Глава УПЦ МП Онуфрій втратив канонічність і титул митрополита Київського

Глава Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Онуфрій офіційно втратив титул митрополита Київського.

Про це повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря.

"Як відомо з листа, який надіслав святійший Вселенський патріарх Митрополиту Онуфрію, з моменту обрання канонічного предстоятеля православної церкви України він втрачає право на цей титул", - сказав він.

"Тобто з точки зору вселенського православ’я, присутність Московського патріархату на території України вже не відповідає канонам, а канонам відповідає якраз перебування в помісній Українській православній церкві", - пояснив архієпископ.

Євстратій Зоря додав при цьому, що з точки державного законодавства, російська церква може існувати в Україні, але він висловив думку, що віряни поступово переходитимуть у канонічну об’єднану українську церкву.

Як повідомлялося, у суботу об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви.

Офіційною назвою новоутвореної автокефальної православної церкви є Православна церква України.

Вселенський патріарх Варфоломій запросив новообраного предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на вручення томосу до Стамбула 6 січня.

16 грудня 2018р.

Теги: Онуфрій, УПЦ, томос

Коментарі

Степан Крук -До степана 2018-12-18 / 10:47:04
Саме так! Прийшло прозріння! Хоч певний час віряни будуть ходити за звичкою в мордорські храми. Бо церква для багатьох, особливо літніх людей, це ще й площадка для спілкування: Маря хоче взнати останні новини в Гані, а Ганю можна побачити тільки в РПЦ... Та це тимчасове явище...

До степана 2018-12-17 / 22:49:43
Якщо так ... То цій ситаційі ... Вони тепер повинні упцмп. Всі дружно і весело перейди до нового канонічного очільника і церкви.
Принаймні так підказує здоровий глузд і логіка стану речей .

Вуву 2018-12-17 / 22:44:58
Дякую ... Обовязково перегляну.
А заодно і інші деякі джерала.
Буду робити "работу над ошібкамі"

бувший хустянин 2018-12-17 / 22:30:47

ВуВу

Церква в Україні. Історія за 6 хвилин.
https://www.facebook.com/RadioSvoboda.Org/videos/804769676527994/

Степан Крук -Вуву 2018-12-17 / 21:45:13
Не парся, Вуву! Вселенський патріарх офіційно заявив, що руська православна церква НІКОЛИ не отримувала Томосу! Тим паче, та котру 2 вересня 1943 року організував Й.Сталін - РПЦ МП. Це самозвана структура...

Вуву 2018-12-17 / 19:29:54
Наскільки мені відомо ... Рпц. Має томос.
Який вони фактично вирвали у вселеньського патріарха ... Увязнивши його в паліті ... під час візиту до москви ... ще в часи правління івана грозного.
З того часу ні один вселенський патріарх до москви не йіздив.
А те що є така (начебто) інформація що вони томосу ... ВЗАГАЛІ НЕ МАЮТЬ ... то це або під питанням або якийсь сумнів.
А неканонічними вони вважаються вже після того ... як в односторонньому порядку вийшли з під омафору вселенського патріарха.
Тбт. Припинили євхарестичне спілкування і розірвали всі контакти.
Правда що з фанаря ... Заявили ... Що вони з рпц зі свого боку стосунки не розриватимть а чекатимуть з надією того що там правильно зрозуміють рішення всп. ... І по певному часі знову навернуться в лоно матері церкви.
Я знаю це так.
Тбт. Йім дали шанс. А як там далі буде ...... Зрешто то не наша церква.

Степан Крук 2018-12-17 / 11:00:23
РПЦ МП (УПЦ МП)- це аферистичні утворення, котрі ні честі, ні совісті,а ні Томосу не мають!!!

