Закарпатське КРУ дослідило ефективність використання державних ресурсів в закарпатському управлінні Пенсійного фонду

Майже четверта частина населення Закарпатської області – пенсіонери. За офіційною статистикою, у краї частка пенсіонерів у загальній кількості населення протягом 2005-2006 років в середньому становила 22,6 % (на 1 тис. населення припадає 226 осіб пенсійного віку). Загальна чисельність осіб, які отримують пенсії та допомоги і зареєстровані в органах Пенсійного фонду на кінець 2007 року становила 281 397 осіб. Гідне життя людям похилого віку - одне з основних завдань Уряду України. Саме тому питанням правильного нарахування пенсій, своєчасної виплати, якнайповнішому наповненню бюджету Пенсійного фонду в Україні приділяється особлива увага. Активно долучається до роботи в цьому напрямі й Державна контрольно-ревізійна служба України. Зокрема, нещодавно КРУ в Закарпатській області завершило участь в аудиторському дослідженні на тему «Ефективність використання державних ресурсів в головному управлінні Пенсійного фонду України в Закарпатській області за 2005-2006 роки та 9 місяців 2007 року». Ця робота проводилася згідно з Планом роботи відділу аудиту бюджетних програм та місцевих бюджетів КРУ в Закарпатській області.

Закарпатське КРУ дослідило ефективність використання державних ресурсів в закарпатському управлінні Пенсійного фонду

Як з’ясували працівники КРУ в рамках дослідження, доходи  бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області  щорічно зростають: якщо у 2005 році фактичний обсяг доходної частини бюджету Фонду склав 1275,5 млн. грн., то у 2006 році цей показник сягнув 1374 млн. грн., а за 9 місяців 2007 року доходна частина бюджету Фонду склала 1353,8 млн. грн. Найбільшу питому вагу в бюджеті Пенсійного фонду - 57,3% складають власні надходження. За досліджуваний період власні надходження фонду також мають тенденцію до росту. Але й попри це, щорічно при затвердженні бюджету головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області видатки  Фонду перевищують доходи: у 2005 році перевищення видатків над доходами  склало 129,6 млн. грн., у 2006 році – 146 млн. грн., на 2007 рік – 230,3 млн. грн.  Внаслідок того, що потреба в коштах на виплату пенсій та допомоги за рахунок власних надходжень була забезпечена в дослідженому періоді всього на 61,3 %, стало необхідністю  отримання коштів в порядку перерозподілу на суму 503,9 млн. грн.
Результати аудиторського дослідження засвідчили про існування ряду причин, що перешкоджають наповненню бюджету Пенсійного фонду, про них – детальніше.
По-перше, через встановлені законодавством пільги та обмеження в нарахуванні та сплаті внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування не було додатково залучено лише за досліджуваний період понад 145 мільйонів гривень до бюджету Пенсійного фонду. Ці кошти не надійшли через існування системи спрощеного оподаткування, втрати від чього складають 73 829 тис. грн., через встановлення максимальної величини витрат на оплату праці, з яких справляються страхові внески призвело до недоотримання доходів - 43 554 тис. грн., через встановлення пільг зі сплати внесків – 27 626 тис. грн.
Друга причина  — відсутність контролю зі сторони банківських установ за пропорційним перерахуванням  пенсійних внесків платниками  при отримані  коштів для виплати заробітної плати, невідповідність нормативних актів в частині здійснення контролю за повнотою сплати збору при купівлі-продажу нерухомого майна. Саме це, на думку аудиторів КРУ, не дає можливості органам Пенсійного фонду області здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю надходжень  коштів до Фонду.
Третя причина, яка перешкоджає збільшенню надходжень до бюджету Пенсійного фонду, — недостатня робота зі сторони окремих робочих груп, створених при райдержадміністраціях та міських радах щодо здійснення заходів з забезпечення легалізації найманої робочої сили та виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки. Найкраще в цьому напрямку працювала робоча група в Рахівському районі, якою проведено 258 перевірок суб’єктів підприємницької діяльності на предмет використання праці осіб, з якими не укладено трудові угоди та виявлено порушення в кожному другому із перевірених об’єктів. За наслідками  проведених перевірок робочими групами орієнтовно розраховано додаткові надходження до Пенсійного фонду в сумі 622 тис. грн.
Наступною причиною є, за гіпотезою працівників КРУ, недієвість належного механізму впливу до суб’єктів господарювання та арбітражних керуючих щодо погашення боргів до Пенсійного фонду. Через це, не спостерігається зменшення обсягу заборгованості шляхом її оплати, а навпаки, зменшення заборгованості відбувається інколи через її списання. Загалом за досліджуваний період органами Пенсійного Фонду списано заборгованості ліквідованих підприємств на суму 1 131 тис. грн.
Крім цих причин аудитори наводять ще й недостатню роботу в частині пошуку шляхів зменшення видатків та економного  використання фінансових ресурсів Пенсійного фонду.         За результатами аудиторського дослідження аудиторською групою надано ряд пропозицій, які потребують вирішення, як на рівні головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області так і на рівні місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Прес-служба КРУ в Закарпатській області
06 березня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:25
Переправнику з Мукачева, що "заробив" на "ухилянтові" $8000, призначили заставу 151 тис. грн
17:37
Пасажирам потяга з Чопа до Праги загрожують штрафи до €5000 євро
11:43
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим Героєм Тарасом Гаврішем
11:28
Системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляє в Ужгороді завод Jabil Circuit, масово імпортуються в росію – "Слідство.Інфо"
11:07
/ 1
У Негрові Мукачівської громади прощатимуться з полеглим Героєм Миколою Батриним
19:00
/ 5
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 40
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 14
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
» Всі новини