У Мукачеві освятили новий храм для римо-католиків (ФОТО)

25 березня в Урочистість Благовіщеня Господнього у м. Мукачеві відбулося посвячення нового храму у мікрорайоні Бороптелеп.

У Мукачеві освятили новий храм для римо-католиків (ФОТО)

На цю урочисту подію зійшлося чимало угорців, українців, і навіть ромське населення – вірники Римсько-Католицької Церкви. Очолив Службу Божу єпископ-ординарій Антал Майнек. Разом з ним співслужили настоятель собору святого Мартина о. Іштван Погань, вікарій о. Петро Жарковський, о. Мирон Петенко, о. Юрій Сема, о. Маріо Вайнраух OFM з Виноградова, який виголосив проповідь, а також був присутній диякон з Угорщини Ласло Ружо.

На початку Богослужіння єпископ посвятив воду та під чудовий спів покропив нею стіни храму і всіх присутніх.

Свою проповідь о. Маріо розпочав із запитання: «Що таке святість?». Пояснюючи поняття святості проповідник звернувся до всіх присутніх: «Хто з вас святий?». Дуже цікаво, на прикладі текстів Святого Письма, проповідник розказав про очищення у Старому Завіті і сповідальницю – місце, де ми очищаємо наші душі. А очищаючись ми наближаємося до святості, наближаємося до Бога. «Навіть святий Франциск, якого ви вибрали покровителем цього храму, за життя не називав себе святим, хоча оточуючі вже мали його за святого», – продовжив він далі. о. Маріо розповів історію з життя св. Франциска, коли Христос звернувся до юнака словами: «Відбудуй мою Церкву». Будучи звичайною людиною Франциск з Ассізі (Італія) подумав, що йдеться про церкву – храм, в якому він молиться, що знаходився у напівзруйнованому стані. Не тільки в українській, але також в італійській та багатьох інших мовах вживається одне слово «церква» для позначення двох понять: 1) є Церква Вселенська; 2) церква – будова, храм. Тож Ісус Христос, звертаючись до Франциска мав на увазі Вселенську Церкву. Ось уже понад 800 років як послідовники Ісуса Христа та святого Франциска служать по всьому світі. І як сказав о. Маріо, він радіє з того, що належить до францисканського ордену. Далі проповідник заохотив всіх, хто причетний до будівництва цього храму, щоб не загордились з того, що вони дали гроші на будову чи чимось допомогли, щоб не били себе в груди, бо це був Божий замисел. А всі ми покликані Богом або через когось з людей, або Ним особисто.

Напевно вперше діти з Бороптелепу брали участь у такій урочистості. Їхні очі світилися, коли вони несли дари, коли отримували благословення від єпископа.
Після обряду Причастя о. Іштван Погань подякував насамперед Богу, а потім поіменно всім, хто долучився до будівництва, – меценатам з Угорщини, Італії, Польщі, місцевим жителям. Особливо хочеться відзначити, що були жінки, які приходили на це місце щонеділі молитися розарій.
Єпископ-ординарій подякував Богу за думку, щоб збудувати храм, розповів історію як шукали землю під будівництво, як вибирали опікуна храму і як сам Бог скеровував до того, щоб ним став св. Франциск з Ассізі. «А від тепер я буду молитися, щоб вже будувалася жива Церква, як казав у проповіді о. Маріо, ви – люди – жива Церква, яка складається з живих каменів», – сказав єпископ. Він відзначив духовний вклад Катерини Паєрської, яка веде катехизацію з дітьми у циганському таборі. Вже на цій Службі було видно плоди її праці – міністранти-роми гідно виконували свої обов’язки.

Вже з наступної неділі тут будуть відбуватися Богослужіння, які буде вести о. Юрій Сема з неокатехуменальної спільноти. Далі єпископ попросив усіх присутніх після благословення не розходитись, а залишитись на маленьке «агапе», що приготував Карітас, і використали можливість ближче познайомитись, поспілкуватись.
На завершення Урочистості єпископ Антал Майнек уділив всім присутнім благословення святого Франциска.

Тетяна Решетар

ТРК "Мукачево" (М-студіо), Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
28 березня 2014р.

Теги: Бороктелеп, Майнек

/ 7Освітяни Керецьківської громади також висловили недовіру її очільнику Михайлу Мушці
Упродовж минулого року тільки на ділянці Мукачівського прикордонного загону оголосили 63 підозри переправникам ухилянтів
/ 2Родина з Нижньої Апші зробила вирощування тюльпанів сімейним бізнесом
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
/ 2На Закарпатті триває конкурс стартапів
На Закарпатті влітку зафіксували 1 випадок кору
В Ужгороді пройшов благодійний волонтерський Кремзлик фест
На Закарпатті пройшли конгресові слухання
/ 3В Ужгороді з'явилася чергова мініскультурка – Русалка
Спортсмен з Мукачева став бронзовим призером чемпіонату світу зі змішаних єдиноборств ММА
У Тячеві "змагально" закрили тенісний сезон
Середньовічний фестиваль провели у Хусті
На Закарпатті прикордонники використовують для повітряної розідки пілотовану техніку та дрони
/ 1Буккросинги сервісних центрів МВС на Закарпатті поповнились новими підбірками книг
/ 2У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з полеглим у війні Василем Іваньом
На Закарпатті реалізовують проєкт "Віднова:UA"
12 будиночків на 48 осіб: модульне містечко презентували у Середньому на Ужгородщині
В Ужгороді медики на конференції ділилися досвідом у лікуванні епілепсії
/ 1Господині в закарпатському селі готують голубці для захисників на передовій
/ 2Найбльше шкіл запланували останній дзвоник на Закарпатті на 7-8 червня
/ 1Виставку традиційного народного одягу Луганщини "Евакуйована колекція" представили в Іршаві
У Мукачеві релоковане підприємство з Харкова виробляє сирні снеки
/ 2На Закарпатті 80-річна жінка здала теоретичний іспит з ПДР і тепер вчиться водінню
Зустріч із закарпатськими родинами пропавших безвісти та полонених організували в Ужгороді
/ 3У Ракошині на Мукачівщині демонтували пам'ятник радянському солдату
» Всі записи