Усі 29 дредів закарпатця Дмитра Джмеля мають імена та інколи служать йому в походах… подушкою

Саме своєрідною зачіскою уже давно впав мені в око 26-річний Дмитро Джміль – заступник начальника відділу автоматизованого та персоніфікованого обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.

Дмитро Джміль
Дмитро Джміль

 Господи, у так званий застійний період хлопцю, мабуть, не дозволили б і стояти на площі Леніна, а нині, на щастя, навіть держслужбовець може мати оригінальний, нетрадиційний зовнішній вигляд. Пригадую, як у 86-му році моя однокласниця ефектно лише накрутила собі волосся, чим кількох учителів кинула в шок, а відтак у школі виник міні-скандал, мовляв, як комсомолка та ще й староста класу наважилася на таке... До речі, хай як дивно, та раніше я гадав, що в Дмитра на голові перука; натомість довідавшись, що косички, а точніше дреди – натуральні...
Усі 29 дредів Дмитра Джмеля мають імена та інколи служать йому в походах… подушкою
«ЧОТИРИ РОКИ ГОЛОВУ Я МИЮ ЛИШЕ ПРИ КОРЕНЯХ ВОЛОССЯ»
– Дмитре, коли, як, чому, навіщо?
– Я народився, по суті, на Верецькому перевалі, коли батьки у вантажній машині переїжджали зі Львівщини на Закарпаття. Маму довелося терміново везти у найближчий пологовий будинок, отже, я, мовити б, львівський закарпатець. А  історія моєї зачіски, звичайно, незвичайна. Так сталося, що в 12 років я залишився без мами, вона померла. Це сильно вплинуло на мене. Я кардинально змінився, особливо внутрішньо, ставши набагато серйознішим, відповідальнішим. Згодом визріло бажання різко змінитися й зовні. Здається, на І-му курсі математичного факультету УжНУ я вперше пострився наголо, через два-три місяці удруге, потім утретє, щоправда, й задля того, аби зміцнити волосся. Далі ж перестав стригтися, відтак через два роки вже був довговолосим. А починав я не з дредів, а з африканських косичок, які ніби вплітаються в голову; носив їх плюс-мінус 12 штук. Однак виникла проблема: мало того, що через два тижні майже всі косички розпліталися, і дівчина Леся завжди мала роботу їх заплітати, та ще й голова дуже свербіла. Словом, потрібен був постійний догляд, тобто ні з чого – багато клопоту. І десь на четвертий місяць довелося відмовитися  від цього варіанту, а друзі відразу порекомендували інший – дреди. Якщо відверто, чотири роки тому думав, що спробую, знову не сподобається і буду сушити мізки над третім варіантом. Як бачите, помилився. Виявилося, дреди – це і зручно, і стильно. Раз на місяць, раз на два, а то й три – абсолютно достатньо, аби тримати їх у порядку. Волосся ж росте, тому треба його вчасно збирати в локони й заправляти, аби не стирчало.
– І як же ти миєш голову?
– Рульове (добре, цікаве. – Авт.) запитання. Так само, як усі, хіба що з тією «невеликою» різницею, що лише при коренях, самі ж дреди не чіпаю, бо інакше порушу їх міцність.
– Нічого собі! А якби ти розпустив волосся, то доки…?
– Зрозумів. Практично його розплести неможливо, адже воно посічене, поламане й розпалося б на шматки. Якщо ж теоретично, то, мабуть, попереку сягнуло б. До речі, кожен із 29 моїх дредів має ім`я завдяки дівчині на прізвисько Дрова. Всі пригадати тяжко, але кілька – будь ласка: Товстун, Кривий, Слухняний і Неслухняний, Спокійний і Неспокійний, Хитрий, Сміливий і Боязкий, Дорослий і Дитина, Великий і Малий і т.п.
– А відчуваєш на собі погляди перехожих?
– Безперечно. І якби лише погляди! Інколи чую за спиною й образи на кшталт «мавпа нестрижена», «ненормальний». Раніше переймався, брав близько до серця, комплексував, але зумів перебороти це в собі, навчився абстраговуватися, і нині це вже мене не колише, реакція – нульова. Зрештою, кожен має право думати й говорити що завгодно, головне – аби руки не розпускав.
– І як ти примудрився з таким прикидом влаштуватися на роботу у Білому домі?
– Просто. Свого часу, у 2004-му, коли я закінчував університет, батько мені дорікнув, мовляв, чому сиджу вдома й штани протираю. Я взяв та й пішов навмання пропонувати себе по різних установах, організаціях. Десь мене не брали, мовляв, попереду – армія, десь, можливо, довге волосся відштовхувало, заважало оцінити неупереджено. Врешті, на вулиці зустрів знайому і все закрутилося з міського Пенсійного фонду. Відтак мене помітили – і я опинився в обласному. До речі, університетський диплом я отримав лише цьогоріч...
– Вітаю...
«ЖІНОЧКО, ПЕРЕДАЙТЕ, БУДЬ ЛАСКА, ЗА ПРОЇЗД»

