"Шиковний мисливець" з Перечина став фан-чемпіоном чемпіонату України з барбекю

"Шиковний мисливець" з Перечина став фан-чемпіоном чемпіонату України з барбекюГАРЯЧА ФІЛОСОФІЯ БАРБЕКЮ

Поціновувачі барбекю з'їхалися до Кам'янця-Подільського на оригінальний чемпіонат


"Вогонь, їжа та свобода роблять людей щасливими". Під таким гаслом цими вихідними в Кам'янці-Подільському відбувся Другий український чемпіонат з барбекю. Спробували гарячі страви від кухарів барбекю й кореспонденти "Поступу".

Ще зовсім недавно саме слово "барбекю" для більшості українців звучало загадково. Перше, з чим асоціюється барбекю, - це смаження м'яса на природі. Власне, так воно і є. Тільки поняття барбекю вже давно вийшло за межі звичайного пікніка. Це ціла філософія, дотримуватися якої - означає любити життя і любити його в особливому прояві, прояві смачної та приготованої з гарним настроєм їжі.

"Науковці досі сперечаються, від чого походить слово "барбекю". В моєму розумінні барбекю - це і їжа, і час відпочинку, і вид спорту, і спосіб приготування смачної їжі", - розповіла "Поступу" представник Української асоціації барбекю Алла Іголкіна.

Уявити, як саме виглядає чемпіонат з барбекю, спочатку досить складно. Ну смажать люди м'ясо просто неба в центрі старовинного міста, ну варять глінтвейни та супи у величезному казані та пригощають усім цим безкоштовно перехожих, ну розливають чай із гігантського самовара-рекордсмена... Та це все - поки не потрапиш до наметового містечка чемпіонату. Тут панує особливий дух.

Стать, вік, релігійна приналежність чи професія значення не мають. На відміну від конкурсів для професіоналів, в яких змагаються переважно професійні кухарі, на любительський чемпіонат з барбекю приїжджають позмагатися у смачному мистецтві люди з індустрії обслуговування, відпочинку та продажу приладдя для барбекю.

Змагальний дух барбекю охопив мало не весь світ: тисячі людей охоче збираються разом для того, щоб готувати барбекю, дарувати одне одному посмішки та вкотре доводити, що найдревніший спосіб приготування м'яса здатен об'єднувати людей та робити їх трішки щасливішими.

"Барбекю-змагання - це насамперед великі теплі компанії, спілкування з друзями, - розповіла учасниця із Запоріжжя Віра, пригощаючи нас чаєм із 300-літрового самовара. - У нас тут усе безкоштовно, крім деяких м'ясних страв. Приходьте пообідати, не пожалкуєте! На обід будуть сосиски, буде й глінтвейн".

Та чи корисна для здоров'я їжа барбекю? На чемпіонаті нас запевнили, що така їжа принаймні не шкодить. "У наш час люди важать значно більше, ніж раніше. А що їли наші пращури? М'ясо, приготоване на вогні, та овочі. Тому не думаю, що м'ясо шкодить. Адже барбекю - це найдавніший спосіб приготування їжі, найбезпечніший, найнадійніший. М'ясо, приготоване з димком, не можна замінити чимось іншим".

Запахи чемпіонату було чутно на всю Ринкову площу містечка. Мабуть, саме через це в учасників не було відбою від відвідувачів. Та виявляється, змагаються тут не фахові кухарі, а любителі, які об'єднуються в команди за родинним, офісним чи товариським принципом. І такі команди вже мають успіхи.

За словами Алли Іголкіної, українські команди барбекю двічі ставали фан-чемпіонами Європи, щобільше, два роки тому наша команда увійшла в десятку найкращих. А Українська асоціація барбекю є частиною Світової асоціації, що об'єднує понад 50 країн світу.

Цьогоріч 18 команд із України та країн СНД змагалися в приготування ребер, курки, риби, свинячих стейків та десертів. Судді - сто випадково обраних людей, які не є професіоналами. Результати Другого чемпіонату України з барбекю показали, хто є хто в українському барбекю. Найсмачніші ребра готують у Черкасах, курку - у Кам'янці-Подільському, рибу та свинячий стейк - у Запоріжжі, а десерти - в Перечині. До речі, команда перечинців "Шиковний мисливець" здобула звання фан-чемпіона-2006.

