Студенти та викладачі Бернського університету вивчали роботу Карпатського біосферного заповідника (ФОТО)

12-13 червня 2015 року група студентів, які здобувають ступінь магістра із політичної географії швейцарського Бернського університету, у рамках досліджень екологічної та соціально-економічної ситуації на прикордонних територіях Угорщини, Словаччини та України, вивчали роботу Карпатського біосферного заповідника.

Студенти та викладачі Бернського університету вивчали роботу Карпатського біосферного заповідника (ФОТО)

На зустрічі із науковцями та спеціалістами Карпатського біосферного заповідника, ішла мова про природоохоронну, наукову, еколого-освітню та міжнародну діяльність колективу заповідника. А гості інформували про історію та роботу Бернського університету, який засновано у 1834 році. У його стінах навчається понад 13 тисяч студентів, діє 8 факультетів, які готують фахівців із багатьох природничих дисциплін.

Виступаючи перед студентами та викладачами, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника Федір Гамор, наголосив, що швейцарські науковці та студенти, уже майже два десятиріччя активно цікавляться діяльністю Карпатського біосферного заповідника та проводять тут фундаментальні дослідження. За їх результатами, наприклад, Астрід Вальнер (Швейцарський Федеральний інститут лісових, снігових та ландшафтних досліджень (VSL)) та Мартіна Гобі (Цюрихський технічний університет  ) нещодавно захистили докторські  дисертації.

В результаті спільної діяльності Карпатського біосферного заповідника та Швейцарського Федерального інституту лісових, снігових та ландшафтних досліджень (VSL) випущено на німецькій та українських мовах унікальну монографію «Праліси у Центрі Європи. Путівник по лісах Карпатського біосферного заповідника», проведено декілька резонансних міжнародних науково-практичних конференцій та реалізовано багато науково-дослідних проектів. А на міжнародній науково-практичній конференції організованій Швейцарським Федеральним інститутом лісових, снігових та ландшафтних досліджень (VSL) та Карпатським біосферним заповідником «Природні ліси в помірній зоні Європи – цінності та використання» (Мукачево, 2003), започатковано європейський процес занесення букових пралісів та старовікових букових лісів до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Підкреслено також, що Карпатський біосферний заповідник є унікальною навчально-дослідною базою для багатьох українських та зарубіжних університетів. Тут щорічно практикуються студенти Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, університету «Києво-Могилянська академія», Ужгородського національного університету, Національного лісотехнічного університету тощо. Цими днями відзначено десятиріччя проведення навчальних практик  студентами німецького університету сталого розвитку (м. Еберсвальде), через який в Карпатському біосферному заповіднику здобували знання представники багатьох країн із усіх континентів світу.

Детально ішлось і про досвід транскордонної співпраці між Україною та Румінією, створення українсько-румунського біосферного резервату у Марамороських горах тощо.

Запропоновано, покласти на постійну основу співпрацю із підготовки кадрів і між Бернським університетом та Карпатським біосферним заповідником.

Швейцарські викладачі та студенти із великою зацікавленістю сприйняли англомовну відео презентацію природних та культурних цінностей краю, з якою виступила начальник відділу рекреації, роботи з громадськістю та міжнародної співпраці Карпатського біосферного заповідника Вікторія Губко.

Гості  здобули багато нових знань і під час знайомства з експозиціями музею екології гір та історії природокористування у Карпатах й інформаційно-туристичного центру в географічному центрі Європи. Незабутні враження  отримали також  під час екскурсії  екологічною стежкою «На соколине бердо» в Кузійському масиві біосферного заповідника, яку професійно теж на англійській мові, провела провідний  фахівець відділу рекреації, роботи з громадськістю та міжнародної співпраці заповідника Марія Молдавчук.

На Україні, крім біосферного заповідника,  студенти та викладачі Бернського університету побували у Берегові, далі поїхали до Ужгорода та Словаччини.

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника, для Закарпаття онлайн 

14 червня 2015р.

Теги: КБЗ, заповідник, Швейцарія

НОВИНИ: Соціо

21:41
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 16
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 8
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
» Всі новини