Закарпатські гирьовики повернулися переможцями з чемпіонату світу (ВІДЕО)

У польському місті Ольштин на Чемпіонаті Європи серед клубів з гирьового спорту збірна України зуміла вибороти друге загальнокомандне місце.

Це другий подібний турнір на континенті. У складі синьо-жовтої збірної виступали і троє закарпатців, які перемогли кожен у своїй вправі.

Василь ПОТОКІЙ, чемпіон світу з гирьового спорту

Брали участь 8 клубів із 5 країн Європи, у тому числі і з України. Нашу державу команда «AKLU — Fit Life», до складу якої входили спортсмени Асоціації гирьового спорту України та фітнес-центру Fit Life. Входили 11 спортсменів, у результаті зайняли друге загальнокомандне місце. Є у нас особисті як золоті, срібні та бронзові нагороди, а також перемога у естафеті. Майже усі наші спортсмени стали переможцями, є два третіх місця і одне – друге, решта стали чемпіонами Європи серед клубів цього року.

Із вагомими здобутками закарпатські гирьовики повернулися і з Чемпіонату світу, який цьогоріч уперше був проведений Всесвітньою федерацією гирьового спорту в італійському місті Ванцагелло.

У загальнокомандному заліку ми стали третіми, випередивши шотландців у останній день змагань. Першими стали італійці, другі – білоруси. У нас спортсмени виступали як серед аматорів, так і у групі еліт. Щодо закарпатців. То, Надія Воронова виграла Чемпіонат світу серед аматорів (16 кг /ривок 196 раз), Микола Прокоп також виступав у довгому циклі і став переможцем серед аматорів (24 кг/поштовх довгим циклом -50 раз). Андрій Яремус (24 кг/ поштовх 130 / ривок 201/раз) став переможцем, Михайло Тупиця та я перемогли у категорії еліт (Потокій:32 кг /поштовх 94/ривок 135 раз; Тупиця 32 кг/ поштовх 80/ривок 108 раз), а Вадим Рошканюк виборов третє місце серед ветеранів (24 кг/поштовх довгим циклом -52 рази).

Микола Прокоп – один із новоспечених чемпіонів світу з гирьового спорту. Через травму в Італії довелося виступати у змаганнях серед аматорів, підіймаючи гирі вагою 24 кг. У вправі довгий цикл закарпатець і здобув золоту нагороду світових змагань. Також, кількома місяцями раніше Микола на Кубку України серед дорослих виконав норматив майстра спорту.

Микола ПРОКОП,  чемпіон світу з гирьового спорту

Напередодні Чемпіонату світу в Італії, який відбувався поблизу Мілану, отримав травму, яка не дозволила мені виступати у категорії «еліт» та підіймати важчі гирі (32 кг). Через травму пропустив кілька місяців тренувань. Виступив у змаганнях серед аматорів, там дещо легше було – трохи менше конкуренції і менша вага гирь. Вдалося виграти перше місце, підіймав гирі 24 кг у вправі довгий цикл.

Після успішних виступів на світових та європейських стартах, закарпатці уже розпочали підготовку до всеукраїнських змагань, які стануть відбірковими на континентальні першості. А уже 5-7 жовтня змагатимуться за призи Відкритого Кубку Асоціації гирьового спорту України, який прийматиме Львів.