На Рахівщині священник і парафіяни УПЦ МП заборонили занести до храму тіло полеглого за Україну Героя

Про ситуацію, що виникла під час похорону полеглого за Україну Героя, розповіла журналістка Тетяна Когутич.

На Рахівщині священник і парафіяни УПЦ МП заборонили занести до храму тіло полеглого за Україну Героя

Як повідомляло Закарпаття онлайн, 15 жовтня у Чорній Тисі на Рахівщині провели в останню путь полеглого у війні Героя Дмитра Спасюка. Церемонія прощання, під час якої кожен з присутніх міг підійти до полеглого Героя й віддати йому шану, мала відбутися в Свято-Успенському храмі. Однак, всупереч гуцульській традиції, тіло полеглого священник і парафіяни приналежної до УПЦ МП церкви не дозволили занести в храм.

Родичі полеглого припускають, що причиною могла стати їх відмова, аби похорон за полеглим правив священник УПЦ МП. Так, родичі запросили відспівувати полеглого Дмитра Спасюка інших отців із сусіднього Ясіня, де є парафії Української православної церкви.

"Мені перед похороном зателефонував голова, просив попередити священника, що ховатиме не він. Я подзвонив і сказав, мов, отець Віталій, так і так, на похороні у Дмитра правитимуть українські. А він мені на те: "А я що, москальський?" та й виключив телефон", - розповідає брат загиблого Ярослав.

Далі, за словами брата, отець Віталій більше не брав слухавки і ні з ким не спілкувався.

На похорон Дмитра Стасюка зійшлося близько пів тисячі людей. За традицією, перед тим, як погрібати тіло, у гуцулів у Чорній Тисі заведено заносити його до церкви. Але коли процесія підійшла до воріт церкви, представник церковної двадцятки вийшов, став на воротах і сказав, щоб тіло несли в обхід. Коли люди пройшли на церковне подвір'я, виявилося, що двері до храму були закриті зсередини. В самому храмі знаходилися старші жінки, вони визирали з вікон. Тоді тіло Дмитра в труні поклали просто перед входом до храму, відспівали і потім вже так понесли на кладовище, розказала одна з місцевих волонтерок.

Як переповідають люди, священник Свято-Успенського храму, що належитьдо УПЦ МП, сильно образився, що його не запросили хоронити Дмитра Стасюка і, начебто, саме він сказав не пускатитіло Героя й людей  до храму. 

Брат загиблого каже, що родина справу так не лишатиме і звертатиметься з цього приводу до СБУ.

 

18 жовтня 2022р.

Теги: Спасюк, УПЦ МП, церква

Коментарі

Це кошмар 2022-10-20 / 07:58:11
Треба було розбити дверi i провести обряд! А этих старих босоркань голих вигнати, i прогнали селон як останнiх падших бабок! Де голова села, де група вiруючих ПЦУ

Подкарпатський русин 2022-10-20 / 07:35:41
Попи перші агенти КГБ, ви сповідалися а вони доносили таємно наверх, я знаю історію як один рішив придумати прикол про підробку грошей і на сповіді все розповів попові, скоро до нього прийшли з КГБ і так провірив попа, така сисиема

Істина 2022-10-20 / 00:18:27
«УПЦ» це не українська церква запам’ятайте всі, це вороги в ризах Московія вбивці, злодії, грабіжники, втікайте від такої «церкви» за сотні кілометрів. Це діти вбивця Кирила Гундяєва він їхній патріарх. Брехачі нещасні православна церква на може бути без патріярха а їх начальник у Москві, Онуфрій його популістична решка. Це 101% отямтеся закарпатці їх по всій Україні люди лишають,

Конарь 2022-10-19 / 22:28:52
Земляк попав прямо в десятку , молодчинка.Люде,подумайте мозгами,кому гроші носите??зразу після войни комуїсти наших священників повиганяли,повистрілювали,а поставили попів кгбешників,а народ ходить до теперка і проговорює "а какая разніца".Вот маємо що маємо...

