Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість

Як дістати спецавтомобіль роз’яснювали сьогодні в Ужгороді начальник Головного управління праці та соцзахисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Віктор Мацола: Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговістьПід час прийомів громадян головою облдержадміністрації та його заступників чи не третина звернень стосується забезпечення інвалідів та ветеранів спецавтомобілями. Багато листів і скарг надходить в центральні органи влади та на адресу головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Особливо побільшало таких звернень після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999, якою передбачені зміни, зокрема у формуванні черговості на отримання автомобілів.

Процедуру забезпечення засобом пересування роз’яснювали на брифінгу начальник головного управління праці та соцзахисту населення ОДА Віктор Мацола та начальник управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці стаціонарних установ В’ячеслав Микулець.

Інваліди забезпечуються транспортним засобом безкоштовно або на пільгових умовах залежно від категорії інвалідності. Якщо до прийняття відповідної постанови Кабміну було 8 черг, то тепер — лише дві. Тому інвалід, що за старою схемою перебував у черзі, скажімо, 15-им, опинився у списку далеко не першим.

Так, за новим порядком підставою для забезпечення інвалідів спецавтомобілем є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії. Незалежно від медичних показів право на забезпечення спеціальним транспортним засобом мають інваліди війни І групи, а також інваліди І групи з-поміж учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, громадяни, що брали участь в ліквідації наслідків інших ядерних аварій. На облік щодо забезпечення спецавтомобілем встановлюють тих інвалідів, які не мають в особистому користуванні машини, в тому числі придбаної за власні кошти (незалежно від строку купівлі) або отриманої через головне управління соцзахисту, що перебувала в експлуатації менше 10 років. А також тих, хто за сім років перед реєстрацією, не отримували авто як гуманітарну допомогу.

Позачергово, за наявності медичних показань, забезпечуються спецавтомобілями інваліди війни, інваліди ІІ групи 1 категорії, що брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди, що втратили кінцівки, за умови, що вони постійно працюють або навчаються. Без медичних показів — інваліди І групи 1 категорії, що ліквідовували наслідки аварії на ЧАЕС, а також громадяни, що брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій, інваліди війни І групи.

Першочергово спецавтомобілі надаються інвалідам, що мають особливі заслуги перед Вітчизною (Герої Радянського Союзу, повні кавалери ордена Слави), особам, що нагороджені чотирма і більше медалями „За відвагу”, Героям Соціалістичної Праці, які удостоєні цього звання під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. Проте таких в області немає.

У порядку загальної черги спеціальним транспортним засобом забезпечуються інші інваліди, що мають відповідні медичні показання. Окремо ведеться облік інвалідів унаслідок трудового каліцтва, а також інвалідів з дитинства.

Органи соцзахисту не мають право надавати перевагу будь-кому з інвалідів, тим більше, змінювати їхню черговість, — підкреслив Віктор Мацола.

Зауважимо, що інвалід може дістати спецавтомобіль і як гуманітарну допомогу. У таких випадках донор оформляє дарчі документи на головне управління праці та соцзахисту, відтак транспортний засіб надається інваліду у користування незалежно від того, яким він є у черзі. Спецавтомобіль відчуженню не підлягає, оскільки є власністю держави, й у разі смерті інваліда підлягає вилученню. „Було кілька таких випадків, але ми автомобілі поки не вилучали. Ми внесли відповідні пропозиції до Мінпраці, аби у разі смерті інваліда, автомобіль залишався у користування сім’ї померлого. Поки що це діє, коли в сім’ї є кілька інвалідів”, — наголошує Віктор Мацола.

Автомобілями забезпечуються за мірою їхнього надходження та згідно з чергою. Так, станом на 16 квітня на черзі за спецавтомобілем перебуває 2203 інваліда. З них на позачергове — 711, на загальній черзі — 1442, унаслідок трудового каліцтва —50 осіб, —наголосив В’ячеслав Микулець. Як пояснив В’ячеслав Іванович, нова постанова якісно регулює процедуру отримання автомобілів. Раніше – якщо в область не надходив спецавтомобіль відповідної модифікації, на який чекав окремий інвалід, йому доводилося стояти в черзі роками. Нині управління праці та соцзахисту подає заявку на такі спецавтомобілі, які саме потребують люди з обмеженими фізичними можливостями в області. Це дасть можливість інваліду швидше отримати спецтранспорт необхідної модифікації.

До речі, у минулому році було видано 137 автомобілів. З них — 55 за кошти держбюджету, 80 — за гуманітарною лінією, 2 — за спонсорські кошти. На цей рік згідно з лімітів Мінпраці передбачається поставити в область ще 59 автомобілів „Славута”. Наразі через головне управління вже виділено 16 транспортних засобів за гуманітарною лінією, 4 — за рахунок держбюджету. За детальнішою інформацією з цього питання інваліди можуть звертатися в управління соціального захисту населення за місцем проживання, повідомили ЗІА "Простір" з управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА.
"Мукачево.net"
17 квітня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 2
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 23
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини