«Сьогодні в Закарпатській обласній службі зайнятості зареєстровано 5,2 тисячі осіб, які бажають знайти роботу. Це приблизно удвічі менше від кількості осіб, зареєстрованих 3 роки тому. Ситуація, що склалася нині на ринку праці області демонструє нестачу трудових ресурсів за робітничими спеціальностями, неготовність закарпатців працювати на запропоновану заробітну плату. Наслідком цих явищ є значний відтік робочої сили до країн-сусідів», — зазначив Юрій Фущич.
За словами керівника, державна служба зайнятості задіяла всі важелі для покращення ситуації на ринку праці.
«Насамперед, це ведення профорієнтаційної роботи з шкільною молоддю, метою якої є ознайомлення підростаючого покоління з реаліями сьогодення, актуальними професіями, затребуваними нині на підприємствах нашої держави, підготовка до свідомого вибору професії, з врахуванням можливостей, нахилів та здібностей особистості. По-друге, це оперативне інформування населення про наявні робочі місця, рівень оплати праці, умови роботи, шляхом проведення Ярмарків кар’єри, Ярмарків та міні-ярмарків вакансій, виїзних акцій, презентацій роботодавця, тощо. Державна служба зайнятості пропонує послуги з перенавчання, з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. По-третє – активна співпраця з роботодавцями, навчальними закладами, соціальними партнерами задля оперативного реагування на потреби один одного та суспільства загалом», — розповів директор обласного центру зайнятості.
Ще один вид послуг, який пропонують шукачам роботи у службі зайнятості, це сприяння у започаткуванні власної справи. Зі слів Юрія Фущича у центрах зайнятості діють Консалтингові центри, де бажаючих навчають веденню підприємницької діяльності, знайомлять з відповідною законодавчою базою, допомагають у відкритті власної справи, повідомили з відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Закарпатського ОЦЗ.
«Всі основні напрямки діяльності служби зайнятості спрямовані на подолання дисбалансу на ринку праці. Впевнений, що завдяки тісній співпраці як з безробітними та роботодавцями, так і з соціальними партнерами та навчальними закладами, ми спроможні змінити ситуацію на краще», — резюмував Юрій Фущич.
студент 2018-07-26 / 15:07:41
Охорона праці в Україні,як стоїть питання,хто за це відповідає?Людина зобов‘язана бути чимось зайнята,бо за ледарювання треба наказувати,а може і штрафувати у вигляді відпрацювання!
наука 2018-07-13 / 15:03:29
Любий студент,любого факультету,має працювати на економіку!Прийшов учитися,що зробив своїми ручками для навчального закладу!?Яку роботу!? Закінчив заклад,для того і професія,щоб,щось робити ручками!Що зробив бодай для навчального закладу!Якщо адміністрація,будь-яка не уміє організовувати і оплачувати роботу,вона нікому не потрібна!Молодь має крокувати по рідній Землі,тобто Державі ;Україна!Хто,як не молодь є рушійною силою в усяких починаннях!Чому у сусідів роботи вдосталь,а ми сидимо,щось чекаємо!