На Закарпатті завершується проєкт "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" (ФОТО)

Установа «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області» завершує реалізацію проєкту "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" у с.Річка Міжгірського району за фінансової підтримки УКФ.

На Закарпатті завершується проєкт "Створення культурного маршруту "Шлях гуні" (ФОТО)

Проєкт розпочато 1 червня та триватиме до кінця жовтня поточного року. Про це йшлося на пресконференції в Ужгороді.

Про досягнення проєкту, розроблений культурний маршрут «Шлях гуні», який проходить територією села Річка і його околицями, інші цікавинки розказали Денис Ман, директор установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області; Владислав Товтин, координатор проєкту «Створення культурного маршруту «Шлях гуні» та Надія Яшина, асистент координатора проєкту «Створення культурного маршруту «Шлях гуні».

«У ході реалізації Проєкту розроблено культурний маршрут «Шлях гуні», який проходить територією села Річка і його околицями. «Шлях гуні» - це інноваційний продукт, який поєднує природні ландшафти полонини Боржава, традиційне полонинське господарювання і виробництво одягу з овечої шерсті народними майстрами. Його мета – популяризувати традиційне господарювання та народне ремесло - виробництво речей з натуральної вовни, сприяти розвитку сільського туризму та підвищити спроможність регіону до сталого економічного розвитку», - розповів Денис Ман. 

Пішохідна стежка «Шляху гуні» розпочинається у центрі села, проходить мальовничими буковими лісами та полонинами Боржави, де на високогірних пасовищах здавна ведеться полонинське господарство.  За словами Владислава Товтина, Протяжність маршруту 15,9 км. «Стежка середнього рівня складності, тому підійде як новачкам пішохідного туризму, так і досвідченим мандрівникам. Тривалість проходження маршруту коливається від 7 до 8 годин. Розроблено паспорт культурного маршруту. Шлях гуні офіційно зареєстровано в реєстрі туристичних маршрутів області та йому присвоєно порядковий номер 2122. Для покращення орієнтування туристів на стежці, шлях було промарковано, встановлено 4 стенди і 10 інформаційних знаків вздовж всієї протяжності маршруту. Поряд з цим, розроблено друковані мапи-схеми «Шляху гуні», які можна буде отримати безпосередньо у селі», - зазначив Владислав Товтин. 

Для інформаційної підтримки проєкту та популяризації традиційного виробництва одягу з вовни, створено та постійно наповнюється сайт www.hunyaroad.com, сторінки у соціальних мережах: Facebook і Instagram. Про це розповіла Надія Яшина. «У рамках проекту створено п’ять промоційних відеороликів та відеофільм "Гори, Річка, гуня..." про традиційне ремесло верховинців українських Карпат, прем’єра якого відбулась 9 жовтня у рамках проведення "Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю CMIFF", - каже Надія Яшина. -  

30 вересня у с.Річка Міжгірського району організовано та проведено навчальний тренінг з основ створення та промоції туристичних продуктів з практичними кейсами. У заході взяли участь народні майстри, представники органів влади та місцевого бізнесу. Протягом навчання, учасники мали можливість дізнатись про можливості осучаснення моделей традиційного одягу, практичні поради від відомої дизайнери, узнати більше про методи та способи просування сільської території, дізнатись як через прості кроки можна збільшити потоки туристів, як створення доданої вартості може покращити ведення бізнесу в туризмі тощо. 2 жовтня відбувся онлайнтренінг за аналогічної тематики». 

Наразі, планується проведення прес-туру для виїзду на локації маршруту та проходження нитки Шляху для представників ЗМІ, лідерів думок, тощо. 

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду у рамках реалізації грантової програми "Культура. Туризм. Регіони», що покликана посилити туристичну привабливість регіонів шляхом стимулювання місцевого культурного розвитку громад та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів. Програма розроблена для спільного пілотного проекту УКФ, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), SME.DO (офіс розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства). Для пілотного проекту обрано Програмою КЕУ дві області: Закарпатську та Одеську.

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України. сайт: ucf.in.ua facebook: https://www.facebook.com/ucf.ua/, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському пресклубі.

16 жовтня 2020р.

Теги: гуня, шлях, проєкт

Коментарі

Вуву 2020-10-16 / 21:52:32
Та вузьколійка то іще одна болюча тема для цілойі області.
Навіть у Франківській обл. відновили і туристів возит.
А в нас один злодій на другому лишень гроші крадуть і ніхто не переймається цію проблемою.

М1сцевий 2020-10-16 / 10:41:48
Пане Танчинець, та успокойся уже з своєю Річкою разом з гунями. Відкрий очі як Міжгірський Ледида ліс на повороті біля дороги при вїзді в Річку вирізав. Цього не бачиш? Мана втянули в так званні пілотні проекти втянули, десятиріччями проводите фестивалі в Річці, Ну і що змінилося. Малий Русняк дитячий табір організував, оце і все. Чогось замовчали про Іршавсько-Берегівську вузькоколійку, уже все затихло, уже й гудаки в поїзді не гудуть й вино не розливають. Пора би вже контретикою зайнятися, а не Нові Васюки розбудовувати.

НОВИНИ: Соціо

16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
» Всі новини