Турул на Мукачівському замку замінять на герб України

Ймовірно, йдеться про відповідь на антиукраїнські дії та ворожу до України риторику офіційного Будапешта.

Турул на Мукачівському замку замінять на герб України

Мукачівський історичний музей, що розміщений в замку "Паланок", оголосив конкурс на розробку та виготовлення державного символу України – герба України.

Відповідне оголошення розміщене сьогодні, 12 жовтня, на сторінці закладу в соціальній мережі Фейсбук.

Як зазначається, герб планується розмістити на території замку "Паланок".

З відповідними пропозиціями автори оголошення пропонують звертатися на електронну адресу.zamokpalanok@gmail.com

Як повідомляють джерела Закарпаття онлайн в Мукачівській міській раді, йдеться про чіткий намір влади Мукачева замінити державним символом України символ військової потуги Угорщини – орла-турула, який височіє над Мукачевом з 12 березня 2008 року.

Опосередковано про це свідчить також той факт, що інформацію про оголошення конкурсу доповнено світлиною постамента, на якому наразі встановлено турула.

Формально ініціатором встановлення угорського політичного символа на одному з бастіонів замку "Паланок" є виходець із Мукачева, американський бізнесмен Імре Пак, який зробив це, начебто, на честь свого батька Шандора Пака. Однак з самого початку в колі експертів йшлося про те, що в цій ситуації навряд чи обійшлося без "втручання" державної влади Угорщини, яка нині безпідставно блокує євроатлантичне майбутнє України.

На знак протесту проти встановлення турула над Мукачевом тоді виступив ряд українських організацій Закарпаття. Аби вирівняти ситуацію, біля постаменту з турулом тоді було встановлено багатометрову щоглу з кількаметровим прапором України.

Вага монумента – 850 кілограмів, заввишки він – 2 метри, розмах крил – 4 метри.

Міфічний птах турул, який тримає у дзьобі меч, з тотемного знака кочових угорських племен  з часом перетворився на символ військової потуги Угорщини та угорського ревізіонізму.

Попри те, що перехід угорських племен через Верецький перевал не підтверджено жодними історичними артефактами та заперечується фаховими, за пізнішими угорськими історичними легендами саме Турул показав дорогу через Руські ворота давнім уграм, а під час повстання куруців під керівництвом Ференца Ракоці 1703 року нібито саме Турул приніс шаблю князю.

12 жовтня 2018р.

Теги: турул, замок, Паланок

Коментарі

Гроши 2022-10-13 / 18:02:52
Хтось заплатив..тому і хотять своє поставити. Жаль турула((( вам корона мозги виїла..в себе в дворі шось міняйте а не історичні памятки знімайте

Турул 2022-10-13 / 17:53:29
Турил це історична памятка..Хтось вже говорить що в росії також є орел .. но в них то двохголовий!
ВСІ історичні памятки знімають..ви іще повидирайте всі сторінки з книг історії..люди приходять подивитися ІСТОРИЧНИЙ ЗАМОК.. з історичними памятками..а не на герби..прапори..які висять на каждому кроці..Представте всі прчнуть так робити..париж ельфову вежу замінить своїм прапором.

a/o 2022-10-13 / 15:59:46
Віктор Балога: Я тебе породив, Андрій Балога: я тебе (і) вб'ю!

До не патріта 2018-10-19 / 23:08:43
Дивлячись з якими памятниками ?

не "патріот" 2018-10-16 / 21:31:45
Знаєте, товариство... Якщо вже так "вболіваємо" за своє, то варто, мабуть, володіти державною мовою країни, за яку так переймаємося, чи робимо вигляд... Щонайменше, не "ряд", а НИЗКА чогось там... Складається враження, що самі себе переконуємо у власній самостійності! Історію не зміниш, а от майбутнє - так. Варто вболівати за майбутнє і не воювати із пам'ятниками.

штик Закарпаття 2018-10-16 / 19:44:58
Чому так пізно? Чого чекаємо, "патріоти"...??????

наука 2018-10-16 / 11:53:19
Чому історики ,археологи , географи мовчать?Справді ніхто нічого не читає?

Патріот 2018-10-15 / 17:41:58
Патріоту 2018-10-14 / 19:42:46
Живу не в Ужгороді, але майже щодня проїзжаю мимо тих каменів...

Ung Graf 2018-10-14 / 23:53:36
Перекрию перевали. Руки геть од Турула! Завтра поїду і дам знати Імре Паку.

Вуву 2018-10-14 / 21:06:18
Но да. Лайків много ... Вот даже калькулятор начав барахлити бо як до тисячки ... Та уже такой не щитає.
Лем сотнями. Вот вам і компютерноє время та нові технологійі.

Патріоту 2018-10-14 / 19:42:46
Ти не в Ужгороді живеш? Ти з Мадярщини піддражнюєш?

https://zakarpattya.net.ua/News/183993-Nevidomi-znovu-perefarbuvaly-uhorskyi-kamin-bilia-memorialu--Ehana-v-chervono-chorni-kolory-FOTOFAKT

сорри 2018-10-14 / 19:40:32
1200 лайків з Фейсбука. Шарите, як добре народ сприйняв цю новину?

Патріот 2018-10-14 / 18:54:34
Далеко ви залізли, аж до турула.
В Барвінкоші на в'їзді зі сторони Мукачева стоять 2 камені покрашені в кольори прапорів України та Угорщини.
Думаю з них треба починати...

Вуву до. illdick орос 2018-10-14 / 11:29:04
Не обізательно .
Герб це символ крайіни а не вібратор.

Ілдик Орос 2018-10-14 / 11:22:27
Надіюсь це буде великий герб України

Олександр 2018-10-14 / 09:33:25
Слід прибрати всі сучасні прибудови, постаменти, антени тощо. Замок має мати автентичних вигляд.

Вуву до ф.славс 2018-10-13 / 18:48:11
Ха іншими версіями турул має ознаки голови горбана ... крила це руки сіярто ... Тулуб це коренастий бринзович ... Ну а жопа і лапи це іллдия ороска.
А вобщем получається сильний птах монстр на 850 кг. Вот і весь символізм.

Вуву 2018-10-13 / 18:35:11
Якщо вже знімуть того тутутурола ... То на тім постаменті зробити гніздо для живих лелек ... Як для птахів які занесені в червону книгу.
Кажуть лелеки приносять дітей а тому приносять щастя.
(А нам не вистачає ні того ні цього).

павло 2018-10-13 / 14:58:14
турул між двома світовими війнами був символом уорської ревізіоністської ліи, уорських профашистських партій. сьодні це символ служби безпеки уорщини та є назвою фірми уорськоо мільярдера леврінца мийсароша який опікується угорським футболм за межами угорщини в тому числі і на закарпатті

fuck slavs 2018-10-13 / 14:38:02
Степан Крук -до угорців
Ту́рул — назва містичного птаха, найбільш імовірно балабана або сокола, який мав провести угорський народ до місця сучасної Угорщини. Хоча він не є офіційним гербом держави, турул є важливим національним символом, особливо популярним серед прихильників ідеї т.зв. «Великої Угорщини», що прагнуть повернення угорських кордонів, дійсних до укладання Тріанонського договору.

За іншими інтерпретаціями, турул має риси орла і крука. Він є містичним прабатьком угорського народу — святим тотемом Арпадів або постаттю найвищого бога Іштена, містичним батьком Аттили та Алмоша.

НОВИНИ: Політика

23:53
/ 33
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 2
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)