Батько наш – Онуфрій. У Мукачівській єпархії УПЦ МП переспівали хіт про Бандеру (ВІДЕО)

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) опублікувала відео виконання пісні у храмі на мотив "Батько наш – Бандера, Україна – мати".

Батько наш – Онуфрій. У Мукачівській єпархії УПЦ МП переспівали хіт про Бандеру (ВІДЕО)

Замість слів про очільника УПА у пісні співається: "Батько наш – Онуфрій, УПЦ – нам мати".

"Народна творчість. Виконує хор духовенства Мукачівської єпархії", – підписав відео архієпископ УПЦ Віктор Коцаба.

Думки аудиторії щодо доцільності виконання такої пісні у церкві розійшлися.

Деякі прихожани УПЦ розкритикували ідею використати пісню про Бандеру, адже вони вважають, що батько у православних лише один – Бог.

"Добре що ще ,"Калину" не спаплюжили", – пише користувач Микола Погреда.

"Навіщо змінювати пісню, яка є символом волі? Краще вивчіть слова і просіть у Бога волі для України з піснею "Боже Великий Єдиний", – вважає користувачка Світлана Кубова.

Утім, деяким ідея сподобалася.

"Прекрасний хор рідного Закарпаття! Виконання народної творчості чудесне! Молодці наше духовенство!!!", – пише користувачка Марія Зан.

"Я не знаю, сміятись чи плакати. Московські попи на Закарпатті: "Батько наш Онуфрій, УПЦ нам мати. Ми за свою церкву будем вболівати…" Як не Київську митрополію собі присвоять, так мелодію свиснуть", – коментує ситуацію секретар Львівської міської ради, боєць ЗСУ Маркіян Лопачак.

Прессекретар Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря відреагував на відео наступним чином:

"Батько їх – Кирило,

РПЦ – їх мати…

Але Україну вам не ошукати!

Навіяно співаночкою…"

У коментарях священнику порадили організувати фестиваль хорів УПЦ та ПЦУ.

Пісню "Батько наш Бандера" вперше пісню виконали священники тернопільської єпархії ПЦУ. За словами фольклористки Інституту філології КНУ Ярини Закальської, ця пісня була частково перероблена на сучасний лад, а частково — створена заново. Це варіант пісні УПА "Ой у лісі, лісі, під дубом зеленим, там лежить повстанець тяженько ранений".

Нагадаємо, раніше у мережі зявилося відео виконання у Києво-Печерській Лаврі пісні "Звон плывет-плывет над Россиею".

Служба безпеки України провела низку обшуків у храмах УПЦ МП. Також на Різдво 7 січня 2023-го року вперше в одному з храмів Києво-Печерської Лаври службу проводив голова ПЦУ митрополит Єпіфаній.

17 січня 2023р.

Теги: ПЦУ, Бандера, Онуфрій

Коментарі

Марина М. 2023-01-22 / 14:27:57
се співає хор під керівництвом батюшки московського патріархату Василія Юрини. Він знаменит тим що покинув свою жінку з трьома дітьми і живе з коханками в с. Лісарня , там і служить і владика його не забороняє не знімає з нього сан, бо вони мають свою сяку тілесну дружбу

Василь 2023-01-20 / 17:08:12
А хто знає в якій церкві то співали сяке? В якій іменно храмині?

Нижньому "Нижньому" 2023-01-20 / 14:10:57
Ага, ви, які до тепер молилися на путіна і гундяєва, насаджували на церквах московські лукавічки і впроваджували російську мову, тепер раптом заговорили про любов до України та пробуєте навчати любити її інших, які десятиліттями за неї боролися. відстоювали.
Щезніть, кремляді! Геть на свою улюблену московщину!

Нижньому 2023-01-20 / 08:30:46
Ти не любиш Україну, навіть не знаєш, що то такоє, поняття не маєш- ти любиш трупи, люби їх!

