортів наступили на граблі

НОВИНИ: Політика

23:53
/ 34
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 2
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая