Закарпатська митниця каже, що "бунтівні" мікроавтобуси в митному посту "Тиса" везуть неправильні посилки

Закарпатська митниця Держмитслужби оприлюднила офіційний коментар щодо ситуації на митному посту «Тиса». Публікуємо текст повністю

Закарпатська митниця каже, що "бунтівні" мікроавтобуси в митному посту "Тиса" везуть неправильні посилки

Сьогодні ряд ЗМІ поширили інформацію про скупчення на українсько-угорському кордоні понад 300 мікроавтобусів, які не можуть перетнути український кордон.

У зв’язку з цим офіційно повідомляємо:

Працівники Державної митної служби України працюють із дотриманням вимог чинного законодавства і не здійснюють жодних додаткових перевірок чи операцій, окрім визначених законом.

Станом на 15:00 30 травня  в зоні митного контролю пункту пропуску "Чоп-Захонь" митного посту "Тиса" перебувало близько 25 мікроавтобусів. У кожному з них знаходилось від 3 до 9 пасажирів. 

Пасажири, які дотримались вимог до переміщення товарів через митний кордон України безперешкодно його перетнули.

Водії мікроавтобусів, які наразі перебувають на митному посту, окрім особистих речей громадян, переміщують посилки на замовлення. Деякі з них відмовляються письмово декларувати переміщувані товари та подавати документи до митного контролю. Складено кілька карток відмов. Це унеможливлює перетин кордону на законних підставах.

Крім того, проблемою є відсутність необхідних документів для переміщення посилок у громадян. Так, наприклад,  відсутні переліки товарів, що переміщуються в посилках та відповідні митні декларації CN23.

В окремих водіїв є договори, укладені із поштовими операторами, проте наявні перевищення обмежень щодо переміщення продуктів харчування чи вартості товарів понад норми (визначені в ч. 1 ст. 374 МКУ).

Усім "перевізникам" було запропоновано задекларувати товари згідно з вимогами Митного Кодексу, а обмежені до переміщення товари - здати на склад митного органу. 

Поки що жоден із водіїв не погодився на законні умови перетину кордону. На жаль, перебування їх на митному посту ускладнює перетин кордону іншим категоріям громадян. Митниця, зі свого боку, підсилила зміни на Тисі додатковими працівниками, щоб мінімізувати незручності іншим громадянам.

Мобільні групи із числа співробітників Нацполіції та СБУ перебувають за межами пункту пропуску.

У зв’язку із ситуацією, що склалася, Держмитслужба наголошує: дотримання вимог митного законодавства є обов’язковим для усіх громадян. Працівники митниці запропонували водіям та пасажирам бусиків можливі варіанти вирішення проблеми в правовому полі: вони можуть або задекларувати переміщувані товари належним чином, або передати їх до митного складу. Забезпечити повернення транспортних засобів неможливо через карантинні обмеження щодо в'їзду на територію Угорщини українців. 

Питання не може вирішуватись шляхом тиску на працівників митниці. Усі необхідні процедури мають бути здійснені, а митні платежі сплачені до бюджету. 

 

30 травня 2020р.

Теги: посилки, кордон, митниця

Коментарі

Карлсон 2020-06-01 / 23:39:15
А якого такого хрена десятки тисяч посилок ,щодня чи щотижня кордон пересікають.Чи то уже у нас від голоду люди пухнуть ? Бариги неплохо пристроїлися якоби за посилками заробітчан.А самі тонами завозять контрабас і наводняють базари італійським їдлом. При цьому податки не платять ,та ще й корупцію плодять. Десятками років цей трафік існує і дальше продовжує діяти.Цікаво чому? Думаю кожен відповіть має і вона у всіх буде одна.Бо мохната лапа таможника дуже до дармового дуляра звикла. А вот тепер маємо результат- свиня починає на стіл лізти.А бідні погранци соплі жують і дивляться як бариги їхнє авто перекидають,замість того щоб взяти і навести з ними порядок.

Hry Zaw 2020-05-31 / 16:19:04
Раніше за хабарі пропускали, а зараз хочуть з дотриманням чинного законодавства.