Ірина РОЖОК, Олена ДУБ, Кам'янець-Подільський, "Поступ"



"ШИКОВНИЙ МИСЛИВЕЦЬ" З ЗАКАРПАТСЬКОГО ПЕРЕЧИНА ПЕРЕМІГ У II ЧЕМПІОНАТІ УКРАЇНИ З БАРБЕКЮ

В останню декаду травня в Кам'янці-Подільському відбувся другий чемпіонат України з барбекю. Перший успішно стартував торік на курорті "Буковель" у Карпатах. У наше життя входить новий спосіб відпочинку з чужинською назвою. Що ж являє він собою?

Кажуть, наша нація надмірно заклопотана. Може, заважає їй бути безтурботною важка історія? Може - низький рівень життя?
Але є люди, які знають рецепт щастя. "Їжа, вогонь і свобода роблять людину щасливою", - такий девіз світового руху барбекю, до якого долучилася й
Україна. Під час чемпіонату в Кам'янці пересвідчитися в правильності цих слів могли не тільки мешканці 100-тисячного міста, а й численні гості. Барбекю - це готування їжі на вогні під відкритим небом і обов'язково в колі друзів.
17 вітчизняних та одна команда з Естонії випробували новинку поруч із міською ратушею, під час дня міста. Команди подбали про оригінальні костюми, прикрасили й свої намети, біля яких зібралися цілі натовпи глядачів. Усім командам (по шість душ) видали стандартний набір продуктів (реберця, яловичину, курятину, рибу, овочі та фрукти для гарнірів і соусів), а також гриль, дрова. А от про приправи кожен мав подбати сам.
На чемпіонаті кожна команда мусила подати щогодини до столу сім обов'язкових порцій кожної страви (дві - для оцінки журі, чотири - для оцінки "всліпу" та одна - на пробу глядачам). Дуже прискіпливо оцінювалося все: зовнішній вигляд страви, композиція, смак, а також рецепт, який подавали до початку змагань.
Такі стандарти Всесвітньої асоціації барбекю, і їх суворо дотрималися на другому українському чемпіонаті.
Навіть журналісти однієї місцевої газети створили свою команду "Смажені новини". Готували чудернацькі страви - реберця "Гнів редактора", курячі завиванці "Газетна качка". Потім зізналися: забава виявилася непростою роботою. Але вийшли на 15-те місце в турнірній таблиці та на шосте за приготування курятини.
Глядачі просто розривалися між наметами. Особливо подобалися їм злагоджені дії команди - "Змій Горинич" із Довжоцького спиртзаводу Кам'янець-Подільського району, яка була на шостому місці під час першого чемпіонату, а нині завоювала друге.
Не відходили і від дивовижі - 300-літрового самовара із Запоріжжя. Його власники, команда "Запорізький самовар", вибороли третє місце. Команда "Голіцинські вина" з Києва шкодувала, що не все передбачила і не привезла для дегустації велику бочку своєї продукції, адже до грилю як ніщо інше підходить гарне вино. Пальму першості повезла додому, в Перечин на Закарпатті, команда "Шиковний мисливець".
Можна змагатися в чому завгодно. Зокрема, в Кам'янці вже стали атрибутом новітнього дозвілля стрибки з мосту на гумовому канаті та літання на
повітряних кулях. І вартість цих забав - від 200 до 500 гривень - не перешкода для охочих поповнити запас адреналіну. А чемпіонат з барбекю
глядачі теж оцінили як захоплююче видовище. Продавці гриль-пічок кажуть, що їх продаж зростає. Є винахідливі люди, які майструють авторський гриль. То, може, й справді барбекю багатьох з нас зробить щасливими?

Віра Шпильова, "Голос України"
09 червня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:00
/ 2
В Ужгороді суд підтримав "владний" "дерибан" понад 1 га землі із зеленими насадженнями на Кримській
16:24
/ 7
В оперативному командуванні "Захід" відреагували на заяву ФК "Хуст" щодо затримання футболіста
15:12
/ 25
Папа Франциск призначив очільником Мукачівської греко-католицької єпархії Теодора Мацапулу
11:44
/ 1
На Донеччині поліг Віталій Мацола з Лазів Тячівської громади
00:15
/ 1
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Юрієм Семиряжком
22:11
Плюси, мінуси й підводні камені річки Тиса. Відеорепортаж із берегів "Стікса для ухилянтів"
12:05
Учора в Тисі знайшли тіла ще 3-х потопельників, що не добралися до Румунії
11:58
/ 2
В Ужгороді завтра попрощаються із Євгеном Белкіним
21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
/ 1
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
15:52
/ 13
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
14:04
/ 56
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
» Всі новини