Патріарх Філарет на Закарпатті: "Ми боремось за єдину помісну православну церкву. І вона буде" (ВІДЕО)

Сьогодні, в останній день свого перебування на Закарпатті, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся із представниками регіональних медіа. Зустріч відбулась на подвір’ї Ужгородського замку, одразу після відправлення святкового молебню та по проведенні наукової богословсько-історичної конференції, присвяченої 1150-літтю просвітницької місії святих рівноапостольних Кирила та Мефодія.

Патріарх Філарет на Закарпатті: "Ми боремось за єдину помісну православну церкву. І вона буде" (ВІДЕО)

Зустріч видалась нетривалою, але Святійший устиг відповісти на всі питання, що були озвучені медійниками. Говорили про стосунки між Української православною церквою Київського Патріархату й Українською православною церквою Московського Патріархату, про можливість їх об’єднання в єдину помісну церкву, про зміцнення позицій УПЦ КП на Закарпатті і про Україну як взірець для інших держав мирного співіснування на єдиній території різних релігійних течій і напрямів.

Про мету візиту і його символіку

–   Головна мета нашого приїзду на Закарпаття – це участь в науковій конференції, присвяченій 1150-літтю Моравської місії Кирила і Мефодія. Чому ми відзначаємо цей ювілей? Тому що ми сьогодні перебуваємо в такій же ситуації, в якій знаходились слов’яни IX ст.. Коли відправляти богослужіння слов’янською мовою  не дозволялось. Натомість, визнаними придатними для відправлення богослужінь і відтворення святого письма були лише грецька, єврейська і латинська мови. Тоді Кирило і Мефодій спростували такий тезис, і довели, що богослужіння може і повинне звершуватись також і слов’янською, взагалі будь-якою мовою, яку знають і розуміють християни.  Тож для того, аби показати, що ми, українці, маємо право на звершення богослужіння українською мовою, ми і кажемо: ось дивіться, як боролись Кирило і Мефодій за слов’янську мову і перемогли. Так і ми боремось за українську богослужбову мову і мову святого письма, і теж переможемо, тому що ми на вірній дорозі. 

Про стосунки із УПЦ МП і створення автокефальної української церкви

– В Україні найбільшою церквою є церква православна, яка сьогодні розділена навпіл: на Київський Патріархат і Московський Патріархат. Хто розділив єдину Українську церкву? Розділила Москва. Навіщо? Щоб використовувати церкву у своїх політичних цілях. Тому наше сьогоднішнє завдання – це об’єднання Київського і Московського патріархатів в одну єдину помісну церкву, незалежну від Москви. Ми переконані, що час цей прийде, ми вже на шляху до цього. І, хоч такий діалог поки не розпочато, але прийде час, коли ми почнемо діалог про об’єднання в єдину автокефальну помісну церкву.

Які є для цього підстави? Найперша і найголовніша – існування української держави. В кожній незалежній православній державі має бути своя незалежна церква. Ми отримали від Бога незалежну державу, і тому ми боремось за те, щоби була єдина помісна православна церква. І вона буде. Буде. І обставини, в яких ми зараз перебуваємо, працюють якраз на об’єднання українського православ’я. Те, що робить Росія... Це сприяє нашому об’єднанню в єдину православну церкву.

Про зміцнення позицій УПЦ КП на Закарпатті і добрі стосунки з будь-якою церквою 

Які є можливості і шляхи укріплення УПЦ КП на Закарпатті? Так, ми турбуємось про зміцнення Київського Патріархату, але, як я вже згадував, наша найперша мета – це об’єднання православних церков Київського Патріархату і Московського Патріархату, щоб мати в Україні єдину церкву, в тому числі, і на Закарпатті.

Разом з тим, ми бажаємо зберігати добрі стосунки з будь-якою церквою, жити в мирі і злагоді для того, щоб служити українському народу. Для зміцнення нашого суспільства, для консолідації, нам треба всім – православним, греко-католикам і римо-католикам, мусульманам, протестантам, юдеям – жити в мирі і злагоді. Так, віра у нас різна, але ми всі українці, і живемо на українській землі. І ми в цьому плані показуємо приклад іншим країнам, як треба різним релігіям жити в мирі і злагоді на своїй землі.

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

17 вересня 2013р.

Теги: Філарет, церква, УПЦ КП, зміцнення

Коментарі

рада 2013-09-18 / 08:19:51
ти дяволе ююю іди гет..принісис дявола на закарпаття

Слов’янин 2013-09-17 / 23:53:11
Для створення помісної церкви логічно використати потенціал і московського патріархату, і УГКЦ

виборець 2013-09-17 / 18:25:17

Як на мене, цікавою з цього приводу була б думка архімандрита Віктора (Бедя), відомого по зовсім недавнім публікаціям у і-неті, вже у теперішньому чині, як захисника української державності в Московському патріархаті.

Тим більше, що патріарх Філарет був одним з тих, хто висвячував в єпископи майбутнього патріарха Кирила (Гундяєва В.М.), теперішнього шефа архімандрита.

НОВИНИ: Соціо

21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 6
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
» Всі новини