У фестивалі «Мукачівське літо» взяли участь 200 шахістів (ФОТО)

Шаховий авторитет Мукачева відомий далеко за межами Закарпаття. На цей раз фестиваль «Мукачівське літо», за підтримки відомого мецената шахів Йозефа Реша, проходив у приміщенні готельного комплексу «Інтурист» уже вп’яте. Участь у цьогорічному фестивалі взяло понад 200 шахістів із усіх областей України, а також представники Білорусі, Словаччини та Франції.

Серед учасників – 3 гросмейстери та понад 17 майстрів спорту з шахів. У рамках шахового фестивалю відбулося 6 турнірів різного класу та з різним контролем часу. Родзинкою цього турніру є те, що за перемогу шахіст отримує не 1, а відразу 3 очки, за нічию – 1, що зумовлює безкомпромісну боротьбу за шахівницями.

На урочистому відкритті спортсменів та любителів шахів вітали міський голова Золтан Ленд’єл, міжнародний гросмейстер Захар Єфіменко, керівники обласної федерації шахів Олександр Галай та Олександр Федів.

У найсильнішому відкритому турнірі А перемогу здобув молодий одеський міжнародний майстер Станіслав Богданович із результатом 20 очок із 27 можливих. Друге місце в міжнародного майстра з Чернігова Олександра Носенка (також 20 очок), третім став гросмейстер із Львова Михайло Козаков (19 очок). Серед закарпатців кращий результат у гросмейстера Сергія Овсієвича з Мукачева – 18 очок і загальне шосте місце. До речі, у турнірі А на призерів чекали серйозні призи, які були вручені відразу після завершення.

У турнірі Б, де згідно з регламентом змагалися шахісти з рейтингом менше 2200, перемогу здобув кандидат у майстри спорту з Чернігова Сергій Муха (22 очки), друге місце виборов представник Львівщини Ігор Лещишак (21 очко), третє – Павло Алаєв із Харкова (20 очок). Треба відмітити гарну гру ужгородського ветерана шахів Анатолія Прокопчука, який весь турнір претендував на найвищі місця, але прикра поразка в останньому турі відкинула його на 12 сходинку (17 очок). Кращий результат серед закарпатців у турнірі Б показав мукачівець Володимир Коворданій. У нього 18 очок і 8 місце.

У турнірі серед юнаків та дівчат до 16 років кращі результати показали Олександр Скляров (25 очок) з Херсону, львів’яни Дмитро Воробець (18 очок) та Дмитро Мерва (17 очок). Кращим серед закарпатців тут став Андрій Вачіля,який здобув 16 очок та посів 7 місце в турнірній таблиці. У юнацькому турнірі зіграло 34 юніори.

У турнірі наймолодших за призи змагалося 58 юних шахістів (до 12 років). Перемогу святкував Олексій Ткаченко з Черкас (23 очки). Другим став представник Мукачева Олександр Решетар (21 очко). Третє місце виборола Світлана Фемяк із Івано-Франківська (19 очок).

Шаховий фестиваль пройшов на високому організаційному рівні й зібрав дуже сильний склад. Переможці та призери нагороджені цінними призами від організаторів та спонсорів турніру. Велику допомогу у проведенні турніру надали Йожеф Реш та народний депутат України Василь Петьовка. Шаховий фестиваль «Мукачівське літо» стає одним із кращих турнірів на Україні та важливою подією у шаховому житті нашого краю.