Захист інвалідів праці — одне з найважливіших завдань Фонду соціального страхування

Сьогодні, 3 грудня, — Міжнародного день інвалідів. Про діяльність Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України із соціального захисту інвалідів праці розповідає директор виконавчої дирекції Фонду Станіслав БОГДАНОВ.

Захист інвалідів праці — одне з найважливіших завдань Фонду соціального страхування

Одним з основних напрямів роботи Фонду є турбота про тих людей, які в результаті отриманих ними на виробництві травм або професійних захворювань стали інвалідами праці.

Станом на 1 жовтня 2008 року у Фонді на обліку перебуває 149 695 інвалідів праці, з яких 4 654 — це інваліди І групи, 23 829 — II групи та 121 212 — III групи. Система загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гарантує зазначеній категорії страхові виплати, які здійснює Фонд, та забезпечення широким спектром медико-соціальних послуг, а саме: санаторно-курортним лікуванням, забезпеченням технічними засобами реабілітації, автомобілями, додатковим харчуванням, протезуванням, лікарськими засобами, лікуванням у лікувально-профілактичних закладах, проведенням виплат на постійний^ сторонній, медичний та побутовий види догляду тощо.

Найбільша кількість інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві налічується у шахтарських регіонах, а саме: Донецькій — 51694, Дніпропетровській — 18443 та Луганській — 14821 областях.
Із загальної кількості інвалідів 40884 — це пенсіонери, яким виплачується пенсія по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Крім того, Фонд разом із відповідними  службами  охорони
здоров'я за призначеннями лікарів забезпечує інвалідів повним обсягом медичної допомоги, а саме: утриманням у лікарнях, реабілітаційних та санаторно-курортних закладах, обслуговуванням вузько-профільними лікарями та лікарями загальної практики, доглядом медичних сестер удома, в лікарні або лікувально-профілактичному закладі, а також забезпеченням інвалідів протезно-ортопедичними засобами, необхідними лікарськими засобами, окулярами, слуховими апаратами, спеціальними засобами пересування, зубопротезування та ін.
Потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам І групи — щорічно, безоплатно за медичним висновком Фонд надає путівку для санаторно-курортного лікування. У разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд. Також, крім забезпечення інвалідів санаторно-курортними путівками, Фонд компенсує витрати на проїзд до місця санаторно-курортного лікування і назад.

На засіданні правління Фонду було прийнято постанову «Про затвердження Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування»*, що збільшила до 24 днів термін перебування у санаторно-курортних закладах потерпілих, які стали інвалідами. Зазначеною постановою змінено періодичність забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів II та III груп, а саме: інваліди II групи забезпечуватимуться безоплатною путівкою для санаторно-курортного лікування один раз на два роки; інваліди III групи — один раз на три роки. А в разі необхідності періодичність санаторно-курортного лікування для інвалідів II і III груп змінюватиметься відповідно до рекомендацій ЛКК ЛПЗ, затверджених МСЕК.

Крім того, документ передбачає забезпечення путівками без лікування осіб, які супроводжують інвалідів І групи, якщо інвалідам І групи за висновком МСЕК визначено потребу в такому супроводі.
Одним із видів медико-соціальних послуг є забезпечення інвалідів внаслідок трудового каліцтва спе-цавтотранспортом. Тільки у цьому році за кошти Фонду для інвалідів праці придбано 829 автомобілів «Славута» на загальну суму 25,3 млн. грн., а до кінця року планується закупити ще 360 автомобілів. За попередні роки Фондом забезпечено спецавтотранспортом 3061 інваліда праці.

Щодо забезпечення інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, то хочеться повідомити, що відповідно до базового закону та з метою поліпшення механізму забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання медико-соціальними послугами, Фондом було проведено низку заходів,.про які мова детальніша.

По-перше, розроблено «Положення про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», яке затверджене постановою правління Фонду від 25.03.2008 №23 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України. Зазначена постанова передбачає новий вдосконалений порядок забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання протезно-ортопедичною допомогою та засобами пересування (візками^, що суттєво поліпшить соціальний захист потерпілих.

З метою більш досконалого виконання статей 21 та 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» розроблено та затверджено постановою правління Фонду «Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками», що дозволить впорядкувати систему забезпечення, посилити їх соціальний захист і здійснювати контроль за використанням коштів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Також розроблено проект постанови правління Фонду «Про затвердження Положення про лікування, медичну реабілітацію та забезпечення потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікарськими засобами та виробами медичного призначення», яким передбачено новий вдосконалений порядок забезпечення потерпілих лікарськими засобами та виробами медичного призначення, організації якісного, вчасного та цілеспрямованого лікування потерпілих за наслідками виробничої травми або професійного захворювання, медичної реабілітації, спрямованої на відновлення порушених чи втрачених функцій організму та відновлення оптимального фізичного.та соціального рівня життєдіяльності потерпілих.

Хочу звернути увагу місцевих opгані в державної виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, роботодавців і громадських організацій на проблеми людей з обмеженими фізичними можливостями.

Наш обов'язок — допомагати людям, які зазнали травм на виробництві. Допомагати не лише матеріально, а насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою, і це ми намагаємось робити.

Записав Віктор Зарудний
03 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:41
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 18
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 9
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
» Всі новини