Лютнева погода ще не радувала нас особливим теплом та сонечком, однак, не дивлячись на це, закарпатські вогнеборці вже неодноразово виїздили на гасіння пожеж сухої трави, чагарників та сміття. Так, лише за ці вихідні біло-червоні машини 17 разів мчали на ліквідацію загорань в екосистемах краю. Найбільше сухостою горіло на Мукачівщині та Ужгородщині (по 6 випадків).
Страшно уявити, що буде далі, адже подібні виклики у рази почастішають одразу по тому, як над Закарпаттям запанує тепла та суха погода. Особливо ситуація загостриться, коли населення активно розпочне впорядковувати присадибні та дачні ділянки, намагаючись позбавитися від опалого минулорічного листя, сухої трави, чи іншого мотлоху найменш трудомістким способом – спалюванням. Прикро, але такі горе-прибиральники не переймаються, що для вогняної стихії потрібно дуже мало‚ щоб «вирватися» з-під людської опіки й почати нищити все на своєму шляху, завдаючи численних матеріальних збитків‚ або ж навіть травмуючи самих ініціаторів прибирання. А про непоправну шкоду, яку завдають самопали екології, фауні та флорі рідного краю, й годі говорити. І все ж рятувальник сподіваються, що здоровий глузд краян переможе над бажанням «поприбирати» за допомогою відкритого вогню.
Отож, рятувальники звертаються до всіх закарпатців із застереженням і проханням: перед тим, як починати прибирати територію приватного обійстя чи підприємства варто ще раз подумати про можливі негативні наслідки, і якщо виникають найменші сумніви щодо безпеки, то краще багаття не розкладати, тоді ні здоров’я, ні кишеня не постраждає, повідомляють в У ДСНС України у Закарпатській області.