Закарпаття готується до відзначення ювілею подій на Красному полі

Карпатська Україна в контексті українського державотворення, — такою була тема «круглого столу», організованого управлінням інформації та зв'язків із громадськістю Закарпатської облдержадміністрації.

Закарпаття готується до відзначення ювілею подій на Красному полі

Розмова вийшла дискусійною, породила багато запитань та пропозицій. Тим більше, що на зустріч були запрошені не тільки представники влади та науковці, але й керівники електронних та друкованих засобів масової інформації.
Як зазначив заступник голови — керівник апарату ОДА Михайло Попович, Карпатська Україна - це не тільки день 15 березня, коли ми покладаємо квіти на Красному Полі. Він закликав підсумувати вагомий доробок науковців, зважено освітлювати історичні події, а також не припускатися похибок при роботі з фактами.
Начальник управління інформації та зв'язків із громадськістю облдержадміністрації Віктор Дро-гальчук розповів про ті кроки, які вже зроблено назустріч цій даті. Зокрема, багато напрацювань у сфері книговидання — надруковано «Педагогічні твори» Августина Волошина, поезії очевидця подій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», книгу науковця Івана Сенька «Келечин - рідне село Августина Волошина»...
Низку фактів про Карпатську Україну виклав доктор історичних наук Роман Офіцинський. Він наголосив, що не варто обходити і гострих кутів у цій темі. Просто коли йдеться про суперечливі моменти, їх слід розглядати з точки зору реального історичного становища, яке тоді склалося у світі, а не з погляду сьогодення.
Доктор історичних наук Сергій Федака підкреслив, що події Карпатської України — це не щось абстрактне, а дуже жвавий, живий процес, наповнений людськими емоціями. Тому тут важливі навіть якісь дрібні з точки зору історії життєві факти.
Кандидат філологічних наук Іван Сенько застеріг, що важливо, хто виступає інформатором з приводу висвітлення подій Карпатської України. Буває, що людина колись говорила одне про ці події, а зараз — зовсім інше. Звісно, довіряти таким матеріалам читачі не стануть. Також Іван Сенько радив звернути увагу і на ті народні легенди, якими «обросли» ці події. Він обійшов сусідні села довкола Красного Поля і зібрав чимало фольклорного матеріалу. На часі також видання бібліографічного покажчика Августину Волошину та збірника документів, який би повністю був присвячений президенту Карпатської України.
Йшлося й про пам'ятник Герою України Августину Волошину та інші пам'ятні знаки. Адже тут важливе не тільки бажання громади увіковічнити чиєсь ім'я, а й естетична цінність. Тому тут мають відіграти свою вирішальну роль художні ради, переконаний начальник управління внутрішньої політики ОДА Володимир Дупелич.
Василь Пилипчинець, редактор міжгірської районки, розповів про ті суперечності, які виникли навколо встановлення осіб, які були розстріляні у ті трагічні дні. На думку журналіста, для туристів цікавим став би музей Августина Волошина. А Іван Липчей з хустської райгазети зазначив, що в роботі над матеріалами про Карпатську Україну дуже знадобилася б допомога вчених.
Щоб ще більше привернути увагу журналістів до такої важливої теми, управління інформації та зв'язків із громадськістю облдержадміністрації започаткувало конкурс на кращий матеріал про Карпатську Україну.

11 листопада 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:58
/ 3
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
» Всі новини