АКТУАЛЬНИЙ КОМЕНТАР. Зима не за горами: Відпочиньте у Карпатах!

Один з найбільших розділів виданого путівника "Закарпаття туристичне" присвячений зимовому відпочинку в горах. І це зрозуміло: Закарпаття - найперспективніший регіон для розвитку гірськолижного туризму в Україні. Сприятливий клімат, наявність різних за висотою і рельєфом гірських вершин - значна підмога у розвитку відповідних курортів.

Віктор Балога, Віктор Ющенко та Юрій Костенко
Віктор Балога, Віктор Ющенко та Юрій Костенко
Гори займають дві третини території Закарпатської області, і майже скрізь є гірськолижні бази, які можуть задовольнити потреби найвибагливіших шанувальників зимових видів спорту.

— Зимовий відпочинок у горах набуває все більшої популярності, розповідає кореспонденту УКРІНФОРМу начальник управління з питань європейської інтеграції, туризму і курортів облдержадміністрації Олександр Марченко. Особливим попитом користуються путівки на період новорічно-різдвяних свят. Їх розкуповують заздалегідь, за кілька місяців до січня. Покататися на лижах, подихати свіжим гірським повітрям, набратися незабутніх вражень до нас приїжджають гості чи не з усієї України, навіть з-за кордону. Правду кажуть: кращими від гір можуть бути тільки гори!

До послуг гостей Закарпаття - 299 санаторно-курортних, туристично-рекреаційних та готельних закладів, у яких одночасно можна розмістити 21 тисячу чоловік. Чимало з них розраховані на зимовий відпочинок, зокрема 69 гірськолижних витягів. Придбано і 20 ратраків, які використовуються для вирівнювання снігового покриву трас. Функціонують у нас і 44 прокатні пункти гірськолижного спорядження.

Одним з найпопулярніших місць зимового відпочинку, продовжує Олександр Марченко, вважається село Пилипець Міжгірського району, де діють кілька турбаз і витягів. До послуг гірськолижників - і спортивно-оздоровчий комплекс "Синяк" /Мукачівський район/, гірсько-лижний комплекс "Форель" /Воловецький район/, туристичний комплекс "Драгобрат" /Рахівський район/, гірськолижна база "Красія" /Великоберезнянський район/. Бугельні і крісельні витяги діють також на горах Лопош, Пішконя, Стрижень та інших.

Бувають періоди, коли спеціалізовані зимові туристичні заклади перевантажені, тоді на виручку приходить так званий "зелений" /сільський/ туризм. Це - специфічний відпочинок у сільській місцевості, в приватному секторі.Проживання, харчування й обслуговування туристів забезпечує сільська родина. Особливим попитом цей вид відпочинку користується у жителів великих промислових центрів, які, вирвавшись з міської суєти, шуму і загазованості, хочуть просто розслабитися в сільській тиші, насолодитися чарівною гірською природою, посмакувати натуральними і поживними стравами.

Звісно, гостей охоче приймають і сільські газди з тих населених пунктів, на околицях яких діють лижні спуски. Маючи можливість кататися, туристи разом з тим знайомляться з побутом верховинців, їхніми кухнею, традиціями і звичаями. Та й ціни на послуги селян досить помірні. Спілки сільського туризму діють вже у всіх районах нашого краю, та особливо активно - у Рахівському, Ужгородському, Міжгірському, Воловецькому та деяких інших районах.

Триває робота щодо розирення бази зимового відпочинку в гірському краї. Реалізуються кілька інвестиційних проектів, нарощуються потужності вже діючих туристичних об'єктів. Так, поблизу санаторію "Синяк" передбачено будівництво чотирьох канатно-бугельних, 11 крісельних гірськолижних витягів та ряду об'єктів туристичного призначення. На сесіях міської та сільських рад Перечинського району прийнято рішення щодо відведення й резервування земель оздоровчого призначення і встановлення меж охоронних зон, виготовляється картографічний матеріал. В Ужгородському районі розроблена схематична карта розміщення резервних інвестиційно привабливих територій для будівництва туристичних об'єктів. У Хустському районі затверджено генеральний план забудови курортної зони державного значення в селі Шаян.

Передбачені й нові об'єкти зимового туризму, підкреслює Олександр Марченко. Ось окремі з них: оздоровчий комплекс на сто місць з канатно-буксирувальною дорогою в райцентрі Міжгір'я; реконструкція бази відпочинку та спорудження канатного витягу на Синевирському перевалі; будівництво гірськолижного комплексу в с.Вишка Великоберезнянського району; зведення канатно-буксирувальної дороги у с.Подобовець Міжгірського району; реконструкція спортивно-оздоровчої бази "Щербин" та гірськолижного витягу /ПП "Кирлик"/ у Великоберезнянському районі, інших "зимових" об'єктів.

Ці та інші роботи, нагадав Олександр Марченко, передбачені Програмою розвитку туризму та рекреації в Закарпатській області на 2002-2010 роки. Нещодавно на сесії обласної ради вирішено внести у цей документ деякі зміни, пов'язані з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу. Вони будуть затверджені на одній з наступних сесій. Адже питання розвитку туризму назване серед пріоритетних напрямків діяльності обласної влади.

