В Івано-Франківську не знають, як впоратися з циганами, що окупували місто

Частина з них приїхали, тікаючи від свого барона, з Закарпаття, інші – після погромів таборів закарпатських циганів на Львівщині та Тернопільщині.

В Івано-Франківську не знають, як впоратися з циганами, що окупували місто

В Івано-Франківську роми живуть уже давно. Частина оселилася на околиці в Пасічній – у хащах на березі Бистриці, частина – на сміттєзвалищі у селі Рибному.

Є й такі, що винаймають квартири. Та в середині липня в місті з’явилося ще одне поселення – у привокзальному сквері.

Роми в Івано-Франківськ приїхали, тікаючи від свого барона

За інформацією «Репортера», зараз у Франківську є приблизно дві сотні ромів. Більшість переїхала із Закарпаття через конфлікт зі своїм бароном. Ті, що мешкають у місті давно, – клопотів не завдають. Вони розуміють, що можуть втратити соціальні виплати, якщо їх раптом помітять за жебракуванням. Намагаються десь підробляти, мають налагоджений побут і не зацікавлені в тому, щоб їх звідси виселяли, тому з містянами не конфліктують. Інша справа – заїжджі, які нещодавно поселилися у привокзальному сквері. Франківці почали нарікати, що «гості» поводяться нахабно, подекуди навіть агресивно. У поліції скарги почули і просто розігнали табір.

 

Так, у вівторок, 4 вересня, на оперативній нараді у міського голови заступник начальника івано-франківського відділу поліції Володимир Гаврилаш повідомив: «привокзальний сквер очистили від безхатьків та ромів». Нині там поприбирали і встановили цілодобове патрулювання, тож франківці ніби можуть бути спокійні.

«Проблема набула трохи резонансу. Мені мешканці навіть у фейсбуці писали. Ми провели превентивні заходи, прибрали територію і встановили цілодобовий пост – з 8:00 до 20:00 чергують працівники міського відділку, з 20:00 до 8:00 – патрульні», – доповів Гаврилаш.

Однак, як розповів виконуючий обов’язки керівника Муніципальної варти Михайло Шутак, далеко роми не пішли – вони розбили табір біля «Вічного вогню».

«Ми працювали з ними, відколи вони приїхали. У понеділок прийшли з поліцією і добрим словом просили їх піти, – розповідає Шутак. – Думали, вони зовсім з міста поїдуть, а вони розклалися біля «Вічного вогню». Ми з цим нічого не можемо вдіяти. Єдине, проводимо профілактичні бесіди. Вони всі там розумні, навіть юристів приводять. Одного разу нам адвокат розповідав, що, проганяючи ромів, ми вчиняємо геноцид, бо вони теж громадяни України і мають права».

Зазвичай, говорить Михайло Шутак, до Івано-Франківська приїжд­жають жителі Закарпаття. Та на цей раз роми приїхали з Львівської та Тернопільської областей.

«Вони їдуть в Івано-Франківськ, бо тут почуваються під захистом, – пояснює директор Будинку нічного перебування Іван Боберський. – Після інциденту у Львові, коли там розгромили табір, у нас біля табору на Бистриці кілька днів чергувала поліція. Циганська пошта працює швидко. Вони зрозуміли, що у нашому місті сприятливі умови для їхнього перебування. Тим більше, люди в нас добрі і їм допомагають».

Ганяти ромів з місця на місце – не вихід, вважає Боберський. Він переконаний, потрібно діяти кардинально – притягувати їх до адміністративної відповідальності.

«Нині ми опікуємося ромами, що живуть на березі Бистриці. Забезпечуємо їм соціальний супровід, скеровуємо в релігійні організації, які надають освітні послуги, – розповідає Іван Боберський. – До табору, що оселився на вокзалі, стосунку не маємо. Але наш соціальний патруль туди навідувався. Пояснювали, що є заклад, де вони можуть отримати соціальні послуги та переночувати. Та вони не пішли з нами на співпрацю. Мовляв, такий вже в них стиль життя».

06 вересня 2018р.

Теги: Фото ілюстративне

Коментарі

Ноті 2018-09-07 / 19:28:45
Чим більше циганів обхожуєте і охороняєте, тим більше вони сідатимуть на голову!

Читач 2018-09-06 / 12:12:16
Старі люди розповідали, ще за мадярів коли мадярські поліції заходили в якесь село з одного боку, то брудні цигани пробкою вилітали з іншого боку села, бо могли за свою поведінку і спосіб життя дістати від поліцая палкою по плечах. Ці люди по доброму не розуміють, вони розуміють тільки мову палиці! Час не змінив нічого в головах цих людей і не міг змінити, бо вони перш за все не хочуть цих змін.

НОВИНИ: Соціо

21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 6
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
» Всі новини