Проблеми захисту прав дітей вивчають на Закарпатті учасники всеукраїнського семінару

В Ужгородському районі, у с. Кам’яниця, триває семінар „Діяльність органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей: роль служб у справах дітей”, на який зібралися керівники служб у справах дітей зі всієї України. Очолює роботу семінару директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Волинець. У роботі семінару взяв участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик.

Нещодавно постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, тож основна увага учасників семінару присвячена саме роз’ясненню положень постанови та питанням діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини.

Як відомо, 2008 рік Президентом України оголошений Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання. За цей рік у законодавстві України сталося чимало змін з приводу підтримки права дитини на  виховання в сім’ї. Перше – закон, який значно збільшив виплати сім’ям, які виховують дітей-сиріт, до того ж зовсім недавно був прийнятий принципово новий закон про підтримку сімей, що усиновили дітей. Такі сім’ї отримали відчутну матеріальну підтримку, чого раніше в Україні не було. Відтак було прийнято дві постанови КМУ, що регулюють питання встановлення над дитиною опіки, піклування і усиновлення дітей. „Вони покликані зробити процес усиновлення прозорим, зрозумілим не лише для службовців, а й для громадськості. Це своєрідна дорожня карта для усиновлювачів і державних службовців місцевих органів виконавчої влади. Це структурований зрозумілий документ, у якому покроково описано, що, коли і як робити. Також розмежовано процедури з національного та міждержавного усиновлення”, – пояснює керівник державного департаменту.

Людмила Волинець повідомила, що за підсумками 9 місяців цього року громадяни України усиновили 1505 дітей-сиріт, зокрема іноземці –  999 дітей-сиріт. 1144 подружні пари зареєстровано кандидатами в усиновлювачі. У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 1515 дітей-сиріт, під опікою, піклуванням – 10 175 дітей-сиріт. Загалом протягом 9 місяців цього року понад 13 тисяч дітей, що втратили можливість виховуватись в рідних сім'ях, знайшли любов, турботу та підтримку в сім'ях громадян України, – підсумувала Людмила Семенівна.

За її словами, нині Закарпаття входить до п’ятірки областей-лідерів. „Приємно і те, що Закарпаття наблизилось до того, що тут не буде сиріт, котрі виховуються в інтернатах. Більшість дітей охоплені сімейними формами виховання. Нині на Закарпатті з усіх сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають такий статус, 71 відсоток виховуються в сім’ях опікунів. Це означає, що тут збережені сімейні традиції. Це надзвичайно позитивна тенденція, – відзначила Людмила Волинець. – Закарпатська область займає перше місце за рівнем розвитку прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Тут надзвичайно плідно співпрацює влада з соціально відповідальним бізнесом, можливо, тому ми маємо такі показники в області щодо створення ДБСТ”.

„Завдяки спланованій державній політиці, що проводиться в першу чергу Президентом України, ми досягли того, що в Україні майже немає малих дітей, що чекають усиновлювачів із-за кордону. Тобто ми навчилися давати захист сиротам у себе в країні”, – відзначила Людмила Волинець.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 22
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 10
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
» Всі новини