70 відсотків молоді Закарпаття не мають прикладів позитивного працевлаштування

У Мукачеві у приміщенні редакції газети „Старий замок-Паланок” відбулося засідання „круглого” столу на тему „Партнерство ЗМІ та державних, громадських організацій у попередженні торгівлі людьми та нелегальної трудової міграції». У рамках засідання презентували Центр Консультування Мігрантів.

На засідання обговорювалася тема нелегального працевлаштування українських громадян за кордоном, працевлаштування в Україні (вакансії), проблема неврегульованої трудової міграції в районі та проблема безпритульності дітей, використання дітей у жебракуванні.
За словами директора Закарпатського обласного центру зайнятості Юрія Фущича, на Закарпатті ситуація із працевлаштуванням не є катастрофічною. Тим більше, що фахівці фіксують реміграцію: чимало закарпатських заробітчан повертаються та шукають роботу в Україні — найчастіше у Києві, де можна заробити не менше, ніж у Європі. Майже третина тих, що працювали в Угорщині, Словаччині, Чехії, тепер задіяні на підприємствах столиці, стверджує директор обласного центру зайнятості. Стосовно 70 тисяч закарпатців, які нині на заробітках, тільки 2% працевлаштовано легально. За 8 місяців цього року 103 особи з області отримали офіційне запрошення та оформили документи на працю. З них-50 осіб працевлаштувалось в Чехію, 30 –в Росію, решта в Іспанію та інші країни. «За минулий рік,--каже Юрій Фущич,-- видано тільки 2! дозволи з усієї України на роботу у США».
«Рівень працевлаштування на Закарпатті становить 59,6%, рівень безробіття – 7,1%. По області є пропозиції більш ніж на 19 тисяч робочих місць», - вказує на позитиви Юрій Фущич.—До речі, будь який закарпатець може побачити всі вакансії, які пропонуються в будь-якому місті України через спеціальну систему в центрах зайнятості».
Водночас в області працевлаштовуються іноземні фахівці. На Закарпатті легально працює майже 400 осіб з 40 країн світу. При цьому є чимало нелегальних працівників, зокрема за словами Юрія Фущича, на будівництвах в області трудяться словаки.
Доволі негативна картина з молодшим поколінням. Як зазначалось на круглому столі , більш, ніж 70% молоді не мають прикладів позитивного працевлаштування на батьківщині. У 6 тисяч закарпатських дітей батьки працюють за кордоном. Така ситуацію сприяє формуванню споживчого ставлення до життя: молодь не хоче вчитися , працювати. Спеціалісти прагнуть молодь перевиховати. Цього та наступного року обласний центр зайнятості спільно з управлінням освіти ОДА планує провести відповідні лекції для 120 ПТУ області. А також опитати закарпатців через сільські та селиські ради про проблеми, з якими стикаються наші громадяни, повернувшись в Україну, що необхідно для того, щоб закарпатці залишалися на батьківщині.
Тим часом громадські організації прагнуть допомогти тим, хто все-таки вирішив тимчасово покинути рідне село чи місто. З початку вересня в Ужгороді на базі громадської організації «Веста»  почав працювати Центр консультацій для мігрантів (вул. Льва Толстого, 31, тел.. 3-20-91). За словами керівника ГО «Веста» Інни Сабадош центр створили для того, щоб якомога менше наших краян потрапляли у складні та небезпечні ситуації, шукаючи кращої долі за кордоном. Тобто максимально надають мігрантам достовірну інформацію. У центрі можна отримати дані про ризики, пов’язані з виїздом за кордон, тут допоможуть перевірити ліцензію фірми, яка пропонує роботу в інших країнах, проконсультують як правильно оформити необхідні документи тощо. Всі послуги –безкоштовні.

Ужгородський прес-клуб
09 вересня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
» Всі новини