Шоумен 2020-05-31 / 15:11:08
іде перерозподіл потоків, грошових потоків. треба спочатку налякати, а потім підняти ставки, не по 300 -500 эвро, а по 500-700 за бус.а так нижні коментатори усе правильно пишуть.

До закарпатця 2020-05-31 / 15:09:41
Там посилок 10% інше товар! Податки неплатять і хабарі роздають!
Вонючі органи за зміну 500 баксів получить а вчитель за місяць 200 , а вьо починається з пакунків! Так як і найбільші річки з потічків!
Хабар держслужбовцем має прирівнюватись до державної зради! Бо відповідальність одна назбирай грошей роздай всі доволні! А безпорядок для хабарників то рай!

міша 2020-05-31 / 14:53:28
то нове руководство своі тарифи установило

Чорт 2020-05-31 / 13:59:22
ЦЕ КАПЕЦ! ВЛАДА ЗДУРIЛА! СЕРЕД НИХ НЕМА АДЕКВАТIВ! Можна ще танковой полк визвати!

Дорн 2020-05-31 / 12:29:01
На кордон ніколи ніхто не нагоняв ні поліцію,ні солдат,ні погранців - усі працювали в межах повноважень.При чому солдати, поліцейські, сбушники ,прикордонники то товару на КПП ? Ловить нечисть як словаки, мадяри ,румуни за межами кордонів якщо митники не спрацюють.Прикордонники Ваша "зеленка". Але таке враження що всі бажають порцію,тому заробідчани скоро сім'і потягнуть до Европи щоб не годувати "почтальонів"

Русин 2020-05-31 / 11:47:56
Молодець "Закарпатець". Правду написав . Підтримую абсолютно кожне слово. Людей вже конкретно дістали.

Закарпатець 2020-05-31 / 11:27:34
Шо там такоє запрещоноє у тих посилках шо «святі» таможеники не годні пропустити а «мудра і людяна зелена власть» нагнала вооружоних солдат? Послідний раз такі действія закончилися Майданом!!!! Думайте всі вмісті!!!! Таможеники, поліцаі , начальники, губернатори і каждий ко принимать рішення проти СВОГО НАРОДА!!!!

Дедукція 2020-05-31 / 10:36:08
Митарі та таможеники мали оголосити,що....з 20 числа шара не прокатить.Бо роками проходило. Об"явите хотя б на державной мове и народ поймет. А не так.. туй посилкм ,туй кордон ...і шо робити? Назад тисяча км пакувати? Проще і дешевше водіям спалити посилки. Але штрахи за екологію мадяри здеруть

Читач 2020-05-31 / 10:19:02
A de zatrymani fury z cygarkamy.
De reaguvannya na potik kontrobandy z Turcii.
Movcu pro tranzit polnogo po trubah ta elektryky za kordon.
Imylysya do lyudei.
Vony taki yak yanyk

до індукціі 2020-05-31 / 09:54:01
не одна хижа построілася та не один митник поіхав на море за хабарі з тих посилок, що йдуть роками і то всі знають, а зараз різко стали святими або команда зверху оби потоки чорного налу перерозподілити в правильні кармани.
Звичайно, що в тих посилках є частина бізнесу, речей на продаж, але більшість з них це передач заробітчан для рідних які виживають в Украіні, бо на диво продукти і речі в Італіі не рідко в рази дешевші і значно якісніші як наші. Чому так і як з цього виходити ???

Земляк 2020-05-31 / 06:16:00
От сучари! Навiть посилку вiд рiдних немож забрати! Коментатори хреновi, поборники крисуддя краще не пишiть нич!

Індукція 2020-05-30 / 23:29:40
Працівники Державної митної служби України працюють із дотриманням вимог чинного законодавства і не здійснюють жодних додаткових перевірок чи операцій, окрім визначених законом.
Тобто саме вчора і сьогодні діючи за попередньою згодою, організована злочинна група контрабандистів на 300 бусах вирішила прорватись через митний кордон неньки.

Прес-служба іньколи краще жувати ніж коментувати.... за Вашою логікою всі попередні часи коли ці буси ганяли туди-сюди, дні тижня на виїзд та в’їзд знають навіть діти в садочку «Працівники Державної митної служби України НЕ працюВАЛИ із дотриманням вимог чинного законодавства і не здійснюВАЛИ НАЛЕЖНИХ перевірок визначених законом.»?

