На Закарпатті жодна з ГЕС не обладнана системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій

7 серпня з ініціативи Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причиною позачерговості є занепокоєння Міністра МНС, у зв’язку з подіями, які відбулись у місті Кримськ Краснодарського краю Росії. Там, внаслідок повені загинула 171 особа, більше 18 тисяч людей втратили майно, повністю знищені 400 дворогосподарств.

На Закарпатті жодна з ГЕС не обладнана системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій
Для недопущення подібних випадків в Україні Віктором Балогою було вирішено проаналізувати причини, що можуть призвести до таких катастрофічних наслідків та вжити дієвих заходів для ефективної боротьби з можливою водною стихією. 
 
Проходило дане засідання у Територіального управління МНС у Закарпатській області у вигляді  відеоконференції. В даному заході взяли участь начальник ТУ МНС у Закарпатській області Антон Зелінський, заступник начальника ТУ МНС  Богдан Ількович, начальник управління НС та СЗН Закарпатської облдержадміністрації Сергій Карпеченко, заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Єдуард Барчій, директор ДП Об’єднаної дирекції будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області Ростислав Федів, заступник технічного директора ПАТ ЕК Закарпаттяобленерго Валерій Хохлов та представники Закарпатської філії ПАТ Укртелеком Сергій Єрмоленко та Олексій Крупкін.
 
Для Закарпатської області дане засідання є дуже важливим, оскільки наш край належить до  одного з найбільш паводконебезпечних регіонів держави.  Формування повеней на гірських річках відбувається 3–8 разів на рік, що спричинює затоплення територій населених пунктів, виробничих об’єктів і завдає суттєвих збитків економіці.
Загалом згідно з переліком потенційно небезпечних об’єктів на території Закарпаття знаходиться 48 гідротехнічних споруд. До прикладу, при проходженні паводків у Хустському районі площа можливого затоплення Теребле-Рікською ГЕС складає 6000 га. У зоні можливого затоплення знаходиться і 11 населених пунктів, де проживає близько  35 тисяч людей.
 
Серед  проблем є те, що жодна з ГЕС  області не обладнана системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення. 
Аналізуючи стан системи централізованого оповіщення населення Закарпатської області слід зауважити зниження її технічної готовності. Строки експлуатації діючої системи оповіщення вичерпали встановлений ресурс та є морально застарілими адже експлуатується вона з 70-х років. Через новітні цифрові технології також виникає проблема із сполученням їх з аналоговими системами апаратури Внаслідок зазначеного система централізованого оповіщення населення області неспроможна в повному об’ємі забезпечити оповіщення населення, а тому потребує модернізації.
 
Загальна кількість задіяних в оповіщенні населення гучномовців (52 од.) не дозволяє в повному об’ємі забезпечити доведення сигналів цивільної оборони в місцях масового скупчення населення області. Ще одним недоліком який суттєво впливає на ступінь готовності існуючої системи оповіщення  є заборгованість за технічно-експлуатаційне обслуговування обладнання перед Закарпатською філією ПАТ «Укртелеком» місцевих органів виконавчої влади.
 
Учасники засідання прийняли ряд дієвих рішень які необхідні для приведення системи оповіщення у відповідність із сучасними європейськими  вимогами та застосування новітніх технологій. Результатом даної зустрічі стане створення ініціативної групи, яка в подальшому розробить нову концепцію побудови загальнодержавної та регіональних систем оповіщення населення та проведе модернізацію діючих систем оповіщення до європейських стандартів, - повідомили Закарпаття онлайн в ТУ МНС у Закарпатській області.
09 серпня 2012р.

Теги: МНС, ГЕС, повінь

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

14:52
/ 2
У Білках від незачиненої "буржуйки" в "ремонтному" гаражі загорівся мікроавтобус
11:32
В Ужгороді пожежні врятували від вогню будинок
13:00
У Сокирниці на Хустщині в Тисі виявили потопельника
23:23
У Мукачеві горіла закинута будівля колишньої тютюнової фабрики
11:30
У понеділок в Бобовищі на Мукачівщині вигорів гараж, а в Мукачеві – саманна "конюшня"
11:17
У Дюлі на Берегівщині горів будинок
11:49
За вихідні на Закарпатті ліквідували 7 загорань сухостою і сміття, в Нижніх Воротах врятували аптеку
10:53
У Богдані згорів будинок, у якому приймав ванну чоловік, що наглядав за власністю сусіда-заробітчанина
19:11
У Перечині вигорів цех готової продукції деревообробного підприємства
17:37
/ 1
У "наркоп'яному" зіткненні вантажівки та легковика в Заріччі одна людина загинула, ще двоє травмовані – офіційно
11:47
У Заріччі Хустського району зіткнулися легковик і вантажівка, є постраждалі
10:47
У Тересві на Тячівщині під час спалювання сміття отримали сильні опіки двоє працівників підприємства
10:39
У Липовці Хустської громади вигорів покинутий будинок біля лісу
16:53
Між Стеблівкою та Сокирницею на Хустщині Chery Amulet на швидкості врізався в дерево на узбіччі
16:41
На пожежі дачі в ужгородських Горянах отримав опіки рук 35-річний господар
16:27
/ 22
З'явилося відео з салону Audi Q5 безпосередньо перед смертельною ДТП на Слов'янській набережній в Ужгороді
14:52
У пожежі в житловому будинку в Берегові загинуло 19 котів, ще 40 врятували
11:58
У Білках горіла надвірна споруда, будинок поруч врятували
11:52
На Рахівщині відшукали заблукалого туриста, що заблукав на Говерлі. Пошуки його друга тривають
10:58
/ 4
В Ужгороді опівночі група молодиків на Audi на швидкості влетіла в дерева: двоє загинули на місці, ще троє – в реанімації
17:36
У Синевирі цілу ніч шукали 10-річного хлопчика, що втік після сварки з матір'ю
12:32
У Ясіні вогонь з надвірної споруди перекинувся на сусідську дровітню
11:43
/ 3
У Рахові жінка хотіла прийняти ванну, а загорівся будинок
22:28
У Лазах Тячівської громади через пожежу в мансарді прибудованого гаража вигорів також дах будинку
11:19
/ 2
Житель Нижніх Воріт втопився, долаючи Латорицю вбрід до свого будинку
» Всі новини