На Закарпатті лікар із Вінниці навчилася їздити на коні

- У позаминулому році видався досить напружений період, - розповідає головний лікар обласної дитячої лікарні Тетяна Антонець. - Я попросила відпустку і кажу чоловікові: завези мене туди, де доріг немає. Ми їхали, їхали, а я все думала, чи буде дійсно таке місце, де немає дороги. І ми його таки знайшли. Це там, де починається озеро Синевір. Дорога вперлася в гори - і все, далі ліс, річка - і нічого.

На Закарпатті лікар із Вінниці навчилася їздити на коні

Подорожі - пристрасть головного лікаря. Якщо випадає нагода кудись поїхати, не беручи відпустки, сім'я Антонець обов'язково це робить. Тростянецький, Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький райони особливо до душі Тетяні Іванівні.
Через п'ять днів уже захотілось до цивілізації, але враження від подорожі залишились до цих пір. І передусім від спілкування з місцевим населенням.
- Люди там далекі від нашого рівня життя, але в них своя філософія і це цікаво, а діти - то взагалі диво. Я зустріла одного хлопчика, він із батьком продавав трави. Розговорившись, я його запитала: "Чи є у тебе мрія?" Я ж знаю, про що мріють наші діти: новий телефон, комп'ютер. А він каже: "Так, є, аж дві: щоб корова здохла і школа згоріла". Я була вражена. Ця дитина влітку корову пасе, а зимою в заметілі мусить за вісім кілометрів до школи ходити, от і мріє позбутися "незручностей".
Там же, у Закарпатті, головний лікар навчилася їздити на коні. Щодня жінка давала собі установку, що об'їде навколо озера.
- Чоловік тоді сказав, що це альтернативний вид транспорту для головного лікаря, - сміється Тетяна Іванівна. - А я кажу: "Нічого-нічого, коли поламається весь наш транспорт, я коняку куплю та й буду їздити на роботу".
Розмова з квітами
- Мені здається, що моя робота не завершується ніколи, - сміється у кріслі робочого кабінету головний лікар обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Антонець. - Навіть коли я приходжу додому і займаюсь чимось іншим, я планую свій наступний день.
Та все ж вільні хвилини бувають, і тоді Тетяна Іванівна віддається своїм захопленням. І найперше з них - це квіти: їм улітку належить практично весь вільний час.
- Люди вирощують урожаї, а в мене більша частина городу засаджена квітами, - розповідає Тетяна Іванівна. - Я настільки їх люблю, що практично з кожною квіткою розмовляю. Для людей, щоб сказали, що гарна садиба, я саджу троянди, а для себе, для душі - чорнобривці, ромашки, айстри, півонії, волошки та дзвіночки. У мене одинадцять сортів тільки ірисів, різної висоти і різного кольору.
Кожну клумбу Тетяна Антонець оформляє сама, вони в неї йдуть по періодах цвітіння. Найперша - весняна клумба з живучою, очитком, софілією.
Наступна - клумба травня з гіацинтами, нарцисами і тюльпанами. Останніх у Тетяни Іванівни близько тринадцяти сортів, причому деякі - прямо з Голландії.
А найбільше буяння квітів припадає на літо.
- Тоді цвітуть ромашки, а в мене є червоні, жовті, фіолетові з жовтою серединкою. Ну і, звичайно, наші чорнобривці, кожна доріжка в мене засаджена ними.
Передалась любов до квітів Тетяні Іванівні від мами, яка кохалась у жоржинах. За словами головного лікаря, ними в матері була засаджена більша частина городу - близько двох соток із трьох із половиною.
- Жоржин у мами було сортів сорок. Одні лише назви чого варті - "Первая любовь", "Анна Каренина", "Лев Толстой", "Ватутін", "Пионерский галстук".
Ідеї із сауни
Інше захоплення Тетяни Антонець припадає на осінньо-зимовий період. Щовихідних, починаючи з вересня й аж до травня, Тетяна Іванівна ходить у сауну. Але тільки з тими людьми, з якими їй комфортно. Це колега з роботи, подруга та дочка.
- Очищується не тільки тіло, а й душа, думки, - розповідає головний лікар. - Я в сауні використовую різні трави, ароматичні масла, віник. І чомусь саме в цей період, у сауні, в мене з'являються ідеї, які я потім втілюю на роботі.
Сльози над "Молодою гвардією"
Книги в житті Тетяни Іванівни теж відіграють вагому роль. Котрісь повертають у дитинство, в інших головний лікар шукає відповіді на запитання.
- Я читаю багато, але все частіше повертаюся до класики. Якщо років десять тому читала різні бестселери, то тепер мало що з того згадаю. А десь рік-півтора тому відкрила Чернишевського "Что делать". Та відповіді на наше українське "Кто виноват?" и "Что делать?" я так і не знайшла. Подобається Бунін "В тени ветвистых аллей". Коли подивилась екранізацію "Майстра і Маргарити", вирішила перечитати роман. Мені здалось, що Воланда у фільмі спотворили, у книзі він не такий. Із радянських творів люблю "А зори здесь тихие", скільки разів читаю, стільки і плачу. Так само і над "Молодою гвардією" Фадєєва.
Із українських авторів Тетяні Антонець до душі Ліна Костенко, Ганна Чубач. Сподобалась збірка Миколи Костіва "Раздумья", подарована автором та "Спокуса" вінницької поетеси Любов Добрянської.
А такого дня, щоб головний лікар лягала спати і не подивилась новин усіх центральних телеканалів практично не буває.

"20 хвилин"
20 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:04
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
» Всі новини