«Рахівський список» букових пралісів Європи обговорили на міжнародному семінарі у Відні

Як відомо, рішенням Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від 19 червня 2011 року (35СОМ 8В.13) щодо утворення українсько-словацько-німецького об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини», зобов’язано Словаччину, Україну та Німеччину забезпечити вивчення ситуації щодо потенційного розширення цього об’єкту за рахунок глобально важливих територій букових лісів інших європейських країн. З цією метою, за фінансової підтримки уряду Німеччини німецький університет сталого розвитку (м.Еберсвальде) і Центр еконіки та екосистемного менеджменту (Великобританія) реалізовує проект «Букові ліси – спільна природна спадщина Європи».

«Рахівський список» букових пралісів Європи обговорили на міжнародному семінарі у Відні

За результами  трирічної роботи у його рамках на міжнародній конференції «Букові праліси та давні букові ліси Європи: проблеми збереження та сталого використання», що проходила 16-22 вересня 2013 року у м. Рахів, сформовано так званий короткий «Рахівський список» поширення старовікових букових лісів Європи, які можуть розглядатись як потенційні об’єкти для розширення українсько-словацько-німецької номінації Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». До нього увійшли біля сорока претендентів із дванадцяти біогеографічних регіонів букових лісів Європи, що розташовані в двадцяти країнах. А «довгий» список  важливих первісних та древніх букових деревостанів, які мають високу цінність для збереження біорізноманіття на регіональному і місцевому рівнях, і які на думку експертів, можуть створити   міжнародне формування «Європейська мережа букових лісів» налічує загалом  94 кластери. До цієї мережі можуть увійти всі ті об’єкти, що не потраплять до Всесвітньої спадщини.

З метою обговорення «Рахівського списку» та визначення додаткової видатної всесвітньої цінності заявлених претендентів на включення до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, 3-4 квітня ц.р. у Відні, у міністерстві сільського господарства, лісівництва, навколишнього середовища та водопостачання Австрії, відбувся заключний міжнародний семінар.

В  його роботі взяли участь експерти із двадцяти трьох країн Європи та уповноважені представники Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО й Міжнародного Союзу Охорони Природи (IUSN). Визначено процедуру відбору кандидатів, ще раз принципово наголошено на необхідності доведення  додаткової глобальної цінності пропонованих нових об’єктів для розширення номінації. Наголошено, що найбільш імовірними претендентами можуть бути території Балканських, Піренейських та Центрально-середземноморських рефугіумів бука лісового та ділянки, які розташовані на крайніх межах поширення його ареалу. Дуже важливими при цьому є презентовані професором П’єром Ібішем із університету сталого розвитку результати генетичних досліджень цього виду.

Привернуто увагу до питань управління та моніторингу об’ктів Всесвітньої спадщини. З цього приводу, про реалізацію інтегрованого менеджменту українсько-словацько-німецького об’єкту, доповідали Барбара Енгельс (Федеральне агентство охорони природи Німеччини) та професор Федір Гамор (Карпатський біосферний заповідник, Україна).

З метою подачі   матеріалів  до Комітету Всесвітньої спадщини, Австрія взяла на себе  роль координатора із підготовки відповідної документації, яка за погодженим планом має бути направлена до Парижу у 2017 році.

За нашою пропозицією обговорено та схвалено також проект нової назви розширеного об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у такій редакції – «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Європи».

Федір Гамор, професор, Карпатський біосферний заповідник, для Закарпаття онлайн 

07 квітня 2014р.

Теги: букові ліси, ЮНЕСКО

Коментарі

вуйко 2014-04-07 / 13:37:37
А простий гуцул дров, не має, бо цесі негодні нажертиси буржуйських грошей. Най си подільи з нами, аби негія рубати, а не лиш плакати нам показувати. Шпійони вни австрійські, от хто!

НОВИНИ: Соціо

10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 21
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 9
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
» Всі новини