День села відсвяткувала Кам'яниця на Ужгородщині (ФОТО)

Цього року Кам’яниця святкувала свій День села у суботу та неділю. Перший день був і для тіла, і для душі. Другий – прекрасна нагода долучитися до чудового світу мистецтв.

День села  відсвяткувала Кам'яниця на Ужгородщині (ФОТО)

День перший

Почалося свято спартакіадою. Змагання проводилися з метою визначення найспортивнішої вулиці села. Уже з самого ранку в урочищі "Під замком", у районі футбольного поля, зібралися і спортсмени, і численні вболівальники. Було 8 команд. Між собою змагалися шанувальники  спорту  вулиць Ужанської (до переїзду та від переїзду), Кільцевої, Кірова, Миру, Добровольців, Фрунзе, Першо-травневої, Гагаріна, Чапаєва.

Почалися змагання з міні-футболу. Переможцем стала команда з вулиці Кірова (капітан Павло Чмерека). Змагання з перетягування канату проводилися за олімпійською системою. Команда, яка програла, припиняла свою участь у змаганнях. Перемогли спортсмени з вулиці Ужанської (щебзавод), якими керував Сергій Сегедій.

Не менш цікавими були і змагання з підняття гирі. Найсильнішими виявилися Владислав Луканюк, Сергій Петросян та Віктор Лазар. У багатьох командах брали участь і батьки, і діти. Наприклад, Віктор Зуб і син Віктор, Валерій Куйовда і син Валерій, Валерій Угрин і син Михайло. До речі, Угрини, і старший, і молодший, й бу-ли організаторами цього прек-расного спортивного свята. Не стояли осторонь і депутати сільради Василь Федорянич та Валерій Стегура.

А ввечері від-булося свято духовної пісні. Хто на ньому був, той ніколи не забуде  тих прекрасних пісень. Саме молитва напередодні свята Дня села зібрала воєдино цю дружню кам'яницьку родину. Вокальний ансамбль "Материнка" почав цей своєрід-ний концерт з пісні-молитви "Отче наш". Хвилююче звучали духовні пісні  у виконанні дитячих ансамблів. Виступали вірники греко-католицької, римо-католицької, православної громад, методистської та баптистської церков. Теплі, душевні слова пісень хвилювали, ніжні мелодії зачаровували.

Духовна пісня – то мов синє море,

У якому тоне і печаль, і горе...

Духовна пісня душу зігріває,

Духовна пісня всіх людей єднає.

Це правда. Треба було чути, як мрійливо і ніжно підспівував увесь зал. Це був надзвичайно теплий і ліричний вечір. І кам'яничани, і гутяни у піснях-молитвах Бога шукали й знаходили. Як казали ведучі: кожний, хто просить – одержує, хто шукає – знаходить, хто стукає  – тому відчинять. Закінчився вечір спільними піснями "Великий Бог, коли на світ погляну" та "На многії і благії літа".

День другий

Місцевий будинок культури ледь вмістив усіх бажаючих. Тепло привітали кам'яничан зі святом сільський голова Марія Коваль-Мазюта, заступник голови райдержадміністрації Анатолій Черниченко. Люди знали, що чекає на них щось особливе. І так воно й було: щось фантастичне, феєричне, не вірилося, що це все відбувається на сцені невеликого села.

Розповісти коротко на про концерт просто неможливо. Перш за все, слід назвати зразковий танцювальний ансамбль "Потічок". У дитячому колективі – 60 учасників! У молодшій групі танцює 20 хлопчиків і 20 дівчаток, у старшій – по десять хлопців і дівчат. Перед керівником Людмилою Петрецькою слід зняти капелюха. Відмінник освіти України, член національної  хореографічної спілки України, вона зуміла згуртувати юних шанувальників танцю і діти показали щось надзвичайне. Це була справжня казка.

Прекрасно виступили ансамблі "Кам'яничанка" (кер. Віра Стегура), "Гутяночка" (кер. Ірина Біровчак), "Материнка" (кер. Віктор Колодій). Родзинкою свята був виступ вихованців дитячого садочка (кер. Оксана Бегені). Несподіваним був сольний виступ відомого у районі Юрія Леся. Декілька пісень у його виконанні полонили зал.

Серед почесних гостей були депутати районної ради Надія Стегнач, Ілона Пчолар, Михайло Лаба, народний артист України Михайло Сусліков. Вони тепло вітали присутніх. Як і належить на святі, було багато грамот, подяк, дипломів, подарунків. Народники, наприклад, подарували меблі для місцевого дитячого садка. Подарунки отримали всі самодіяльні артисти. Але з найкращим дарунком прийшов заступник голови райдержадміністрації Анатолій Черниченко. Він повідомив, що проект нової школи, за який районна влада заплатила 300 тисяч гривень, готовий,  і є дозвіл  розпочати будівництво навчального закладу вже наступного року. Зал зірвався бурхливими оплесками, які довго не стихали.

Сільський голова Марія Коваль-Мазюта сердечно привітала   на святі найстарішу кам'яничанку – 91-річну Марію Коцур та наймолодшу мешканку се ла – Мирославу Раховську.

Кам'яниця недаремно визнана найкращим селом в області. Тут найбільше будинків зразкового порядку, найчистіші вулиці. І чимала заслуга в цьому керівника сільської комунальної служби Розалії Бруженяк. Один з кращих дворів у секретаря сільради Любові Угрин. Їй сільський голова вручила насіння голландських тюльпанів (на фото).

Виступи-вітання перемежовувалися з концертними номерами. Цікаво те, що багато з них були дебютами. Як наприклад, танець "Материнки" "Сокачки". Танцюристок довго не від-пускали зі сцени. Як і після циганського танцю у їхньому ж виконанні.

Можна було б ще багато розповідати про це прекрасне свято. Відчувалося, що мало воно багато спонсорів. Серед них і депутати обласної ради Василь Ковач та Володимир Гісем. В.о. директора ДП "Ужгородський лісгосп" Іван Костів, який подарував найстарішій мешканці села Марії Коцур машину дров, а школі і будинку культури – магнітофони, переконаний, що в сільського голови багато однодумців, тому завжди всі поспішають на допомогу у проведенні того чи іншого заходу.

Свято, одним словом, було чудове, а закінчилося воно конкурсом "Кам'яниця має таланти", який проводився на центральному майдані села.

Марія Підгорна, "Вісті Ужгородщини"

24 вересня 2010р.

Теги: Кам'яниця, День села

НОВИНИ: Соціо

10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 23
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 10
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
» Всі новини