Земляк 2022-10-19 / 16:39:49
Така херня в селах Великоберёзннянщи! В с. Мирча! А у лiкарнi у Березному мацкальсьi попи поставили свiй хрест перед входом у прийомне вiддiлення лiкарнi! Бiда таких в дрiмучих людях, що носять грошi мацкальським попам! Влада не втручаеться!

Слава Україні 2022-10-19 / 09:29:01
Страшно собі уявити шо жде попа калоборанта і його поплічників
Як наші герої повернуться з армії
Такий вчинок непрощається

Любов 2022-10-19 / 09:06:59


Коментар видалено. Адмін


Читач 2022-10-19 / 08:33:11
І після цього громада не винесе з цього храму цих ублюдків і далі буде молитися з цим попом?

Вubu 2022-10-19 / 02:03:32
Якби в нас не було ніякого "московського пархатого" то і не булоб ніяких проблем .
Бо гуцули ходили б до Української православної парафії а решта в УГКЦ . І все.

Істина 2022-10-18 / 23:23:45
Так ці попи мп кагебісти всі поголовно там нема сяких або таких вони служать Москві і служили. А баби що закрилися босоркані вони з цими попами в ділі. Ви не чули таке?

Срібна земля 2022-10-18 / 20:41:37
Закрити двері у храмі Божім перед нашим героєм
То пси московські нелюди а бабів не у Тисі голих топити
У прірву з Близниці поскидати
І ця сволота ходить між людьми
Царство небесне Герою нашому

карпатором 2022-10-18 / 20:26:42
Не втямлю, як то померлого за свою землю християнина не мош хоронити з церкви свого рудного села?! Церква належить попови? То цого гражда? Піп слуга парафіі, раб Божий, а поводиться як дикиц поміщик. Гнати такого нелюда з села. Гуцули, де ваша гордість?! І це на територіі Гуцульськоі республіки. А тих посраних баб, шо закрилися у храмі я б роздів за старим звичаєм догола і пустив долі Тисою. Допоки на нашій землі буде рука москви? Не дамося.

до Гуцула 2022-10-18 / 19:57:10


Хамство, ненормативна лексика і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Реаліст 2022-10-18 / 19:44:48
Іде міжнаціональне і міжконфесійне розпальування ворожнечі в області і в цілому по країні,що не новини то якийсь жах.

де логіка 2022-10-18 / 19:38:06
а мені цікаво, коли мокшанський патріархат появився на Закарпатті?
Чи не сталін його сюди приніс у 1944 році?

де логіка 2022-10-18 / 19:35:56
мокшанський лепрозорій з нами воює, убиває наших синів, а ми тримаємо на нашій землі мокшанський патріархат? Це все одно, що тримати агентів провокаторів у себе в тилу, ніколи не знаєш коли тобі у спину всадять ніж. Московський патріархат виселити в балалайню, там нехай проповідують.

Гуцул 2022-10-18 / 19:21:03
Видно гуцулка дура кончена
Неможу собі уявити як таке може бути у гуцульському селі пів тисячі народу невиконали традицію гуцулів
Вигнати московських папов у Московію
Люди добрі кому ви служите
У косівській поляні піп з гайнальков і пічурем хрест з церкви здоймили європейський
СЛАВА Украіні

Гуцулка 2022-10-18 / 18:43:53


Коментар видалено. Адмін


Читач 2022-10-18 / 17:48:03
Люди добрі доки ще московські попи насміхатимуться з нас? Церкви забрали в грекокатоликів а тепер ще і нагліють

гуцул 2022-10-18 / 17:00:05


МЕНЕ РОЗРИВАЄ ВІД ЛЮТІ . ДОКИ ЦЕЙ П***ДЕЦ БУДЕ В НАС В ЗАКАРПАТТІ.


НОВИНИ: Соціо

11:00
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 2
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата