Еко-активісти в Ужгороді з'ясовували, чи готові містяни сортувати сміття (ФОТО)

Чи готові ужгородці сортувати сміття – з’ясувати це спробували працівники ГО «Екосфера», провівши анонімне опитування мешканців міста, які живуть у багатоповерхівках та самостійно управляють своїм житловим фондом через ОСББ.

Еко-активісти в Ужгороді з'ясовували, чи готові містяни сортувати сміття (ФОТО)

Всього було опитано 250 осіб.

На сьогодні 93 % опитаних мешканців Ужгорода переконані, що сортувати сміття потрібно. Однак сортують його лише 16 %, інші – ні. Сортують переважно скло, папір та пластик – відповідно до контейнерів, розставлених ТОВ «АВЕ-Ужгород» на сміттєвих майданчиках міста. При чому найбільше громадян сортують пластик (43 %), скло і папір сортують 28 % та 29 % опитаних. Лише 2 % опитаних відсортовують також органічні відходи – залишки їжі, відходи від очищення овочів, фруктів.

Ті мешканці, які вважають, що сортувати свої побутові відходи потрібно, але самі не сортують, кажуть, що не роблять цього, бо майданчики з контейнерами для сортування сміття знаходяться задалеко від їхнього житла. Таких респондентів – 93 %. Вони сподіваються, що також почнуть сортувати сміття, якщо біля їхніх будинків будуть встановлені потрібні контейнери. І лише 7 % опитаних ужгородців сказали, що не сортують сміття, бо не хочуть робити цього.

Тим часом у Тернополі запроваджується система примусового сортування сміття для містян. У багатоквартирних будинках заварюються сміттєпроводи, а на прибудинкових територіях встановлюються контейнери для селективного збору пластику та скла. У Львові сортують сміття ще з 2010 року, а із загостренням проблеми з полігоном у Грибовичах, у місті запроваджена спеціальна освітньо-інформаційна програма, щоб заохотити громадян сортувати сміття, цим самим скорочуючи загальні його об’єми для вивозу на полігон. Підготовлені також спеціальні інтерактивні карти розміщення пунктів вторсировини, куди містяни також можуть принести своє відсортоване сміття. 

У Миргороді почали сортувати сміття з 2016 року. Тут сортують скло, папір, пластик та металеві бляшанки. При чому цим займається комунальне підприємство «Спецавтотранс» у партнерстві з німецькою фірмою SSI Schafer. Контейнери у місто поставили німецькі партнери, а міська влада розпочала освітньо-інформаційну кампанію, зокрема у дитячих садочках та школах. Мешканці Миргорода так активно розпочали селективний збір ТПВ, що на початках втор сировину не встигали відправляти на переробку. Щороку комунальне підприємство заробляє на вторсировині 300 тис. грн.  

Сортують сміття і в Харкові: окремо скло, пластик і папір. У Харкові є не тільки мобільні станції сортування сміття, а й стаціонарна. Вона знаходиться у центрі міста. Станцію ресайклінгу відкрили працівники ГО «Я сортую». Там навчають містян сортувати сміття та проводять лекції. Для сортування сміття фахівці у Харкові розробили також мобільний додаток. Нова програма допомагає тим, хто сортує сировину для переробки, та самим переробникам, знайти одне одного.

У Кропивницькому компостують опале листя, яке звозять з усього міста. А в Києві вже відкрили першу станцію повного циклу – коли вся вторсировина проходить глибоке сортування, пресується і відвантажується переробним підприємствам і заготовельникам з одного місця. На станції площею 200 квадратних метрів розташовано близько 40 контейнерів для пластику, скла, паперу та металів. Також тут прийматимуть вживані батарейки, одяг і взуття, яке ще можна використати. У планах організаторів – представникам громадського проекту «Україна без сміття» – протягом року розпочати переробку зібраних пластикових відходів і заснувати Recycling-майстерню, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ГО «Екосфера».

Раніше ми вже повідомляли, що протягом останніх 5 років Ужгород демонструє позитивну динаміку у селективному зборі сміття через контейнери ТОВ «АВЕ-Ужгород». У 2017 році через контейнери збирали до 14 % вторсировини від загальної кількості зібраних та вивезених на полігон ТПВ відходів. 

Нагадаємо, що ЗУ «Про відходи» заборонено захоронювати ТПВ без попереднього сортування та відбору того сміття, яке може бути повторно використано у якості сировини.

Реалізація ініціативи «Ужгород – нуль відходів» відбувається за підтримки Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” від Інституту “Республіка” та Національного Демократичного Інституту.

26 лютого 2019р.

Теги: сміття, сортування

Коментарі

Громаді 2019-03-07 / 14:51:17
Ваша хамська манера спілкуватися просто вражає. Яка громада, такий і благоустрій...

Богданці 2019-03-07 / 14:49:33
Так, відсортоване сміття вивозиться окремо, досортовується і продається на переробку. Це одна з доходних статей ТОВ "АВЕ-Ужгород". Чим більше "АВЕ-Ужгород" збиратиме вторсировини через контейнери, тим більше матиме ресурсів для закупки нових контейнерів для селективного збору сміття.

Громада 2019-02-26 / 18:37:43
Про шо ви пишите тупні, звичайне сміття не вивозитсю, свалки під вікнами стоять, спочатку навчітся сміття вчасно вивозити а потім сортувати!!

Богданка 2019-02-26 / 17:54:47
Думаю, що ужгородці мали б більше ентузіазму, якби знали, як утилізують і чи взагалі відправляють на переробку відсортоване сміття. Чи все вивозять на звалище? Хтось володіє інформацією конкретно про стан справ в Ужгороді?

НОВИНИ: Соціо

11:04
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
/ 3
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
» Всі новини