Зорі 2023-01-19 / 23:16:41
Україна значно більше лічить москальські трупи. Так, наші Герої теж гинуть. Але таким продажним тварям, як ти, не зрозуміти, що свобода має свою ціну

Зоря 2023-01-19 / 22:23:50
Україна личить трупи, та як не ошукана?

Католик до онуфрійців 2023-01-19 / 19:36:48
Безбатченки не мають батька.

Вас 2023-01-19 / 08:36:54
Все що зв'язане з рашиською релігією є дно і ніякого відношення до Християнства і не видно .А для Української нації ця релігія є велика біда.

Радник Байдена 2023-01-18 / 22:24:43
До 1946 року на Закарпатті було дві церкви православні, і то не московського патріархату. А чого то так віряни праваславниє рашиСти тепеєрь атстаєвают ісконую рускую веру на Закарпатті?
ДИВНО

Йцу 2023-01-18 / 19:10:47
Якого лисого ви до МГКЄ до колупались? Уніати х р е н о в і

Опресор 2023-01-18 / 16:40:36
Ха сос@ти будете.
Унтери довбані.
Ти диви логони які упитані на заробітки не їздять як просто Закарпатська чилядь.
Кулько ще мош терпіти та годувати сесе біосміття!
Тисячі під@ру, тисячі одиниць роб сили
Які мають тут у нас строїти дамби за кусок хліба.
До поки не відправляться до пекла до свого батька сатани!!

До козла 2023-01-18 / 12:37:25
Може ти мало чим відрізняєшся від вонючих кацапів
Но український тим більше закарпатський народ то культурний освітчений роботящий нарід
Слава Українському нородові

До католиків і читачів 2023-01-18 / 12:00:37
Насправді, шо греко- католики , що православні - майже одно! На закарпатті.
А, на рахунок, як можна бути сліпими в Україні? Так ми мало чим відрізняємся від кацапів! Поосто масштаби не ті(((

Читач 2023-01-18 / 09:14:58
У московії люди одурманені своїм Кирилом, але як можна бути такими сліпими, глухими і дурними тут в Україні?

злий 2023-01-18 / 01:59:18
Романе, у цих кремлядей щелепи вивернуться, а не вимовлять слова молитви за Україну ((

Роман 2023-01-18 / 00:28:35
Москалі все щось крали, копіювали і перекручували на свій манер. Тому не дивує, це їх сутність. Є чудовий твір "Боже великий, єдиний, нам Україну храни"! Чому ж його не заспівати?

Католик до католик 2023-01-17 / 23:18:26
До речі мало не забув, знаєте Сидор мпешник як відстоював окремішність для греко-католиків? Чому він мав таку цікавість до цього? Бо…

Католик до католика 2023-01-17 / 23:13:26
На рахунок грамотності то сумніваюся особливо в тих що історію Бендас їх вчив, наповнені ненавистю до України як мпешники, дійсно греко-католицька церква була церквою світла в Закарпаття, колись були грамотні священики оо.Іван Маргітич, Августин Волошин, та інші, але тепер не так. Єпархія котиться туди де МП. Єдина можливість її врятувати повна єдність з УГКЦ. Не може бути східня церква народною, державотворчою, на територї країни яка не визнає Верховного Архієпископа столиці, це вам нічого не говорить? А ще навпаки кажуть що тих які згадують Блаженнійшого Святослава пресують, бо тут патріярх Мукачівський. Для вас не несе присмак сепаратизму термін «Мукачівська церква»? Навіть Владика Шашік йогоне вживав, бо це не нормально. В світі є мукачівський етнос? Ось так проблема є і дуже велика.

Нiк 2023-01-17 / 22:31:36
Мацковский пархат зовсим здурив!

гуцул 2023-01-17 / 20:51:19
гундяєвські кончіфели... батько ваш скажений пес і шалава мати. будети ви сцуки всі здихати.

НОВИНИ: Соціо

21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 6
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність