Керівництво УжНУ хоче «оптимізувати» науково-дослідницьку діяльність?

Минулого тижня сталася неординарна подія в науковому житті Ужгородського національного університету (УжНУ) загалом і медичного факультету зокрема – на засіданні спеціалізованої вченої ради у Львові було захищено одну докторську (консультант – проф. Русин В.І.) та дві кандидатські дисертації (науковий керівник – проф. Болдижар О.О.) з кафедри хірургічних дисциплін (завідувач кафедри проф. Русин В.І.). За кадровим складом ця кафедра може конкурувати з деякими факультетами університету.

Керівництво УжНУ хоче «оптимізувати» науково-дослідницьку діяльність?

Як відомо, у більшості  передових країн світу науку творять у дослідницьких університетах. Підтвердженням цього є і те, що переважна більшість Нобелівських лауреатів зробили свої відкриття в університетських школах.

В УжНУ кілька місяців тому ще раз було наголошено, що провідний виш Закарпаття повинен бути не лише кузнею кадрів, а й досягти критеріїв дослідницького університету. Зокрема, про це йшлося й на одному із засідань Вченої ради.

На тлі цих чудових і високих намірів зовсім алогічними є дії проректора з науково-педагогічної роботи проф. Перести Ю.Ю., який підготував два накази (про перевірку первинної документації та про науково-дослідні інститути), які зводять усе нанівець і гальмують розвиток науки в університеті. Засідання, проведене з керівниками науково-дослідних інститутів УжНУ, показало, що переслідується одна мета – їх закриття.

 Можливо, це зв’язано з тим, що проректор Юрій Переста самостійно не підготував жодного кандидата медичних наук. З іншого боку, це може бути пояснено тим, що деякі кандидати наук на стоматологічному факультеті надзвичайно легко були переведені на посади професорів без захисту докторських дисертацій, маючи при цьому мінімальний стаж роботи. В той же час, переведення на посаду одного з доцентів медичного факультету, який пропрацював все життя в університеті, гальмується.

Усі ці нездорові амбіції керівництва вишу, підкилимна боротьба, непрозорі правила гри, залякування і тиск не йдуть на користь ні провідним фахівцям нашого краю, ні давній славі Ужгородського національного університету, ні розвитку вітчизняної науки загалом.

03 травня 2013р.

Теги: наука, дослідницький, УжНУ, Переста

Коментарі

Ніка 2013-11-15 / 05:20:26
"... підготував два накази (про перевірку первинної документації та про науково-дослідні інститути), які зводять усе нанівець і гальмують розвиток науки в університеті".

НЕ бачу нічого поганого в тому, що повинна перевірятися первинна документація. Чи ви хочете, щоб таку перевірку влаштовувало МОН, як колись? Щодо науково-дослідних інститутів, то де їхні досягнення, куди діли бюджетні гроші? Чи не варто би спрямувати кошти на більш корисні речі, хоча би на ту кафедру, де захищаються аспіранти і докторанти.

І щодо учнів Перести. Чому не враховується той факт, що Пересті ще й 50 не минуло, на відміну від Русина чи Болдижара. У нього ще все попереду. А те, що він кумові допоміг, то у цьому нема нічого поганого. Що то за родич, який своїм би відмовив. Переста -- нормальний дядько, просто заздрісників у Закарпатті багато.

небайдужий 2013-05-06 / 12:38:56
Переста і Ващук - два чоботи пара. Нічого не роблять, тільки "оптимізують" і де-факто перекладають бамажки з місця на місце.
за такі гроші, як виживає наша наука, ніяких відкриттів зробити неможливо. Он Табачник видав блискучу ініціативу - скорочення викладачів, то хай цих двох красенів скоротить, а не простих роботяг, які і так лаеде тягнуть ту бюрократичну лямку. Наша влада все "оптимізу" - освіту, науку, медицину, а такі як керівники УжНУ - помагають, раденькі, що дурненькі...

сорри 2013-05-03 / 19:42:10
Вся наука в світі є апріорі фінансованою з державного бюджету. "Комерційної" не буває. Інша річ, що в інших, цивілізованих країнах влада не розкрадає держбюджет так, як "наша", а тому може собі дозволити фінансування неприбуткових, але потрібних справ. Тоді як "наша" захланна не лише не здатна фінансувати науку, а ще й хоче вбити нефінансуванням весь науковий потенціал України. Як уже вбиває "оптимізаціями" сфери освіти та медицини... :(

Вуйко 2013-05-03 / 19:15:40
Переважна більшість цих "інститутів" це віртуальні структури без фінансування. Створені вони були для задоволення амбіцій керівників держбюджетних тем. Теми закінчилися, а "інститути" на папері ще існюють. І до науки ці віртуальні структури жодного відношення не мають.

Федя 2013-05-03 / 17:45:54
Эти два паука, к слову кумовья, опутали своей родственной паутиной не только медфак, онкодиспансер и кафедру хирургии, без денег никогда и никому не давали выйти в свет. Один был ректором и сделал кума деканом! Так,что " непрозорі правила гри, залякування" это ИХ методы, и давно пора это прекратить!!!

НОВИНИ: Соціо

09:18
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 2
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 41
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 10
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
» Всі новини