"Щасливі діти" взялися вирішити екологічні проблеми з громадою Кам'яниці (ФОТО)

Громадська організація «Щасливі діти» презентувала новий проект «Екоініціатива «Остра» - вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття».

"Щасливі діти" взялися вирішити екологічні проблеми з громадою Кам'яниці (ФОТО)

Мета проекту --  залучити громаду села Кам’яниця до захисту та збереження об’єкту природоохоронного фонду, який знаходиться на її території, вирішення екологічних проблем ландшафтного парку «Остра». 

Як розповіла Людмила Сюзева, керівниця проекту, співзасновниця ГО «Щасливі діти», участь в екологічних проектах організації стала традиційною. «Проект «Екоініціатива «Остра» - вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття» реалізовується у рамках «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, - каже Людмила Сюзева. – З усієї України відібрано 14 проектів, серед яких і наш. Мета проекту -- згуртувати жителів села Кам’яниця навколо захисту  і збереження природоохоронного об’єкту. Підвищити свідомість та екологічну відповідальність. Ми будемо працювати з 45 дітьми з Кам’яниці, перше заняття вже відбулося, діти дуже активні і допитливі». 

Під час проекту не тільки відбуватиметься навчання з дітьми, заплановані масштабні заходи, до яких планують залучити всіх жителів. Зокрема, Ековіче, під час якого напрацюють програму наступних заходів. «На Ековіче плануємо залучити різних експертів, а також обговоримо грантові можливості для Кам’яниці у сфері захисту навколишнього середовища. Плануємо також встановити інформаційний стенд про ландшафтний парк «Остра», щоб максимально інформувати населення про ще одну пам’ятку села крім Невицького замку. Наше завдання -- максимально інформування населення про такий цікавий екооб’єкт».

Заказник «Остра» був створений у липні 2012 року для збереження унікального для України типу ландшафтів низкогір’я вулканічної гряди та як важливий вузол сполучення екомережі Ужгородського району з екомережею Словацької Республіки. Марія Коваль-Мазюта, сільська голова Кам’яницької сільської ради, до території якої належить «Остра», розповіла, що раніше на цих 20-ти гектарах були сади радгоспу. За багато років тут відновилися  луки і чагарники. «Багато кущів глоду, які при цвітінні перетворюються на казкове диво. Росте ожина, калина. Є джерело питної води, багато квітів і грибів, -- коментує Марія Коваль-Мазюта. -- Закарпатська облрада у 2012 році оголосила цю територію об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Доробляються документи з оформлення земельної ділянки. Завершилося обстеження ґрунтів. Загалом це територія виділена, чітко окреслені межі». 

Сільська голова втішена, що знайшлася організація, яка так креативно і відповідально підійшла до екоосвіти та підвищення екосвідомості громади. «Вони про це не просто говорять, але й роблять! Я бачила цих дітей, їхнє захоплення і бажання приходити на заняття з самого ранку»,- каже Марія Коваль-Мазюта. Місцева школа та дитсадок мають свої екозаходи, але вперше екопрограма систематизована і залучає всіх до участі. Ініціативу ГО «Щасливі діти» активно підтримали і місцеві депутати, навіть планують забезпечувати учасників екошколи харчуванням.

Людмила Сюзева також відзначила, що жителі Кам’яниці активно починають сортувати сміття. А дітей захоплюють приклади, які демонструють, що можна виготовити з вторсировини. «Ми робили з макулатури крафтові листівки, то діти сказали, що робитимуть такі і вдома,- додає Людмила. - З дітками екошколи ми також розробимо буклет про «Остру», що такий заказник є, що там дозволено робити, що заборонено тощо». 

Ще один з цікавих заходів, які планує ГО «Щасливі діти» в рамках проекту», -- ЕкоАртПікнік, який об’єднає просвітницькі заходи, екоквести та екоестафети. А також захопливі майстеркласи та виступи гуртів художньої самодіяльності, яких у Кам’яниці є досить багато, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородькому прес-клубі.

11 липня 2018р.

Теги: Щасливі діти, Остра, Кам'яниця, Сюзева, Коваль-Мазюта

Коментарі

Небайдужий 2019-12-11 / 17:04:15
"Багато кущів глоду, які при цвітінні перетворюються на казкове диво. Росте ожина, калина. Є джерело питної води, багато квітів і грибів"- всього цього нема. Вже стерли з лиця землі з верхнім шаром грунту.

Небайдужий 2019-12-11 / 16:59:59
ОГо. То Сюзєва отримала ділянку в Кам’яниці саме в цьому заповіднику?

Карамелька 2018-07-12 / 16:37:02
До небайдужого: за свій герб переживайте, бо із злоби росте не лиш борщовик , а й роги з копитами, та ще довгий чорний хвіст. Бр-р-р....бридко...

1479 2018-07-12 / 15:44:16
Борщівник проблема не одної Кам'яниці,а України в цілому,це по-перше,а по-друге для його знешкодження потрібна спеціальна техніка,ресурси і не один рік боротьби.

111 2018-07-12 / 10:31:14
Борщовиком не діти мають займатися, а дорослі. Це досить небезпечно.

Небайдужий 2018-07-11 / 23:00:55
Не забудьте за борщовик, бо скоро на гербі Кам'яниці треба буде малювати лиш ту рослину.

Мартин 2018-07-11 / 16:22:01
Бо насправді саме з таких безкорисливих ініціатив і починаються великі справи. Підтримую дівчат.

Вуйко з горба 2018-07-11 / 15:45:26
Файно !

НОВИНИ: Соціо

00:08
/ 1
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 5
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 2
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
» Всі новини