– Знаєте, головне – аби робота була зроблена вчасно і якісно. Ясна річ, інколи зовнішність людини грає суттєву роль, приміром, не сприяє роботі, а заважає. Але не в моєму випадку: я працюю на комп`ютерах, а дреди вірусів не мають. (Сміється. – Авт.). Та й, вибачте, нема про що говорити: я жодні рамки не переступаю. А останнім часом люди вже лояльніше ставляться до нестандартних зачісок, одягу, всіляких зовнішніх витребеньок.
– Чимало фірм нині через оголошення в газетах, на телебаченні купують волосся, причім за пристойні гроші. Тобі ніхто не пропонував продати?
– Одні натякали, але щоб хтось настирливо просив, то ні. Я б, здається, і не погодився. Цікаво, коли до тебе в автобусі чи маршрутці звертаються: «Жіночко, передайте, будь ласка, за проїзд». Повертаюся, аби взяти гроші, а в тих «прохачів» піднімаються високо брови чи просто червоніють обличчя, зеленіють (Сміється. – Авт.).
– І все-таки мене, приміром, твоя зачіска веселить, а от пірсинг над бровою – лякає. Це ж небезпечно!
– Я віддавна захоплююся важкою музикою англійського гурту «Корн», який допоміг мені не соромитися свого зовнішнього вигляду, не комплексувати, навпаки – ці пісні додають адреналіну, сміливості, розумної і доброї нахабності. Чимало текстів пісень сфокусовані на неправильному вихованні батьків своїх дітей. Саме соліст групи Джонатан Девіс захоплювався пірсингом. Для когось ця процедура – елементарна річ, для когось – страхи. Мені ж пірсинг робив професійний хірург. Між іншим,  пробивати вухо чи брову – дві великі різниці: перше – небезпечніше, ніж друге, адже у вусі багато нервових закінчень.
– Кожен схиблений по-своєму в доброму розумінні слова. Я чув, що ти любиш подорожувати, захоплюєшся мотоциклами, не раз бачив, як танцюєш.
– Що правда, то правда. Танцюю з першого класу. Етапи – Падіюн, «Джерельце Карпат», наразі – аматорський хореографічний колектив. А долати туристичні маршрути – це в мене в крові з університетських років. Закарпаття обійшов уздовж і впоперек. У вихідні завжди намагаюся кудись вихопитися, причім у будь-яку пору року, а влітку й поготів. Уже вранці в п`ятницю місто ніби дратує мене своєю метушнею, вибиваючи з душевної колії. Натомість саме подорожі в гори заряджають працювати далі. А дреди інколи мені служать у походах такою собі подушкою. Та щоб вони не були дуже м`якими, щоб ставали щільнішими, доводиться десь раз на півроку фарбувати їх «Хною», «Басмою»…
Одного разу на Ужоцькому перевалі познайомився з хлопцями, які регулярно беруть участь у змаганнях з екстрим-марафону. Це комплексний вид спорту – біг, плавання, велосипед, альпінізм, спелеологія, спорторієнтування. Я є членом  клубу «Банзай – Ра». Нещодавно купив собі  мотоцикл `Ямага`, малокубатурний, та для новачка згодиться. Лише за цей сезон із друзями намотали вже 4,5 тис. кілометрів. Мене особливо ваблять бездоріжжя, чудові краєвиди. Їздили й на байкерський зліт у Львів. Рівень ужгородського – суттєво нижчий. Приміром, я не придбав мотоцикл для того, аби їздити по містах пиво пити. Це нонсенс. До слова, колись також сильно захоплювався алкоголем, але, вчасно опанував себе і вже років п`ять є абстинентом, тобто взагалі не вживаю алкоголю.
– Повернімося до твого зовнішнього вигляду: дреди доки носитимеш?
– Я над цим не замислювався. До такої оптимальної для мене довжини дредів я прагнув чотири роки й лише тепер цілком задоволений результатом. Тому не дочекаєтеся...

Михайло Мейсарош, "Старий Замок "Паланок"
24 липня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 6
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
» Всі новини