Степан Крук 2018-12-17 / 10:55:38
Неофіт - особа відсторонена від канонічної церкви. УПЦ МП (РПЦ МП),як заявив Вселенський патріарх, не є канонічною церквою. Отже, Онуфрій є "старовер", котрий до напівмір не звик: "Два по-сто в одну посудину...",а потім "Мурка". Та Бог з ним (чи нехай собі там з Богом спочиває),важливо інше - Україна вже не є канонічною територією московського путлерівського патріархату!

ДО СТЕПАНА 2018-12-17 / 10:12:25
ТЕПЕР онуфрій вже не сектант.
А неофіт ... Якщо по канонічному.
(То це є особа відсторонена від виконання церковних обовязеів або сану. Самоусунення або самозречення .
Неофітом в свій час ... був нині покійний ... Блаженний любомир гузар).

Вуву 2018-12-17 / 10:02:52
Інколи так буває ... Рідко буває.
Але буває.
Коли людина має свою думку і переконання ... Але змушена йти сама проти себе .
Певною мірою це теж відвага і подвиг.
Але БІЛЬШІСТЬ буде думати що це слабодухість .

Степан Крук 2018-12-17 / 09:47:05
Коли спостерігаю, як у ватників та "старообрядців" горять пукани, вкотре переконуюся в Божому благословінні Православної Церкви України очолюваної блаженнішим метрополитом всієї України Епіфанієм. Хай Господь оберігає його і Україну!

Іван 2018-12-17 / 09:00:39
Ісе ко написав?

Тим що нижче 2018-12-17 / 08:55:05
Вам краще .гратися. разом поміж собою а не з вуву.

До івана 2018-12-17 / 06:25:48
А це того що я в суботу приймав ванну
:-))
Ще які питання є ?

Вуву 2018-12-17 / 06:04:26
Я нікого ... Ні в чому не переконую.
Мені цього не потрібно . І я цим не зайиаюсь.
Я просто виказую свою думку(и).

Іван 2018-12-17 / 05:44:01
Вуву, чому у тебе піна з рота лізе?

Аксакал 2018-12-17 / 05:36:14
Вуву, у тебе в голові
демони совокупляються.

Вуву 2018-12-16 / 22:34:23
Томос це та "бумажка" за яку всі православні тепер мають платити баблом без строку давності.
Це не є те про що мріяли віряни .
Це не те що хоче "все" наше духовенство.Це не справедливо
Це не по божому.
Ми не повинні бути рабами вселенського патріарха ... Хочаб тому що ми ... ВЖЕ РАБИ БОЖІ.
ДВІЧІ РАБАМИ БУТИ НЕМОЖНА.
На превеликий жаль це не радість а ейфорія ... А вона минає швидко ... І вертається розум.

Вуву 2018-12-16 / 22:23:37
Хоч стьопа ти грекокатолик ... Але ...
Ой пімнеш мойі слова стьопа ... Ще нераз пімнеш.
На все свій час.

Степан Крук -вуву 2018-12-16 / 20:53:42
Не дивися рашен ТВ! Це шкідливо для організму: пронос, блювота,нудота! РІШЕННЯ ПРИЙНЯВ ВСЕЛЕНСЬКИЙ СОБОР, а не Ворфоломій особисто, сонце гроба мать!!!!!!!!!!!!!!!!

НОВИНИ: Різне

20:55
Велика родина за святковою вечерею: як вибрати зручний стіл
21:54
Jooble – кращий сайт для пошуку роботи, і ось чому
15:05
Що таке крафт папір і яка його сфера застосування?
02:11
/ 2
Фіцо назвав "пердінням" збір словаками €4 млн для України
15:18
/ 1
Косметичний ремонт у помешканні - як підготуватися, щоб все пройшло як і годиться
14:40
Поляки розблокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною – ДПСУ
13:08
Чи потрібен вугільний фільтр для води
20:07
Якими бувають стаканчики
16:56
Як доглядати за біговими кросівками: поради та трюки
16:30
Як купити вуличний ліхтар: особливості вибору якісного приладу
16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
» Всі новини