Василь Попадинець: У сучасному розумінні державні службовці — це менеджери і експерти

Державний службовець – це особлива професія і нелегка праця, яка потребує самовідданості, бажання служити людям, фаховості. На нього покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави.

Василь Попадинець: У сучасному розумінні державні службовці — це менеджери і експерти

Нині в Україні проходить реформування державної служби, яке направлене на те, щоб підняти її авторитет, авторитет влади в цілому, забезпечити ефективне функціонування державного механізму, досягнення європейських стандартів рівня життя наших громадян.
Функції реалізації державної політики у сфері державної служби покладено на Головне управління державної служби України.   Основними завданнями та пріоритетами  Головдержслужби та  її територіальних підрозділів   є сприяння підвищенню рівня професіоналізму людей, які працюють у цій сфері,   розвиток персоналу і його мотивації, забезпечення подальшого удосконалення законодавства з питань державної служби, запровадження сучасних практик та технологій управління. А ще персоналом до системи державної служби – формування нової інституційної спроможності у системі державної служби, реалізація концепції «електронного міністерства», запобігання проявам корупції тощо.
Цьогоріч ми відзначаємо 90-річчя сучасної української державної служби. Її ж історія сягає часів княжої Русі. Втім, як окремий інститут національної держави державна служба у її нинішньому розумінні – статус державних службовців, урегульований законом,  з’явилась у часи Української держави гетьмана Павла Скоропадського.
Саме з метою побудови державного апарату тоді було прийнято та значною мірою впроваджено  цілу низку системних законів, які уперше в історії України на законодавчому рівні закріпили основу цього  інституту влади.
Чільне місце тут займає Закон про урочисту обітницю урядовців і суддів та присягу військових на вірність Українській державі. Отже, у ті далекі часи  було закладено один з головних механізмів, який став невід’ємним атрибутом вступу на державну службу,  – складання присяги. 
Законом про нормальний розпис утримання службовців в центральних урядових установах цивільних відомств від
26 червня 1918 року в Українській державі було фактично запроваджено аналог нинішньої системи категорій посад та рангів державних службовців – систему класів посад та рангів пенсії урядовців, а також схему посадових окладів. 
Однією досить важливою рисою тогочасної державної служби став Закон про порядок призначення на урядову службу, ухвалений гетьманом 24 липня 1918 року. У чомусь ця система нагадує нинішню: порядок призначення урядовця залежав від класу посади, причому кандидатури для призначення гетьманом на вищі посади державних службовців (заступники міністрів, директори департаментів) попередньо узгоджувалися з Радою Міністрів.
Разом з тим, гетьманові Скоропадському  так і не вдалося завершити розпочату реформу важливої сфери людської діяльності.
Нинішня ситуація, звичайно,  відрізняється від 1918 року. Ми маємо ліпші передумови для створення  професійної і політично нейтральної державної служби європейського зразка.
У сучасному розумінні державні службовці – це менеджери і експерти, які професійно працюють в органах влади і беруть участь у вироблені, реалізації та оцінці ефективності здійснення політики. Від рівня їх професіоналізму, прозорості   дій залежить ступінь задоволення законних інтересів громадян, авторитет держави, сталий розвиток країни та її конкурентоспроможність на міжнародній арені.
До речі, в органах державної виконавчої влади нашої області нині   працює  6 тис.200 державних  службовців   і  2200 посадових осіб   органів місцевого самоврядування.
Всіх їх вітаю  із професійним святом – Днем державної служби.  Бажаю  міцного здоров’я, невичерпної енергії, добра, щастя та задоволення від почесної праці.

 

Василь Попадинець, начальник управління державної служби Головдержслужби України в Закарпатській області

 

19 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:18
/ 2
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 48
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 11
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
» Всі новини