Andron 2020-05-30 / 21:58:49
Откритка не доходить через укр.пошту. сміх.

1972 2020-05-30 / 21:57:04
Перетнули буси з ментовською кришою . Мусорська продажна,яка ніколи не буде країною з такими губернаторами,президентами, депутатами.

Земляк 2020-05-30 / 20:46:41
Митники пiдняли цiну, тому такий бардак! Нефёдова вернiть!!!

Пітьо 2020-05-30 / 20:37:30
Я просто в шоці від вас люди, у нас країни нормальної ніколи не буде. Не нарушайте закон, не давайте хабарів і все буде ок. Але є ж хитрі, які і гроші сунуть, лиш би їх пропустили, а потім ревуть більше за всіх, що кругом хабарники. От ті, що там стоять бусики то перша причина хабарів, вони напевно согласні зараз любі гроші дати аби тіки заїхати. З себе потрібно починати, а далі вимагати від інших дотримуватись законів.

Обізнаний до Василя 2020-05-30 / 20:26:14
Бидло то всі митники України! Вони перші хто зневажає!

Василь 2020-05-30 / 19:50:39
Чому кожне бидло рахує, що воно може зневажати Законами України???

НОВИНИ: Кримінал

11:05
/ 7
Фінансові порушення на понад 1,1 мільйона гривень виявили аудитори в освітній галузі Великоберезнянської громади
17:53
/ 1
Пенсіонера з Тячева затримали на спробі переправити до Румунії двох "водолазів"
10:40
/ 5
За фактом хуліганських дій біля ТЦК у Виноградові поліція відкрила кримінальне провадження
15:58
На Закарпатті передали ЗСУ автомобілі, які керівник ГО ввіз як гуманітарну допомогу та продавав
15:41
Справу закарпатця, який видурив у дружини військового $10,5 тис. за "звільнення з полону", передали до суду
15:31
Через Закарпаття без декларування намагалися везти з Німеччини побутової хімії на понад мільйон гривень
14:22
Жителя Велятина на Хустщині, який п'яним зарубав свого гостя сокирою, засудили до 8 років ув’язнення
11:20
/ 4
Через контрабандні сигарети 25-річний студент позбувся на кордоні з Угорщиною свого "Мерседеса"
13:12
/ 1
Злодій із Собатина протягом кількох днів виніс із магазина в Іршаві товару на 10 тис. грн
23:16
/ 3
На Берегівщині керівник одного з підрозділів Управління ДСНС на Закарпатті системно приторговував метамфетаміном
15:04
У Ганичах на Тячівщині затримали місцевого наркоторговця
10:48
/ 1
Директору та головному бухгалтеру Карпатського біосферного заповідника повідомлено про підозру
10:44
"Безправному" водієві "під кайфом", що порушив ПДР на трасі біля Середнього на Ужгородщині, виписали штрафів на 90 тис. грн
19:29
/ 2
80-річному жителю Пилипця, що застрелив собаку, "світять" до 3 років тюрми
23:33
/ 4
В Ужгороді вслід за підрядником з Харкова про підозру в розтраті майже 3 млн грн на ремонті доріг повідомлено спеціалісту з технагляду
23:08
Cуд у Тячеві звільнив від покарання підприємця, який п'яним вдарив поліцейського
14:54
У Костилівці на Рахівщині троє грабіжників у масках і зі зброєю погрозами вбивством відібрали в 79-річної жінки $8,5 тис. і "ювелірку"
17:47
Занизивши митну вартість, житель Львівщини на кордоні з Угорщиною "позбувся" трактора, вартістю 1,5 млн грн
14:39
/ 2
Судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади в Ужгороді
11:07
Житель Середнього Водяного на Тячівщині п'яним викрав авто сусіда і скоїв на ньому дві ДТП
01:16
Ужгородець погрожував свої дружині гранатою
20:47
/ 2
38-річний мукачівець протягом року розраховувався за покупки карткою, загубленою пенсіонером
19:41
/ 2
У Нижніх Воротах зіткнулися мукачівська BMW та івано-франківське Renault, водій останнього загинув
14:05
Житель Туриці, що на Ужгородщині, зберігав вдома дві бойові гранати