Іван Канюк: "На Міжгірщині просто гріх не займатися оздоровчою справою"

Якось була нагода гортати довідкове видання у кольоровому варіанті «Оздоровниці Закарпаття», де нині заслужений лікар України, кандидат медичних наук Петро Добра професійно розповідає, що саме географічне розташування, м'які кліматичні умови, мальовничі ландшафти, гірське повітря, цілющі мінеральні джерела створюють можливості для розвитку санаторно-курортного лікування на території Міжгірщини.

Санаторій Веховина в с.Сойми Міжгірського району Закарпаття
Санаторій Веховина в с.Сойми Міжгірського району Закарпаття

— Саме так. і до цього хочу додати, що лікувальні властивості соймівської води були відомі людям ще у XVIII столітті, коли поблизу поселення Міжгір'я (Волове) в с. Сойми на джерелах мінеральних вод на лівому березі р. Репинка була відкрита водолікарня, де відпускали вуглекислі ванни. Санаторій «Верховина» було відкрито, як я вже говорив, у 1950 році, який нині входить до складу ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

— Кажуть, у поєднанні гірського лікувального клімату та цілющої води достатньо єдиного міні-циклу життя для фізичного і духовного зцілення людини.

— Аналогічних до соймівської мінеральної води в Україні нема. Це вода середньої мінералізації, гідрокарбонатно-хлоридна, натрій-кальцієва. Гази — вуглекислота та сірководень. Є також калій, закис заліза, амоній, сульфати, йод, фтор, кремнієва та ортоборна кислоти.загальний сірководень, арсен, органічні речовини. Кальцій діє проти запалення та алергії, кремній попереджає розвиток атеросклерозу, виводить з організму чужорідні та токсичні речовини, сповільнює процеси старіння. Сполуки брому мають протимікробну дію, залізо та арсен — кровотворну, сірководень сприятливо впливає на шкіру, суглоби, функції серця та судин, лікує атеросклероз, а гідрокарбонат — хвороби підшлункової залози.

— Соймівська вода славиться ще й тим, що підвищує продукцію шлункового та підшлункового соків, виділення жовчі, лікує дисбактеріоз та анемію.

— Вона також виводить з організму людини радіоактивні елементи та солі важких металів, підвищує імунітет, сприятливо діє як на дітей, так і на осіб старших вікових категорій.

При санаторію відкрито реабілітаційне гематологічне відділення для лікування захворювань крові та кровотворних органів. До речі, воно єдине в Україні і в ньому використовується також мінеральна вода «Келечинська», що має значно більше заліза та інших біологічно активних компонентів.

— Чи багато людей останнім часом приїжджає поправляти своє здоров'я у соймівський санаторій?

— Оздоровниця розрахована на 120 осіб і здебільшого завантажена в середньому на 80 відсотків, минулого року ми прийняли і обслужили 1558 пацієнтів. Це в основному люди з Києва і Київської області, жи-томирчани і закарпатці. Маємо вже досить багато постійних пацієнтів.

Оздоровлювали також дітей-сиріт з Міжгірщини, чимало наших краян та з-за меж Закарпаття лікується у рамках Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності.

— Знаю, що ви, Іване Юрійовичу, прямо з випускника вузу стали керівником?

— То було двадцять років тому, коли, здобувши на медфаці УжДУ спеціальність лікаря-терапевта, тодішній головлікар Міжгірської ЦРЛ Ілля Шанта запропонував мені очолити Торунську дільничну лікарню. То були цікаві часи, сповнені тривог і сподівань. Та не жалкую, адже набутий тоді досвід нерідко стає мені в пригоді й зараз.

— Цікаво, як ґаздуєте зараз?

— Розраховуємо лише на кошти, зароблені власними силами. Та все ж останнім часом зуміли зробити багато. Зокрема, повністю обновили деревом у верховинському стилі фасад лікувального корпусу.
Наш оздоровчий заклад обладнаний сучасною діагностичною апаратурою, у ньому працюють висококваліфіковані спеціалісти, а консультантами є кандидати медичних наук, доценти, учасники багатьох міжнародних конференцій.

— І наостанок, Іване Юрійовичу, кількома словами про те, як позначилася на роботі санаторію фінансово-екрномічна криза?

— Вона вже дещо торкнулася й нас у закарпатській глибинці. На календарі, скажімо, лютий, а вже спостерігається зменшення реалізованих путівок на санаторне лікування, особливо за власні кошти. Якщо минулого року останніх було продано 30 процентів від загальної кількості, то на цей раз їх буде у три-чотири рази менше. З усього видно, що в країні зменшується кількість робочих місць і в людей не вистачає готівки.

Сподіваюся, що це негативне явище надовго не осяде в нашій державі, і ми продовжимо розбудовувати наш санаторій, як і країну в цілому.

Розмовляв Іван Петруляк
18 лютого 2009р.

Теги: Закарпаття, Сойми, оздоровниця

Коментарі

Компетентний 2009-02-19 / 08:45:00
Іван Канюк - головний лікар санаторію "Верховина", Петро Добра очолює ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

Бездарний автор, беручи інтервю, навіть не намагався розставити акценти, не назвав посади Канюка. натомість, "не сіло - не впало", вліпив Добру. Тому й така плутаниця.

Здогадливий 2009-02-18 / 18:25:00
Ні, інтервю брали в Петра Канюка, якого зайого щиру вдачу називають ДОБРА людина.

Сніжанна. 2009-02-18 / 18:17:00
Та що ви паритеся! Все тут зрозуміло: Івана Юрійовича Добру близькі йому люди називають Петром. А Канюк - то є його "кликухою", чи "погонялом". Все написано вірно, правдиво. Публікація просто супер!

Дотепник - Адміну 2009-02-18 / 17:57:00
А чому до Петра Добра кореспондент звертається Іване Юрійовичу!? Він же Петро, а не Іван! Ще Добра образиться, що його Ванькою обзивають.

Адмін 2009-02-18 / 16:39:00
В Івана Канюка

АВТОРУ 2009-02-18 / 16:16:00
Не зрозуміло в кого ви брали інтервю: в Петра Добра чи у Івана Канюка?

НОВИНИ: Соціо

17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
» Всі новини