Звісно, для збільшення потоку відпочиваючих у зимові Карпати проводимо активну пропаганду туристично-рекреаційного потенціалу нашої області. Крім уже згаданого путівника "Закарпаття туристичне", в останні роки вийшли також однойменний довідник /українською та англійською мовами/, буклет "Закарпаття - європейський регіон", каталог "Закарпатські села запрошують на відпочинок". Виготовлено два показові стенди -"Гірськолижні курорти Закарпаття" та "Закарпаття запрошує на зимовий відпочинок". Створено офіційний веб-портал про туристично-рекреаційні можливолсті краю.

У вересні ц.р. в Ужгороді відбулася міжнародна виставка-ярмарок "Турєвроцентр Закарпаття 2007", яка визнана однією з кращих туристичних виставок України. Задля створення позитивного туристичного іміджу Закарпаттю і популяризації наших можливостей ми брали участь і в спеціалізованих виставках у Москві, Києві, Мінську, Одесі. Інвестиційні пропозиції області, у тому числі й у галузі туризму та рекреації, розглядалися на засіданні міжнародного "Трейд-клубу" в Ужгороді з участю представників із 20 країн /червень ц.р./. В області діє і ряд туристично-інформаційних центрів - у Рахові, Мукачеві, Берегові, Ужгороді, де можна отримати будь-яку інформацію про туризм на Закарпатті. Незабаром такі ж центри плануємо відкрити і в містах Хуст, Виноградів і Тячів.

Словом, сказав на завершення Олександр Марченко, Карпати чудові будь-якої пори. Ваблять вони і зимовою красою, лижними прогулянками і швидкісними спусками. Сніг подекуди лежить тут до кінця квітня. Отже, період гірськолижного відпочинку досить тривалий. Сподіваємось, що цієї зими не повториться безсніжна ситуація попереднього сезону. Втім, і при дефіциті снігу закарпатці вміють розважити гостей, яких, до того ж, зачарують мальовнича природа, цілющі мінеральні джерела, колоритна етнографія горян, смачні закарпатські вина і страви... Отже, приїжджайте на Закарпаття! Тут вас ждуть, тут завжди вам раді!

Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ
27 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:29
/ 1
Львів вніс до держреєстру 1862 пам'ятки, Ужгород – 0
18:28
На Закарпаття в нове приміщення переїхав Луганський обласний будинок дитини №2
23:23
/ 3
ФОТОФАКТ. В Ужгородському держлісгоспі викопали червонокнижні квіти, що перешкоджали скандальній "вітряковій" вирубці
19:23
/ 23
Про покликання, курси екзорцистів, Джублик і інше – перше інтерв'ю єпископа-номінанта МГКЄ владики Теодора
15:35
У прикордонних з Україною горах Румунії виявили тіла двох українців
11:46
На майже 33,3 млн грн фінансових порушень, які призвели до втрат, виявили у січні-квітні закарпатські аудитори
05:33
На війні з росією проліг Юрій Станч з села Черна Королівської громади
03:21
Названо дату єпископської хіротонії єпископа-ординарія МГКЄ Теодора і особи трьох святителів
22:01
/ 1
Реабілітаційний центр для військових на Закарпатті відремонтують по завищених у 1,5-2 рази цінах – "Наші гроші"
21:30
В Ужгороді попрощалися з полеглими Героями Іваном Бородіним та Віктором Кущиком
21:18
У Тибаві Свалявської громади провели в останню дорогу полеглого Героя Василя Ливча
19:53
/ 1
Священнику монастиря УПЦ МП із Закарпаття заборонили служіння після появи у мережі його "аморального" відео (ДОКУМЕНТ)
17:53
Закарпатціі присудили штраф в 5 тис. грн за ухилення від військового обліку
15:18
/ 7
Голові Закарпатського апеляційного суду Ганні Фазикош подарували землю в Ужгороді
11:36
/ 14
На Закарпатті священник монастиря УПЦ Московського патріархату фільмував свій статевий орган та відправляв знайомим
13:20
/ 2
На Закарпатті скасовані контрольовані аварійні відключення
10:48
/ 3
В Ужгороді у четвер прощатимуться з двома полеглими Героями – Іваном Бородіним та Віктором Кущиком
22:07
/ 3
У Перечині провели в останню дорогу полеглого Героя Володимира Пасера
19:40
Клопи, холод, заміна місць – пасажири скаржаться на неналежний сервіс у потягах RegioJet українського напрямку
22:08
На війні поліг Юрій Гончарук із Бистриці Чинадіївської громади
16:02
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Віктором Ілларом
13:26
В Ужгороді в понеділок попрощаються з полеглим Героєм Віктором Ілларом
20:13
Північне сяйво спостерігали на Закарпатті
11:30
/ 1
Ужгородському ліцею хочуть присвоїти ім’я Івана Чендея
16:20
/ 41
Звільнений екс"воєнком" Музиченко стане заступником голови Закарпатської ОДА
» Всі новини